15. kolejka IV ligi: Szubinianka Szubin - Ziemowit Osięciny

26. kolejka V ligi gr. II - zapowiedź

• autor: Redakcja, 2011-05-26 16:21

Na pierwszy plan wysuwa się sobotnie spotkanie w Izbicy Kujawskiej, gdzie między sobą zmierzą się lider i wicelider ligowej tabeli. Mień Lipno zmierzy się ze Spartą Janowiec Wielkopolski, natomiast LKS Szubinianka Szubin zagra w wyjazdowym spotkaniu z Sadownikiem Waganiec. W weekend pauzować będą Kujawy Markowice.

W ostatni weekend maja (28/29 maja; sobota/niedziela) piłkarze rozegrają spotkania 26. kolejki rozgrywek o mistrzostwo V ligi, gr. II klasy okręgowej. Walka o awans toczy się nadal do końca i jej losy rozstrzygną się pewnie dopiero w ostatniej, 30. kolejce, ale już teraz wiadomo, że każdy mecz drużyn w walce o dwa czołowe miejsca dające prawo awansu do czwartej ligi będzie bardzo istotny i każda strata punktów może sprawić, że perspektywa awansu od którejś z tych drużyn oddali się.

Sobota, 28 maja 2011 r.
MGKS Kujawianka Izbica Kujawska - MLKS Gopło Kruszwica (16.00); w rundzie jesiennej: 0:2
sędziuje: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)
Remis - o takim wyniku marzą drużyny z Lipna i Szubina, które bardzo mocno nasłuchiwać będą informacji z Izbicy Kujawskiej, gdzie mecz rozpocznie się już o 16.00. Różnica między oboma zespołami w tabeli, to tylko dwa punkty. Oba zespoły przed tygodniem wygrały bez straty bramki, ale Kujawianka wygraną w Markowicach zapewniła sobie dopiero w końcówce pojedynku.

MKS Mień Lipno - LKS Sparta Janowiec Wielkopolski (17.00); w rundzie jesiennej: 3:2
sędziuje: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek)
Nie trudno wskazać faworyta spotkania na boisku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Lipnie. Jest nim drużyna trenera Marcina Bartczaka, która przystąpi do meczu podbudowana wygraną w Szubinie, ale jednocześnie w jej składzie zabraknie czterech podstawowych zawodników, którzy w Szubinie zostali ukarani żółtymi kartkami. Zastąpią ich zawodnicy młodzieżowi. Sparta walczy o utrzymanie, ale skoro w ostatnich spotkaniach, drużyna przegrywała bardzo łatwo i praktycznie w ogóle nie podejmowała walki z rywalem, to ciężko spodziewać się, by teraz nagle drużyna Włodzisława Krygiera sprawiła niespodziankę na boisku w Lipnie.

GKS Sadownik Waganiec - LKS Szubinianka Szubin (17.00); w rundzie jesiennej: 1:4
Boisko w Zbrachlinie
sędziuje: Janusz Grzegorski (Janikowo)
Zapomnieć o ubiegłotygodniowej porażce w meczu z Mienią Lipno i wygrać wszystkie mecze do końca sezonu - oto założenie piłkarzy Szubinianki na ostatnie spotkania ligowe w tym sezonie. Wiesław Stepczyński będzie miał do dyspozycji najprawdopodobniej wszystkich zawodników; pod znakiem zapytania stoją jedynie występy Dariusza Chojnackiego i Macieja Chudzyńskiego. Ten ostatni wznowił dopiero treningi po kontuzji, jakiej nabawił się w meczu z Gopłem Kruszwica (1:1). Sadownik natomiast tydzień temu pokazał charakter i zremisował praktycznie przegrany mecz w Brzyskorzystewku, strzelając bramkę dającą punkt na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem.

Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie - MLKS Kujawianka Strzelno (17.00); w rundzie jesiennej: 0:3
Boisko w Wójcinie
sędziuje: Kamil Dojaś (Żnin)
Jak nie teraz, to kiedy? - takie pytanie zadają sobie kibice MLKS Kujawianki Strzelno, która w tej rundzie spisuje się dramatycznie słabo. Mecz z ostatnim w tabeli Kujawskim Pograniczem jest najlepszym, żeby podbudować swoje morale i strzelić rywalowi jak najwięcej bramek. Kujawskie Pogranicze straciło już w tym sezonie grubo ponad sto bramek i pewnym jest, że ten bilans powiększy się i to znacznie do końca tego sezonu.

MKS Pałuczanka Żnin - MGKS Lubraniec (17.00); w rundzie jesiennej: 0:0
sędziuje: Dariusz Burkiewicz (Sępólno Krajeńskie)
Piłkarze Leszka Piekarskiego będą chcieli przed własnymi kibicami zrehabilitować się za ubiegłotygodniową wyjazdową porażkę w Wierzchosławicach, natomiast MGKS Lubraniec tydzień temu zaaplikował Kujawskiemu Pograniczu sześć bramek. W rundzie jesiennej, w bezpośrednim meczu obu zespołów padł bezbramkowy remis, ale teraz żadna z drużyn z takiego wyniku nie byłaby zadowolona.

Niedziela, 29 maja 2011 r.
Lider DGS Włocławek - LZS Czarni Wierzchosławice (15.00); w rundzie jesiennej: 1:1
Boisko, ulica Chopina 8
sędziuje: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz)
Zespół Mariusza Kołodziejskiego przegrywając w ubiegłym tygodniu w Kruszwicy, definitywnie stracił wszelkie szanse na awans do czwartej ligi. Teraz Liderowi pozostaje walka o osiąganie jak najlepszych wyników. Jednak w meczu z Czarnymi nie będzie teoretycznie gospodarzom łatwo, bo Czarni w tym sezonie sprawiali już niespodzianki i o taką będą chcieli pokusić się również w niedzielę.

MGKS Kujawiak Lumac Kowal - KP Brzysko-rol Brzyskorzystewko (16.00); w rundzie jesiennej: 2:2
sędziuje: Jacek Rogowski (Toruń)
Na boisku im. Kazimierza Górskiego w Kowalu zmierzą się ze sobą sąsiedzi w ligowej tabeli. Szósty, Kujawiak zmierzy się z piątym, Brzysko-rolem, który za wszelką cenę będzie chciał zmazać plamę sprzed tygodnia, kiedy to prowadził 3:0 w meczu z Sadownikiem Waganiec, by ostatecznie go zremisować 3:3. Drużyna Jana Kwiatkowskiego gra ostatnio bardzo dobrze, co potwierdziła w meczu w Strzelnie i będzie chciała również to potwierdzić w meczu z ekipą Rafała Krygiera.

Na skutek wycofania się drużyny KS Ziemowit Osięciny, w 26. kolejce pauzują LZS Kujawy Markowice.