V liga, grupa II klasa okręgowa - 9. kolejka: Szubinianka Szubin - Zdrój Ciechocinek

Toruński pogrom Szubinianki

• autor: Redakcja, 2011-02-19 12:59

To było mocne uderzenie. Szubinianka w swoim trzecim sparingowym spotkaniu, rozbiła czwartoligową Pogoń Mogilno aż 7:0.

To drugie zwycięstwo Szubinianki w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Wcześniej, Szubinianka pokonała 3:1 Rolcel Brzoza oraz zremisowała 3:3 z Dębem Barcin.
Sobotnie spotkanie dla Szubinianki rozpoczęło się znakomicie, bo już w trzeciej minucie, do siatki Adama Waneckiego trafił Dawid Janicki. Potem worek z bramkami rozwiązał się jeszcze bardziej. Tylko w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, bramkarza Pogoni pokonali Mirosław Obremski (dwukrotnie), Robert Jurek oraz Sebastian Żurawski. W drugiej części gry, do siatki mogilnian trafili R. Jurek, po raz drugi w tym meczu, a także Marcin Wiśniewski.
Mogilnianie byli w transie, bo rozgrywali spotkania co trzy dni. Było to jednak bardzo męczące, bo dzisiaj, trener Arkadiusz Glaza nie mógł skorzystać z usług kilku podstawowych zawodników, którzy nie mogli zagrać z różnych przyczyn i do dyspozycji miał zaledwie czternastu zawodników.
Mecz rozgrywany w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych na sztucznej nawierzchni w Toruniu, źle zakończył się dla piłkarza Pogoni. Kontuzji w trakcie gry nabawił się Bartłomiej Czaplewski, którego zastąpił Robert Malczewski.
Trener Wiesław Stepczyński nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych jedynie Jacka Żurawskiego i Kamila Zajdlewicza, za to po czterdzieści pięć minut rozegrali obrońca z drużyny juniorów starszych, Filip Kosiorowski oraz jeden z testowanych przez Szubiniankę zawodników.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Cieszy mnie nie tylko wynik, ale i gra drużyny. Dzisiaj, moja drużyna stworzyła sobie wiele dobrych i przede wszystkim skutecznych akcji, oraz jestem zadowolony z tego, że nowi zawodnicy i junior, coraz lepiej wkomponują się w grę pierwszego zespołu.

Mecz sparingowy - 19.02.2011 r.
LKS Szubinianka Szubin - KS Pogoń Mogilno 7:0 (5:0)
Bramki: 1:0 D. Janicki 3. - bez asysty, 2:0 Obremski 17. - asysta R. Jurek, 3:0 R. Jurek 25. - asysta Obremski, 4:0 S. Żurawski 33. - asysta R. Jurek, 5:0 Obremski 38. - asysta M. Wiśniewski, 6:0 M. Wiśniewski 55.  - asysta D. Janicki, 7:0 R. Jurek 68. - bez asysty.
Mecz rozegrano w Toruniu, na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski (46. Kostkowski) - D. Stodolny, Dariusz Chojnacki, Chudzyński, M. Bakaj (46. Kosiorowski) - Szweda (46. D. Zajdlewicz), R. Jurek (80. Obremski), M. Wiśniewski, Obremski (46. testowany zawodnik) - D. Janicki, S. Żurawski (60. M. Janicki).

KS Pogoń (trener Glaza): Wanecki (Wachowiak) - Arent, Kempski, Szutkowski, Gorgoń (Mrówczyński) - Glaza, Czaplewski (Malczewski), Przybysz, Bembenek - Klasło, Deresiewicz.

W okresie przygotowawczym, Szubinianka rozegra jeszcze trzy spotkania sparingowe. W najbliższą sobotę, 26 lutego, drużyna trenera Wiesława Stepczyńskiego zmierzy się z KP Polonią/Ostromecko Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się na boisku Chemika Bydgoszcz ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Glinki, a jego początek zaplanowano na godzinę 12.00.
Dzisiaj, bydgoszczanie rozegrali kolejne sparingowe spotkanie. Drużyna trenera Macieja Karabasza, uległa 1:3 trzecioligowej Unii Janikowo, a w środę zagra sparing z Pogonią Mogilno.

Grali rywale
Serię spotkań sparingowych rozgrywają także rywale LKS Szubinianki Szubin w rozgrywkach ligowych. Dzisiaj, swoje spotkania rozegrały m.in. Kujawianka Strzelno, Lider DGS Włocławek, czy Brzysko-rol Brzyskorzystewko.
Poniżej prezentujemy komplet wyników spotkań sparingowych (za www.pomorska.pl)

Lider DGS Włocławek (juniorzy starsi) - MGKS Kujawianka Izbica Kujawska 1:1
Lider DGS Włocławek - Start Radziejów 3:0
MLKS Gopło Kruszwica - LZS Kujawy Markowice 2:1
Mustang Ostaszewo - MLKS Kujawianka Strzelno 2:2
KP Brzysko-rol Brzyskorzystewko - GLKS Piast Złotniki Kujawskie 4:1
Zdrój Ciechocinek - MGKS Lubraniec 2:3
LZS Kościelec Kujawski - LKS Sparta Janowiec Wielkopolski 3:4
Flisak Złotoryja - MKS Mień Lipno 1:4
GKS Baruchowo - MGKS Kujawiak Lumac Kowal 6:3
Goplania Inowrocław - LZS Czarni Wierzchosławice 4:2
MKS Pałuczanka Żnin - Łokietek Wierzchucin Królewski 3:0
KS Pomorzanin Toruń - GKS Sadownik Waganiec

autor: ~White Pele 2011-02-20 09:20:14

avatar Oby tyle pocisnąć Brzysko w lidze ^^ Ale będzie ubaw!

autor: ~anonim 2011-02-20 11:31:18

avatar przopminam 3-2 dla brzysko ale był ubaw

autor: ~anonim 2011-02-20 13:08:00

avatar ale teraz gramy u siebie

autor: ~xxx 2011-02-20 22:18:56

avatar Dlaczego piszesz o Brzysko że trzeba wygrać ? Myśle że jeśli Szubinianka chce awansować to musi wygrać z każdym z czołówki ;p

autor: ~White Pele 2011-02-21 08:49:32

avatar Bo po 1. to są nasze jedyne derby z czołową drużyną ligi, a po 2. tu się wszyscy dobrze znają, więc trzeba pokazać kto jest lepszy ^^

autor: SPBSPB 2011-02-21 18:47:30

Profil SPBSPB w Futbolowo www.Pomorska.pl/pilka

autor: ~xxx 2011-02-21 23:51:16

avatar no to może Szubinianka pokazać ;p ale nie widze powodu dla którego miałby być ''ubaw'' skoro na wiosne było 3-2 w plecy i wystarczy spojrzeć w tabele.