30. kolejka V ligi: Noteć/Rawicom Łabiszyn - Szubinianka Szubin

Rundę wiosenną czas zacząć

• autor: Redakcja, 2011-03-17 16:32

Po czteromiesięcznej przerwie na boiska wracają V-ligowcy. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej, rywalem Szubinianki będzie MGKS Lubraniec.

Klein zagra, poważna kontuzja Cegiełki
Uraz Tomasza Kleina na szczęście, nie jest poważny. Jak wieczorem poinformował trener Wiesław Stepczyński, zawodnik normalnie uczestniczył w treningu pierwszego zespołu i w sobotę będzie do dyspozycji. Nie będzie za to Jakuba Cegiełki. Kapitanowi Szubinianki odnowiła się kontuzja ścięgna Achillesa. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będzie pauzował.
Z drużyną pożegnał się obrońca Paweł Kujawa, który rundę wiosenną spędzi w Brzysko-rolu Brzyskorzystewko. Transfer oficjalnie został sfinalizowany w piątek, 18 marca (jest to ostatni dzień, w którym można dokonywać transferów).

Runda wiosenna okiem trenera
Przed pierwszym meczem mistrzowskim o "prognozę" rundy wiosennej poprosiliśmy trenera Wiesława Stepczyńskiego. Pierwszy mecz, jak i kilka następnych zawsze jest niewiadomą. Drużyna może dobrze lub słabo spisywać się podczas sparingów, a i tak wszystko zweryfikuje mecz mistrzowski i wynik.

O co zagrają obydwie drużyny w rundzie wiosennej ?
Obie drużyny przed rundą wiosenną mają zupełnie inne cele. Zespół Szubinianki planuje wywalczyć awans do IV ligi, natomiast drużyna z Lubrańca będzie walczyć o bezpieczne utrzymanie, aczkolwiek miejsce w środku tabeli jest w ich zasięgu.
W okresie przygotowawczym zespół z Lubrańca prezentował różną formę. Dla przykładu potrafił wygrać ze Zdrojem Ciechocinek 3:2, by w następnym meczu przegrać z Orlętami Aleksandrów Kujawski 0:4.
Drużyna Szubinianki w sparingach prezentowała się dobrze, słabszy mecz Szubinianka zagrała przed tygodniem, kiedy przegrała z Notecią Łabiszyn 1:2.

Sytuacja obydwu zespołów po rundzie jesiennej
Po rundzie jesiennej zespół z Szubina zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 30 punktów, bilans bramkowy 35:20. Najlepszym strzelcem jest Dawid Janicki, który strzelił 15 bramek. Podopieczni Wojciecha Rojewskiego na półmetku rozgrywek zajmują 10. miejsce w lidze z dorobkiem 18 punktów, bilans bramkowy 14:25. Najlepszym strzelcem drużyny jest Krzysztof Kosiński - 4 bramki.

W sobotę o 15.00.
Przed sobotnim spotkaniem faworytem jest Szubinianka, która nie może sobie stracić na stratę punktów. Na pewno zespół z Lubrańca łatwo się nie podda i w Szubinie będziemy świadkami ciekawego widowiska. W pierwszym meczu obydwu zespołów padł bezbramkowy remis. Początek spotkania w Szubinie w sobotę 19 marca o godzinie 15.00. Wstęp na mecz - 2 zł, kobiety oraz dzieci - wstęp wolny.

Obsada sędziowska
Sobotnie spotkanie jako główny poprowadzi sędzia Sławomir Kujawa, jego asystentami na liniach będą Tomasz Cieślewicz oraz Hubert Dojaś. Cała trójka reprezentuje okręg sędziowski Żnin.

Prognoza pogody na sobotę
Przez cały czwartkowy dzień, nad Szubinem zbierały się ciemne chmury, z których padał deszcz, który może storpedować początek ligowych rozgrywek. O meczu w Szubinie wiadomo na razie tyle, że ma się odbyć zgodnie z terminarzem ligowych rozgrywek. W przypadku odwołania spotkania, poinformujemy.
W sobotę, 19 marca, piłkarzom pogoda ma już nie przeszkadzać w rozegraniu pojedynku. Jak informuje portal pogodynka.pl, w godzinie rozpoczęcia meczu, w Szubinie ma świecić słońce, powinno być bezchmurnie, natomiast temperatura powietrza ma wynosić siedem stopni Celsjusza.

Typer - runda wiosenna
Wszystkich kibiców zapraszamy to udziału w typerze. Aby typować mecze należy mieć konto na naszej stronie. Typy możemy dawać do 30 minut przed rozpoczęciem danego spotkania. Wszystkim życzymy miłej zabawy.

Tak było w rundzie jesiennej - 1. kolejka - 8.8.2010 r.
MGKS Lubraniec - LKS Szubinianka Szubin 0:0

MGKS (trener Mikołajczak):
Kapuściński - Kubiak, Adamowski, Miłosz Wiśniewski, Kuczkowski - Urbański (46. Patryk Aleksiński), Orzelski, Ciesielski (83. Krawczyk), Kosiński - Morawski, Podczarski.
Żółta kartka: Kubiak.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - M. Bakaj, Chudzyński, Dariusz Chojnacki, P. Kujawa - Cegiełka, R. Jurek, Marcin Wiśniewski, Szweda (80. Klein) - D. Janicki, D. Stodolny (60. Czerwiński).

Sędziował: Szymon Lewandowski (Inowrocław), asystenci: R. Jędrzejczak, Landowski.

V liga, gr. II klasa okręgowa - sezon 2010/2011 - 16. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - MGKS Lubraniec, sobota, 19 marca 2011 r., godzina 15.00.
Stadion Miejski w Szubinie, ulica Jana Pawła II 14; w rundzie jesiennej: 0:0

Przypuszczalne składy
LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - M. Bakaj, Chudzyński, Dariusz Chojnacki, D. Stodolny - Klein (Obremski), R. Jurek, Marcin Wiśniewski, Szweda - D. Janicki, S. Żurawski.
Rezerwowi: Kostkowski, D. Zajdlewicz, K. Zajdlewicz, J. Żurawski, Kosiorowski, M. Janicki, Tomaszycki.
Nie zagrają: Cegiełka (odnowiona kontuzja ścięgna Achillesa), P. Kujawa (odszedł do Brzysko-rolu Brzyskorzystewko).

MGKS (trener Rojewski): Kapuściński - Kubiak, Miłosz Wiśniewski, Adamowski, Kuczkowski - Ciesielski, Orzelski, Kołodziej, Kosielski - Morawski, Podczarski.
Rezerwowi: Wieczorek, Skrzypczyński, Ł. Kwiatkowski, Kołodziej, Daroszewski, Patryk Aleksiński, Bet.
Nie zagrają: wszyscy do dyspozycji trenera.

Sędziuje: Sławomir Kujawa (Żnin), asystenci: Tomasz Cieślewicz, Hubert Dojaś.

autor: ~x 2011-03-17 17:51:29

avatar a gzdie obremski??