Trening reprezentacji Ukrainy U-17 na Stadionie Miejskim w Szubinie

W ogniu pytań - Wiesław Stepczyński

• autor: Redakcja, 2010-11-20 15:31

Meczem z Czarnymi Wierzchosławice, drużyna Szubinianki zakończyła rundę jesienną sezonu ligowego 2010/2011. O krótkie podsumowanie poprosiliśmy trenera Wiesława Stepczyńskiego, któremu zadaliśmy również kilka pytań.
Tym samym rozpoczynamy na naszej stronie internetowej dział "W ogniu pytań".

Jak trener oceni rundę jesienną sezonu 2010/2011, w wykonaniu drużyny LKS Szubinianki Szubin ?
Jesteśmy w dalszym ciągu w kontakcie punktowym z czołówką ligowej tabeli. Należy cieszyć się ponadto z trzydziestu punktów, jakie zdobyliśmy w tej rundzie, bo już dawno, Szubinianka nie miała takiego dorobku punktowego. Osiągnęliśmy również dobre wyniki z drużynami z czołówki ligowej tabeli, które liczyć się będą w walce o awans do IV ligi. Na wiosnę tych rywali podejmować będziemy na własnym obiekcie. Należy jednak podkreślić, że powinniśmy mieć o trzy punkty więcej. Chodzi tutaj o mecz wyjazdowy z Liderem Włocławek, ale w tym przypadku chodzi o brak niektórych piłkarzy na meczu i złe podejście mentalne do tych zawodów.

Które z drużyn będą najmocniej liczyły się w walce o awans do IV ligi?
Mień Lipno, Gopło Kruszwica, Kujawianka Izbica Kujawska, Szubinianka Szubin.

Czy są w drużynie zawodnicy, którzy zasługują na pochwałę po rundzie jesiennej ?
Na pewno tak. Przede wszystkim Dawid Janicki, który strzelił w tej rundzie piętnaście bramek. Ponadto Robert Jurek, który mimo swojego młodego wieku, od kilku sezonów jest podporą naszej pomocy, Dawid Stodolny za dobrą grę jako prawy obrońca oraz grający jak zawsze z ogromnym zaangażowaniem Mariusz Bakaj i Marcin Wiśniewski. Wszyscy ci piłkarze grają na przyzwoitym poziomie, a ta trójka młodych chłopaków dalej się rozwija i mam nadzieję, że kiedyś któryś z nich zagra w profesjonalnej lidze.

Czy obok Kamila Zajdlewicza i Dawida Zajdlewicza, klub planuje pozyskanie jakichś nowych zawodników do pierwszego składu?
Niewątpliwie, Kamil Zajdlewicz i Dawid Zajdlewicz będą wzmocnieniem drużyny i to bardzo dużym. Chciałbym tutaj dodać, że obaj przyjdą do nas od zimy na zasadzie wolnego transferu i trenują z naszą drużyną już od pół roku. Szubinianka nie jest bogatym klubem i nie stać nas na pozyskiwanie i opłacanie zawodników, ale jeśli któryś z zawodników będzie chciał zagrać w Szubinie, to każdą propozycję rozważymy.

Jaki mecz w tej rundzie był dla drużyny Szubinianki najtrudniejszy, o jakim zespół chciałby jak najszybciej zapomnieć ?
Najszybciej chcemy zapomnieć o meczu we Włocławku, ale również o meczu w Kowalu, gdzie nie stworzyliśmy sobie żadnej, stuprocentowej okazji. Ponadto, gdyby nie pechowo stracona bramka na 1:0, to remis byłby w naszym zasięgu, bo przeciwnik również nie stworzył sobie żadnej dobrej sytuacji do strzelenia bramki.

Czy postawiony przed sezonem cel, jakim jest awans do IV ligi, jest nadal aktualny ?
Tak i dopóki będzie szansa, będziemy ten cel realizować. Uważam, że przy pełnej mobilizacji piłkarzy, osiągnięcie tego celu, jest jak najbardziej realne.

Czy wiadomo również coś więcej odnośnie przygotowań drużyny do rundy wiosennej ?
Drużyna LKS Szubinianki Szubin przygotowania do rundy wiosennej rozpoczyna w poniedziałek, 10 stycznia. Będziemy w głównej mierze trenować na boisku, również na sali. Spotkania sparingowe rozpoczynamy grać od soboty, 5 lutego. Będziemy je rozgrywać w soboty, a naszymi rywalami będą Rolciel Brzoza (drużyna A klasy), Dąb Barcin, Pogoń Mogilno, Polonia Bydgoszcz, Start Eco/Pol Pruszcz Pomorski, Noteć Łabiszyn.
_________________________________________________________________________________________
Urodziny portalu szubinianka.futbolowo.pl

W czwartek, 18 listopada, swoje drugie urodziny obchodziła strona szubinianka.futbolowo.pl.

autor: ~kibic 2010-12-04 22:38:19

avatar bujcie się rewanżu z czarnymi

autor: ~ edward aładowicz 2011-02-21 13:58:57

avatar ja byłem na tym meczu i kto tu powinien się bać