Puchar Polski K-PZPN - II runda: Szubinianka Szubin - Chemik Moderator Bydgoszcz

• autor: Redakcja, 2017-09-26 21:23

Piłkarze w tej kolejce znów pobili strzelecki rekord - w siódmej serii gier padło aż pięćdziesiąt bramek! Wydarzeniem weekendu, pierwsza porażka lidera tabeli z Brześcia Kujawskiego.

Podopieczni Billy'ego Abbotta, którzy wygrali sześć wcześniejszych spotkań, w sobotę udali się do Kruszwicy.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - 7. KOLEJKA - 23.09.2017 R.
GOPŁO KRUSZWICA - ŁOKIETEK PETROKAN BRZEŚĆ KUJAWSKI 3:1 (1:1)
Bramki: Szymański 43', Kostrzak 62', Sikorski 89' - B. Abbott 12'

GOPŁO (trener Dawid Żurawski): Piernik - Linowski, Kaniewski, Kostrzak, R. Redmann (69. Łukomski) - Załęcki, Kotecki (78. Radkowski), Losik, Rzewucki, Myśliwy (78. Wojtarski) - Szymański (81. Sikorski).
Żółte kartki: Linowski, Kostrzak, Rzewucki.

ŁOKIETEK (trener Billy Abbott): Ciesielski - Kubiak, Matusiak, Skonieczny, Szadłowski - B. Abbott, Czarnecki, Mętlewicz (81. Bołkowiec), M. Pałczyński, Andrzejczak - H. Szymczak.
Żółte kartki: M. Pałczyński, H. Szymczak.

SĘDZIOWAŁ: Piotr Ciesielski (Włocławek), asystenci: B. Wiśniewski, Koziorowicz.

Mecz w grodzie Popiela zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem obie drużyny jeszcze w zeszłym sezonie rywalizowały na czwartoligowym szczeblu. Zespół z Brześcia Kujawskiego chce chyba jak najszybciej powrócić do tego grona, bowiem sezon rozpoczął znakomicie. Podobnie było w pojedynku z Gopłem, który Łokietek zaczął od gola B. Abbotta, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy. Jednak potem strzelali już tylko miejscowi. Wyrównał jeszcze przed przerwą Szymański, a w drugiej połowie trafili jeszcze Kostrzak i Sikorski. Ten pierwszy ujrzał jednak w trakcie pojedynku czwartą żółtą kartkę i będzie musiał pauzować w następnej kolejce.

Co ciekawego wydarzyło się na pozostałych boiskach? Znów wysokiej porażki doznał złotnicki Piast - tym razem na własnym boisku stracił aż dziewięć goli w meczu z Szubinianką i dodatkowo kończył spotkanie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Dąbrowskiego. Autorem najszybciej strzelonego gola w tej rundzie, jest jak na razie Mateusz Balik. Gracz gniewkowskiej Unii trafił już w trzydziestej sekundzie meczu z Lubienianką, który Unia wygrała 3:1. Dziewięć bramek padło w meczach we Włocławku i Łabiszynie, a gospodarze odnieśli w tych spotkaniach przekonujące zwycięstwa.

Start Radziejów, wszystkie gole w wygranym meczu z Wisłą Dobrzyń strzelił w drugiej połowie, wysoką wygraną w Piotrkowie Kujawskim odniósł Zdrój, a jego gracz - Łukasz Witucki trzykrotnie wpisał się na listę strzelców i szesnastoma golami na koncie, jest liderem klasyfikacji strzelców, choć goni go Piotr Gląba z Włocłavii, który w tej kolejce strzelił cztery bramki. Najwięcej emocji było w Osięcinach, gdzie Ziemowit mimo dwubramkowego prowadzenia, tylko zremisował z lubańskim LTP. Poza tym, sędzia w drugiej połowie pokazał aż trzy czerwone kartki.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - WYNIKI 7. KOLEJKI
Noteć Łabiszyn - GKS Baruchowo 7:2 (4:1)
Bramki: Nowacki 6', Bizoń 13', W. Lewandowski 19', 88', Mat. Gryglewicz 34' karny, 57', Szalkowski 90+2' - Morawski 22', Michalski 73'
Żółte kartki: W. Lewandowski, Skonieczka, Szalkowski (Noteć).
Czerwona kartka: K. Stańczak (GKS Baruchowo/89. - druga żółta kartka).
Sędziował: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice)

Start Radziejów - Wisła Dobrzyń nad Wisłą 4:0 (0:0)
Bramki: Stasiak 47', Kowalski 68', K. Lewandowski 72', Adamkiewicz 90+2'
Żółte kartki: Kardasz (Start) - Statkiewicz (Wisła).
Sędziował: Arkadiusz Traczyk (Toruń)

Piast Złotniki Kujawskie - Szubinianka Szubin 0:9 (0:2)
Bramki: Obremski 7', 58', R. Jurek 21' karny, 77', 90+1', Staszak 65', 88', K. Zajdlewicz 72', Wesołek 83'
Żółte kartki: Duch, Kosher (Piast) - Krawczyk, Klein (Szubinianka).
Czerwona kartka: Dąbrowski (Piast/75. - faul).
Sędziował: Bartłomiej Pangowski (Bydgoszcz)

Unia Gniewkowo - Lubienianka Lubień Kujawski 3:1 (2:0)
Bramki: Balik 1', Ciejek 12', 59' - Jaśkiewicz 85'
Żółte kartki: A. Pawlak, Świerczyński (Lubienianka).
Sędziował: Dariusz Wienconek (Włocławek)

Włocłavia Włocławek - Kujawianka Strzelno 7:2 (4:0)
Bramki: Gląba 3', 14' karny, 48', 57', Charzewski 20', 35', Tłuchowski 53' - Piechocki 57', 72'
Żółte kartki: Kijewski, Gląba (Włocłavia) - Kinowski, Niewiadomski, Pawliński (Kujawianka).
Sędziował: Maciej Lanckowski (Toruń)

Zjednoczeni Piotrków Kujawski - Zdrój Ciechocinek 0:7 (0:2)
Bramki: Ł. Witucki 12', 71', 78', Majchrzak 18', 83', Matuszak 86', Lityński 90+1'
Żółte kartki: M. Lewandowski (Zdrój).
Sędziował: Dominik Pruss (Bydgoszcz)

Ziemowit Osięciny - LTP Lubanie 2:2 (1:0)
Bramki: Kamil Pyczka 16', Karol Pyczka 47' - Ł. Kranc 58', Ł. Różański 80'
Żółte kartki: Pakulski (Ziemowit) - Świątkowski, Walczak (LTP).
Czerwone kartki: Lorenc (Ziemowit/90+1. - druga żółta kartka); Trzciński (LTP/51. - faul), Mularski (LTP/85. - druga żółta kartka).
Sędziował: Jerzy Rolbiecki (Toruń)