LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Kontakty

Statystyki drużyny

Losowa galeria

V liga, grupa II klasa okręgowa - 2. kolejka: Szubinianka Szubin - Piast Złotniki Kujawskie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

O punkt od awansu

• autor: Redakcja, 2011-06-11 17:29

Zespół Szubinianki w dzisiejszym derbowym spotkaniu bardzo pewnie pokonał Pałuczankę Żnin 4:0 (3:0), tym samym podopiecznym Wiesława Stepczyńskiego do awansu do IV ligi brakuje już tylko punkt.

Do spotkania przeciwko Pałuczance zespół szubiński przystąpił bez Kamila i Dawida Zajdlewiczów oraz Tomasza Tomaszyckiego. Do dyspozycji trenera Wiesława Stepczyńskiego był natomiast Jacek Żurawski, który zasiadł od pierwszych minut na ławce rezerwowych. Obok Dawida Janickiego, w ataku zagrał Mirosław Obremski. Zmian w porównaniu z derbowym meczem z Brzysko-rolem Brzyskorzystewko dokonał również trener Leszek Piekarski. W zespole Pałuczanki, za Mariusza Wojciechowskiego zagrał Mateusz Mikoś, natomiast Adriana Różyckiego w bramce zastąpił Tomasz Kozłowski.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli gospodarze i już w trzeciej minucie, bliski pokonania Tomasza Kozłowskiego był Mirosław Obremski, ale jego strzał na rzut rożny sparował bramkarz Pałuczanki. I to właśnie po tym rzucie rożnym padła bramka na 1:0. Dośrodkowanie Marcina Wiśniewskiego na bramkę strzałem głową zamienił Dariusz Chojnacki. W ósmej minucie trener gości, Leszek Piekarski był zmuszony do pierwszej zmiany, a boisko opuścił najlepszy strzelec drużyny Tomasz Rzeszewski, który doznał groźnej kontuzji. W 12. minucie po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Mirosław Obremski, który minął dwóch obrońców Pałuczanki i odegrał futbolówkę do Janickiego, który uderzył nad bramką. Pięć minut później, przed szansą podwyższenia prowadzenia znalazł się Dariusz Chojnacki, ale stoper szubińskiego zespołu za mocno sobie wypuścił piłkę i zagrożenia pod bramką gości nie było. W 23. minucie po strzale Roberta Jurka z ponad 20 metrów, Pałuczankę uratował słupek. Przez kolejny kwadrans byliśmy świadkami gry w środkowej części boiska i obie drużyny nie potrafiły groźnie zaatakować. Pod koniec pierwszej połowy miejscowi zagrali bardzo ofensywnie. Najpierw w 41. minucie dośrodkowanie Marcina Wiśniewskiego na bramkę mógł zamienić Szweda, ale uderzał nad bramką. Chwilę później dośrodkowanie Dawida Stodolnego w ostatniej chwili wybił obrońca przyjezdnych. w doliczonym czasie gry wreszcie piłka wpadła do siatki rywali i to dwukrotnie. Najpierw Dawid Janicki przedryblował trzech  zawodników Pałuczanki i dograł do Bartłomieja Szwedy, a ten skierował piłkę do pustej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry T. Kozłowski jeszcze raz wyjmował piłkę z siatki. Mirosław Obremski zagrywa do niepilnowanego Marcina Wiśniewskiego, ten odgrywa piłkę do Roberta Jurka, który z zimną krwią pokonuje bramkarza przyjezdnych. Po pierwszej połowie Szubinianka bardzo zasłużenie prowadziła z Pałuczanką 3:0.

Druga połowa zaczęła się fantastycznie dla gospodarzy. W 47. minucie Janusz Grzegorski odgwizdał rzut karny po tym, jak obrońca Pałuczanki zagrywał piłkę ręką. Do jedenastki podszedł Dawid Janicki i uderzył nad bramką. 60 sekund później Marcin Wiśniewski zagrywa do Mirosława Obremskiego, który z siedmiu metrów strzela tuż obok bramki. W 50. minucie kontaktowe trafienie mogli zaliczyć podopieczni Leszka Piekarskiego. Napastnik Pałuczanki minął Adama Kopaczewskiego, ale na szczęście dla gospodarzy snajper zespołu żnińskiego nie trafił do pustej bramki. 11 minut później Dawid Janicki po raz kolejny znalazł się przed szansą podwyższenia prowadzenia, ale z ostrego kąta uderzył nad bramką. W odpowiedzi strzał z dystansu gości lecz także bardzo niecelny. W obrębie dwóch minut doskonałe sytuacje mieli miejscowi, aby zdobyć kolejne bramki. Najpierw Robert Jurek został uprzedzony przez T. Kozłowskiego, a strzał Dawida Janickiego zza pola karnego trafił w słupek. W 77. minucie gospodarze dopięli swego i w końcu zdobyli bramkę na 4:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego po raz drugi w tym meczu, na bramkę zamienił Dariusz Chojnacki. Tuż przed końcowym gwizdkiem blisko ustalenia wyniku był Tomasz Klein, lecz uderzał nad bramką. Ostatecznie Szubinianka pewnie pokonuje Pałuczankę 4:0.

Dzisiejsze zwycięstwo bardzo przybliżyło zespół szubiński do awansu do IV ligi. Żeby tak się jednak stało Szubinianka musi wygrać lub zremisować w Wierzchosławicach. Mecz za tydzień, o 15.00.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Dzisiejszym meczem nakreśliliśmy sobie kolejną część planu, jaki musimy wykonać. W ostatnim meczu stajemy przed szansą gry w czwartej lidze i jest ona bardzo realna. Moi piłkarze są świadomi tego, jaki mecz czeka ich za tydzień w Wierzchosławicach oraz to, jaka jest stawka tego pojedynku. Mam też nadzieję, że sprawy zawodowe nie przeszkodzą Darkowi Chojnackiemu w tym, żeby mógł zagrać  w meczu z Czarnymi, przez co zagramy w najsilniejszym składzie. Zrobimy wszystko, aby cieszyć się na koniec sezonu z awansu.

V liga, gr. II klasa okręgowa - sezon 2010/2011 - 29. kolejka - 11.06.2011 r.
LKS Szubinianka Szubin - MKS Pałuczanka Żnin 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Dariusz Chojnacki 4. - z rzutu rożnego piłkę dośrodkowywał M. Wiśniewski, strzałem głową, piłkę w siatce umieszcza Dariusz Chojnacki, 2:0 Szweda 42. - D. Janicki przedryblował trzech obrońców Pałuczanki, wyłożył piłkę Szwedzie, a ten podwyższa prowadzenie, 3:0 R. Jurek 45+1. - akcja trójki Obremski, M. Wiśniewski, R. Jurek na bramkę zamienia ten ostatni, 4:0 Dariusz Chojnacki 78. - ponownie dośrodkowywał M. Wiśniewski i Dariusz Chojnacki strzałem głową ponownie umieszcza piłkę w siatce.
Widzów: 400.

W 48. minucie, Dawid Janicki (LKS Szubinianka Szubin) nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - D. Stodolny, Chudzyński, Dariusz Chojnacki, M. Bakaj (79. K. Stodolny) - Szweda (59. Klein), R. Jurek, M. Wiśniewski, Cegiełka (72. S. Żurawski) - Obremski (59. J. Żurawski), D. Janicki.
Żółta kartka: S. Żurawski.

MKS Pałuczanka (trener Piekarski): T. Kozłowski - Cieślak, Wabich, Napierała, Nowicki - Mikoś (60. Cieśla), M. Gwit, R. Łukomski - Paluszkiewicz, Rzeszewski (7. Ciuper, 60. Fletka), Superczyński (80. Kolczyński).
Żółta kartka: Wabich, Cieśla.

Sędziował: Janusz Grzegorski (Janikowo), asystenci: Woźnica, Karpiński.

Ławka rezerwowych
LKS Szubinianka: Kostkowski, R. Bojas, M. Janicki.
MKS Pałuczanka: Okoński.

Z AUTU
Gopło Kruszwica jest już w czwartej lidze
Awans na boiska czwartoligowe może już świętować zespół Gopła Kruszwica. Kruszwiczanie w przedostatniej kolejce jednak nieoczekiwanie przegrali 2:3 z Sadownikiem Waganiec. Mają jednak w dorobku 67 punktów i mogą cieszyć się z awansu. Zespół Artura Polehojko w ostatniej serii spotkań zagra na wyjeździe z Kujawiakiem Kowal.

Wygrana Czarnych Wierzchosławice
Swój ligowy mecz wygrała drużyna Czarnych Wierzchosławice. Podopieczni trenera Jerzego Mądrzejewskiego wygrali 2:1 z KP Brzysko-rolem Brzyskorzystewko i praktycznie zapewnili sobie już utrzymanie w okręgówce. Bramki dla Czarnych w drugiej połowie strzelili Krzysztof Sobczak i Sebastian Basiński.

Minuta ciszy przed meczem
Sobotnie spotkanie na Stadionie Miejskim w Szubinie zostało poprzedzone minutą ciszy, z powodu śmierci mamy prezesa LKS Szubinianki Szubin, Marka Woźniaka.

Fotorelacja w galerii
W galerii mogą Państwo oglądać zdjęcia z sobotniego meczu derbowego Szubinianka Szubin - Pałuczanka Żnin. Autorami fotorelacji są Beata Danielewska-Szymczak (Magazyn Piłkarski), Natalia Stępniewska (uczennica gimnazjum numer 2 w Szubinie),  Aleksander Ryska i Andrzej Schmidt.

Podsumowanie ankiety
71 głosów oddano w ankiecie, w której pytaliśmy jakim wynikiem zakończy się derbowy mecz Szubinianka Szubin - Pałuczanka Żnin. 86% głosów oddano na wygraną Szubinianki, 11% na wygraną Pałuczanki, natomiast 3% uznało, że mecz zakończy się remisem. W nowej ankiecie pytamy się, jakim wynikiem zakończy się ostatni mecz Szubinianki w tym sezonie z Czarnymi Wierzchosławice. Kibiców serdecznie zapraszamy do głosowania.