Trampkarz - IV liga, klasa okręgowa, grupa I, podokręg Bydgoszcz - 3. kolejka: Szubinianka Szubin - Czarni Nakło

dzisiaj: 964, wczoraj: 1981

Nie ma mocnego na Sebastiana Żurawskiego!!!

• autor: Redakcja, 2011-03-05 21:23

Szubinianka wygrała, ale obiektywnie trzeba przyznać, że wygrała nie tylko z rywalem, ale także z fatalnymi warunkami atmosferycznymi.

Trener Stepczyński nie mógł skorzystać z kontuzjowanego kapitana Jakuba Cegiełki, chorych braci Zajdlewiczów, oraz innych podstawowych graczy, których zatrzymały sprawy zawodowe i osobiste. Mimo tych nie obecności, na pół-rezerwowy skład nie zawiódł oczekiwań i bez większych problemów pokonał Start Pruszcz Pomorski 3:0.
Bohaterem meczu został Sebastian Żurawski, który ustrzelił klasycznego hat-tricka. Po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali po dośrodkowaniu Roberta Jurka w 7. minucie meczu. Kolejne bramki padły w 30. i w 42. minucie. A asystowali przy nich Jacek Żurawski i ponownie Jurek. Piłkarzom niemal przez cały mecz przeszkadzały fatalne warunki atmosferyczne, boczne boisko Stadionu Miejskiego było zmrożone.
W drugiej połowie trener Szubinianki wprowadził na boisko Kamila Stodolnego, który rozpoczął przygodę z drużyną seniorów. Jednocześnie Wiesław Stepczyński podjął decyzję o włączeniu do pierwszego zespołu Filipa Kosiorowskiego, który wcześniej w drużynie seniorów grywał w niewielkich wymiarach czasowych. W przyszłym tygodniu, ma zapaść decyzja odnośnie ewentualnego pozyskania testowanego przez klub jednego z zawodników. Jest to ciekawy zawodnik i nie ukrywam, że chcielibyśmy go pozyskać - przyznał szkoleniowiec gospodarzy.
Przed drużyną jeszcze jeden mecz sparingowy przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Za tydzień w sobotę rywalem niebiesko - białych będzie czwartoligowa Noteć Łabiszyn. Sparing najprawdopodobniej odbędzie się Szubinie, jednak decyzja zapadnie w nadchodzącym tygodniu. Za tydzień na stronie opublikujemy kadrę zawodniczą drużyny LKS Szubinianka Szubin.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Płynną grę utrudniało zmrożone boisko, ale i tak było kilka ciekawych akcji. Cały czas sprawdzamy młodzieżowców, dzisiaj swoją szansę otrzymał Kamil Stodolny. Już niedługo, któryś z młodzieżowców może znaleźć miejsce w pierwszym składzie. Do pierwszego składu dołączył Filip Kosiorowski. W tygodniu również rozstrzygnie się ewentualna kwestia gry w drużynie zawodnika testowanego.
Mam też nadzieję, że rozgrywki ligowe rozpoczną się w terminie, gdyż w sparingowych meczach przygotowujemy taktykę pod pierwszy mecz ligowy.

Mecz sparingowy - 5.03.2011 r.
LKS Szubinianka Szubin - SLKS Start Pruszcz Pomorski 3:0 (3:0)
Bramki: 1:0 S. Żurawski 7. - asysta R. Jurek, 2:0 S. Żurawski 30. - asysta J. Żurawski, 3:0 S. Żurawski 42. - asysta R. Jurek.

Spotkanie sparingowe rozegrano na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Szubinie

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski (46. Kostkowski) - D. Stodolny, Chudzyński, Dariusz Chojnacki, M. Bakaj (80. J. Żurawski) - Szweda (46. K. Stodolny), R. Jurek, Klein (55. Szweda), testowany zawodnik - S. Żurawski (42. M. Janicki), J. Żurawski (65. S. Żurawski).

SLKS Start (trener Dziuda): Grelewicz - Podolski, Nowakowski, Szeląg (46. Pałys), Drews (60. Szeląg) - Piotrowski (60. Kolmajer), Rekowski (78. Piotrowski), Pyda (46. Karpiuk), Krzyżanowski - Nowacki (65. Pyda), Kolmajer (46. Noskoau).

Sędziował: Mirosław Oparczyk.

Grali rywale
Kolejne sparingowe spotkanie rozegrali także rywale LKS Szubinianki Szubin z rozgrywek okręgówki. Oto ich wyniki, za portalem Gazety Pomorskiej
LTP Lubanie - MKS Mień Lipno 7:0