26

04-2024

Podział punktów w Szubinie

• autor: Redakcja, 2017-05-06 19:24

Wszystko, co najważniejsze w meczu Szubinianki ze Zdrojem Ciechocinek wydarzyło się w ostatnich dziesięciu minutach. Ostatecznie, obie drużyny podzieliły się punktami.

[ZAPIS RELACJI NA ŻYWO: SZUBINIANKA SZUBIN - ZDRÓJ CIECHOCINEK 1:1]

Szubinianka do kolejnego ligowego spotkania przystąpiła osłabiona. Zabrakło m.in kontuzjowanego Kamila Zajdlewicza, Marcina Wiśniewskiego czy pauzującego za kartki Przemysława Wesołka.

W mecz dobrze weszli miejscowi. Już w 4.minucie bramkarz Zdroju miał problemy po uderzeniu z ostrego kąta przez Roberta Jurka. Sekundy później Jakub Wiśniewski mógł wyjść sam na sam z Taterą, ale niestety się poślizgnął. W 10.minucie po raz pierwszy groźniej zaatakowali piłkarze z Ciechocinka. Pawlak w ostatniej chwili sparował na rzut rożny strzał Parzybuty. Chwilę później w głównej roli znowu wystąpił bramkarz Szubinianki, który obronił strzał głową Krzyżanowskiego. W 14.minucie powinno być 1:0 dla przyjezdnych, ale Marcin Janicki wybił piłkę z linii bramkowej. W 28.minucie z dobrej strony pokazał się Michał Machowski, skrzydłowy Szubinianki sam przeszedł kilku zawodników gości, ale jego strzał okazał się zbyt lekki. W 34.minucie Szubinianka ponownie miała dużo szczęścia, Matuszak dośrodkował piłkę do Majchrzaka, który z najbliższej odległości nie zdołał skierować piłki do siatki.

Druga połowa zaczęła się z przewagą przyjezdnych. Po raz drugi Szubiniankę musiał ratować Marcin Janicki, który ponownie wybił piłkę z linii bramkowej. W 50.minucie najlepszą okazję dla miejscowych zmarnował Szymon Staszak, wracający po kontuzji pomocnik Szubinianki w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił. W kolejnych minutach szubinianie oddali trzy niecelne strzały zza pola karnego. W 56.minucie podopieczni Wiesława Stepczyńskiego powinni objąć prowadzenie. Sam Michał Machowski minął dwóch obrońców z Ciechocinka znalazł się "oko w oko" z bramkarzem Zdroju, ale uderzył wprost w niego. W 71 minucie ponownie niecelnie uderzył Szymon Staszak. Jedenaście minut później było już 1:0 dla gospodarzy. Na połowie gości piłkę przejął Robert Jurek i uderzył z dystansu w same okienko, bramkarz w tej sytuacji nie miał żadnych szans. Zdrój mógł po chwili wyrównać, ale próba Matuszaka została zablokowana. Pod koniec regulaminowego czasu gry dwukrotnie z dystansu uderzał Jurek, obie próby były jednak niecelne. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Majchrzak wykończył centrę z prawego sektora i marzenia Szubinianki o trzech punktach prysły..

Szubinianka remisuje ze Zdrojem 1:1. Szubinianie utrzymują szóste miejsce w lidze, a za tydzień czeka ich mecz w Gębicach. Noteć przegrała dzisiaj w Barcinie 1:3.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2016/2017 - 23. KOLEJKA - 6.05.2017 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - ZDRÓJ CIECHOCINEK 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 R. Jurek 82. - bez asysty, 1:1 Majchrzak 90+2. - asysta Matuszak.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak - M. Janicki, D. Chojnacki, Klein, Krawczyk - Staszak (75. Kłosowski), M. Gwit, Grabowski, R. Jurek, Machowski (86. Jakubowski) - J. Wiśniewski.
Żółta kartka: R. Jurek, 90+3. - krytykowanie decyzji sędziowskich.

ZDRÓJ (trener Radosław Wróblewski): Tatera - Sienkiewicz, Krzyżanowski, F. Żurawski, Jankowicz - K. Parzybut (67. M. Parzybut), Kulpa (58. Osiński), Dryps, Matuszak - P. Wojciechowski, Majchrzak.
Żółta kartka: M. Parzybut, 87. - faul.

SĘDZIOWAŁ: Szymon Lewandowski (Pakość), asystenci: Gólcz, Jędrzejczyk.

Zdrój: R. Langner, Szurgot, M. Langner, Romanowski, Lityński.