Mecz sparingowy: Szubinianka Szubin - Łobzonka Wyrzysk

Co słychać u czwartoligowców ?

• autor: Redakcja, 2012-01-26 19:44

Zaglądamy do innych klubów czwartej ligi, aby podejrzeć, jak wyglądają ich przygotowania do rozpoczęcia rundy wiosennej.

MLKS Gopło Kruszwica
Drużyna z Grodu Popiela ma nowego prezesa zarządu. Został nim Ireneusz Śmigielski. Dotychczasowy prezes, Adam Dzwoniarkiewicz pozostanie jednak jako członek zarządu. Wiceprezesami są Jacek Zalesiak i Piotr Chojnacki, sekretarzem Arkadiusz Dybicz, skarbnikiem Piotr Bizoń, a członkiem zarządu został jeszcze wybrany Lech Springer. W rundzie wiosennej, w kruszwickiej drużynie nie zagra już Wojciech Springer, który będzie testowany przez grającą w grupie zachodniej drugiej ligi Calisię Kalisz. Za to z Cuiavii Inowrocław pozyskano napastnika Sławomira Roszaka, a dobrą informacją dla kibiców Gopła jest również fakt, że w klubie pozostanie bramkarz Tomasz Młynarek.

MLKS Unia Gniewkowo
Podopieczni trenera Jacka Sobczaka w ubiegłym tygodniu wygrali halowy turniej w Barcinie, a już w najbliższą sobotę rozegrają pierwszy mecz sparingowy przed rundą wiosenną. Rywalem Unii będzie IKS Goplania Inowrocław. Następnie zaplanowano sparingi z Orlętami Aleksandrów Kujawski (boisko ze sztuczną nawierzchnią toruńskiego Pomorzanina), Kujawianką Strzelno, Kujawami Markowice, LKS Dąbrową Chełmińską, Brzysko-rolem Brzyskorzystewko i grającym w czwartej lidze mazowieckiej Amatorem Maszewo. Mecze z drużynami z Dąbrowy Chełmińskiej i Maszewa odbędą się na boisku TKP Elany Toruń ze sztuczną nawierzchnią. Gniewkowianie na tydzień przed rundą wiosenną, rozegrają pierwszy ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski, a rywalem będzie RKS Lech Rypin.

GLZS Start Warlubie
Wiosną w Warlubiu niemal na pewno nie zagrają Cezary Gozdek (wyjazd za granicę), kontuzjowany Jacek Pokora oraz Jacek Linowski, który będzie grał w Wiśle Nowe. Do gry powrócą za to Jacek Kalinowski i Adam Reise, którzy w ostatnim okresie czasu leczyli się po kontuzjach. Drużyna rozpocznie niebawem serię spotkań sparingowych. W swoim pierwszym sparingu, podopieczni trenera Mariusza Gralaka zagrają z Rodłem Kwidzyn, a następnie ze Spartą Brodnica, Pomorzaninem Serock, Victorią Koronowo, Piastem Łasin, Wdą Świecie, Wdą II Świecie/Strażak Przechowo oraz z Unią Wąbrzeźno.

MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie
Bartosz Migawa został oficjalnie nowym piłkarzem Krajny. Działaczom Krajny udało się przypieczętować oficjalnie definitywne pozyskanie zawodnika, który jesień spędził na boiskach drugiej ligi. Wcześniej jeszcze na pół roku z Tucholanki/Hydrotor Tuchola pozyskany został Mirosław Ostrowski. Jak informuje trener drużyny Maciej Lipiński, do zdrowia wracają też po kontuzjach Kamil Dankowski i Przemysław Gburczyk. Jedyne, co może smucić, to stan kolana Rafała Licy, który musi poddać się zabiegowi i tę rundę ma praktycznie z głowy - mówi trener Krajny, którego wypowiedź cytuje Gazeta Pomorska. Krajna swoje sparingowe mecze przeważnie grać będzie na boiskach ze sztuczną nawierzchnią bydgoskiego Zawiszy i Chemika, ale także zagra jeden sparing w Chojnicach. Pierwszy swój sparing, sępoleńska drużyna rozegra w następną sobotę z Victorią Koronowo (sztuczne boisko Chemika). Rywalami będą następnie także Chojniczanka II Chojnice, Start Pruszcz Pomorski, Czarni Nakło nad Notecią, Czarni Czarne i Piast Człuchów. Te mecze zostały uzgodnione jeszcze pod koniec ubiegłego roku.

KS Legia Chełmża
Nowym prezesem zarządu został Piotr Wiśniewski, który zastąpił Rafała Lewandowskiego. Jego zastępcą został Jacek Widomski, sekretarzem Wiktor Mol, a członkiem zarządu Dariusz Preis. Głównym celem drużyny z Chełmży jest uratowanie sekcji seniorów oraz miejsca w czwartej lidze na nowy sezon. Największą bolączką szkoleniowca Jerzego Smolarza jest brak odpowiedniej ilości zawodników. Mam w kadrze dwunastu, trzynastu zawodników do grania. Musimy szybko znaleźć kolejnych. Nie stać nas na wzmocnienia z zewnątrz, szukam więc byłych zawodników, którzy mogą nam pomóc. Kilku juniorów starszych pewnie znajdzie się w kadrze, ale nie są to zawodnicy na czwartą ligę - mówi Gazecie Pomorskiej trener chełmżyńskiego zespołu. Treningów z pierwszą drużyną nie wznowił bramkarz Jarosław Pokorski, a kontuzjowani są Rafał Lewandowski i Tomasz Dittmann, zaś Dariusz Preis bardzo poważnie rozważa zakończenie już swojej przygody z piłką nożną. Od jutra, Legia rozpocznie serię spotkań sparingowych. W pierwszym z nich, zespół z Chełmży zagra z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie (prawdopodobnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grudziądzu). W planach są także kontrolne mecze m.in. z Drwęcą Golub-Dobrzyń, Zawiszą II Bydgoszcz, Piastem Łasin i Mustangiem Ostaszewo.

Źródło: Strona internetowa klubu MLKS Gopło Kruszwica
              Strona internetowa klubu MLKS Unia Gniewkowo