04

04-2024

Na koniec rundy jesiennej pewne zwycięstwo

• autor: Redakcja, 2010-11-14 15:29

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej w sezonie 2010/2011 zespół Szubinianki na własnym boisku pewnie pokonał Czarnych Wierzchosławice 4:1 (3:0).

Do meczu z Czarnymi, Szubinianka przystąpiła bez kapitana Jakuba Cegiełki oraz kontuzjowanego Rafała Grzelaka.

Szubinianka od początku spotkania była stroną przeważająca, co udokumentowała bramką w czwartej minucie . Robert Jurek zagrał piłkę do Marcina Wiśniewskiego ten wyszedł sam na sam z bramkarzem gości sam na sam i go "okiwał" i wpakował do futbolówkę do pustej bramki. W 10. minucie po raz pierwszy zaatakowali przyjezdni, ale ze strzałem zawodnika gości bramkarz Szubinianki nie miał problemów. W odpowiedzi strzał Janickiego z dystansu, ale bramkarz bez problemów broni. 120 sekund później swoją okazję miał Dariusz Chojnacki , ale jego strzał z główki był minimalnie nie celny. W 16. minucie spotkania Szubinianka podwyższyła prowadzenie. Radosław Bojas dograł piłkę do Dawida Janickiego, a ten strzałem z 13 metrów pokonał bramkarza gości i zrobiło się 2:0 dla gospodarzy. W kolejnej akcji z dobrej strony pokazał się Tomasz Klein, ale jego strzał z dystansu bez problemów wyłapał Świtalski. W 21. minucie blisko pokonania własnego bramkarza był Dawid Stodolny, ale na szczęście piłka minęła o centymetry bramkę. Kolejne szanse na strzelenie bramki miał Jurek i Wiśniewski. Robert Jurek z wolnego uderzył wprost w bramkarza, a Marcin Wiśniewski z dystansu strzelił obok bramki. W 41. minucie było już 3:0. Robert Jurek dostał podanie z głębi pola i podał futbolówkę do lepiej ustawionego Janickiego, a ten tylko dołożył nogę i umieścił piłkę w siatce. Była to dla Dawida piętnasta bramka w tym sezonie. Po pierwszej połowie Szubinianka prowadziła 3:0.

Na początku drugiej połowy w Szubiniance nastąpiła zmiana boisko opuścił Radosław Bojas, a na jego miejscu pojawił się Jacek Żurawski. Przypomnijmy, że był to dla niego powrót do gry, po bardzo groźnej kontuzji. Już chwilę po wznowieniu gry, Świtalski mógł kapitulować po raz czwarty, ale w efektowny sposób obronił strzał Jurka z wolnego. Cztery minuty później Janicki z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę. W 56. minucie wiele szczęścia mieli przyjezdni. Najpierw strzał Kleina obronił Świtalski, a dobitka Jacka Żurawskiego z najbliższej odległości została zablokowana. Nie minęło 60 sekund, a kolejną "setkę" mieli miejscowi, ale Tomasz Klein uderzył mocno i niestety bardzo niecelnie. W 60. minucie fantastycznym strzałem zza pola karnego pisał się Marcin Wiśniewski, ale bramkarz Czarnych w efektowny sposób wybił piłkę na rzut rożny. 10 minut później Szweda podwyższył prowadzenie Szubinianki. Mirosław Obremski strzelał z ostrego kąta na bramkę gości  strzał okazał się niecelny, ale Bartek Szweda zamykał tą akcję i wpakował piłkę z najbliższej odległości do bramki. Swoja szansę miał także wprowadzony na boisko Marcin Janicki, ale przy strzale z około 10 metra za bardzo się odchylił i uderzył nad bramką. W 80. minucie udało się Czarnym strzelić bramkę honorową. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i nieupilnowany Łukasz Białek strzałem głową pokonuje Kopaczewskiego, piłka odbiła się jeszcze od słupka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmian. Szubinianka wygrała z Czarnymi Wierzchosławice 4:1 i rundę jesienną kończy na szóstym miejscu.

Kolejnym rywalem Szubinianki będzie MGKS Lubraniec i to spotkanie odbędzie się pod koniec marca w Szubinie.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Cel dzisiaj został zrealizowany, 30 punktów po rundzie jesiennej osiągnęliśmy. Cieszy dzisiejsze zwycięstwo, szkoda tylko straconej bramki, oraz słabej skuteczności. Nad tym drugim elementem musimy bardzo mocno popracować. Jesteśmy blisko czołówki ligowej tabeli, mamy kontakt punktowy z drużynami, które walczą o awans i to cieszy.

V liga, gr. II klasa okręgowa - 15. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - LZS Czarni Wierzchosławice 4:1 (3:0)
Bramki: 1:0 M. Wiśniewski 4. - podanie R. Jurka do M. Wiśniewskiego, który położył bramkarza i spokojnie umieścił piłkę w siatce, 2:0 D. Janicki 16. - podanie R. Bojasa do D. Janickiego, który uderzeniem z 13 metra nie dał szans bramkarzowi, 3:0 D. Janicki 41. - podanie R. Jurka do lepiej ustawionego D. Janickiego, a ten dołożył nogę i umieścił piłkę w siatce, 4:0 Szweda 67. - uderzenie Obremskiego z ostrego kąta niecelne, ale bardzo dobrze ustawiony Szweda umieszcza futbolówkę w siatce, 4:1 Białek 80. - dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego, niepilnowany Białek uderzył piłkę głową, piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki Kopaczewskiego.
Widzów: 200.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - M. Bakaj (85. Kosiorowski), Chudzyński, Dariusz Chojnacki, D. Stodolny - Klein (58. Obremski), M. Wiśniewski, R. Jurek, Szweda (73. M. Janicki) - D. Janicki, R. Bojas (46. J. Żurawski).
Żółta kartka: M. Bakaj, 66. - zagranie piłki ręką.

LZS Czarni (trener Brzestowicz): Świtalski - Pietrzak, Zawada, T. Lewandowski, Borowiak - T. Fajkowski, Urbański,  K. Sobczak, Białek - K. Fajkowski (46. Skonieczka), Wijata.
Żółte kartki: T. Lewandowski, 73. - faul, Białek, 80. - dyskusje z sędzią.

Sędziował: Dariusz Burkiewicz (Sępólno), asystenci: W. Burkiewicz, Nagaj.

LKS Szubinianka: D. Kowalski, P. Kujawa.
LZS Czarni: Wylandowski.

Z AUTU

Na młodzieżowych boiskach
Junior Starszy, klasa okręgowa, grupa I, 11. kolejka
Skra Paterek - LKS Szubinianka Szubin 2:1 (0:1)
Bramka dla Szubinianki: M. Pokorski.

Skra (trener Hyży): Turostowski - Lewa (10. Wyrostek), Wegner, Białka, Michałek - Beger, Gołata, Kowalczuk, Olechna - Dutkiewicz, Bauza.

LKS Szubinianka (trener Obremski): Kurdziel - Rajmann, Czerwiński, M. Iciak, M. Damazyn - Staśkiewicz, Winiecki, Wiatrowski, Pokorski - K. Bojas, Niklas.
Ławka rezerwowych: Musiałek.

Sędziował: Krzysztof Giczela (Bydgoszcz), asystenci: M. Wiatrowski, Posieczek.

Debiut Kosiorowskiego
W drużynie LKS Szubinianki Szubin zadebiutował w dzisiejszym spotkaniu grający na pozycji obrońcy Filip Kosiorowski, który w 85. minucie zastąpił Mariusza Bakaja. To drugi zawodnik drużyny juniorów starszych, który zadebiutował w drużynie seniorów. Wcześniej swoje szanse dostawał pomocnik Jakub Wiatrowski.

Zdjęcia w galerii
Serdecznie zapraszamy do galerii, gdzie można oglądać już zdjęcia z meczu LKS Szubinianka Szubin - LZS Czarni Wierzchosławice. Autorem zdjęć jest Aleksander Ryska.

Remis MGKS-u Lubraniec
Pod koniec marca, rundę wiosenną, Szubinianka rozpocznie od spotkania z MGKS-em Lubraniec. W sobotę, drużyna trenera Wojciecha Rojewskiego zremisowała na wyjeździe z Brzysko-rolem Brzyskorzystewko 1:1 (1:1). Bramkę dla gości strzelił Wojciech Skrzypczyński, a asystę zanotował Jarosław Kuczkowski. Dla drużyny gospodarzy bramkę strzelił Tomasz Krysiński.

KP Brzysko-rol Brzyskorzystewko - MGKS Lubraniec 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Krysiński 11.,
                1:1 Skrzypczyński 35.

KP Brzysko-rol (trener R. Krygier): Pankowski - Piechowiak, Grochowski, Wilk, Klucz - R. Krygier (35. Janiszewski), Kurowski, Witkowski, Ł. Siatka - Milejczak (85. Jankowski), Krysiński.
Żółta kartka: Klucz.

MGKS (trener Rojewski): Kapuściński - Pilarski, Kołodziej, Adamowski, Kuczkowski - Skrzypczyński (73. Kosiński) - Ciesielski, Orzelski (80. Podczarski), Dominik Chojnacki, Krawczyk (78. Morawski) - Bet.
Ławka rezerwowych: Dytkiewicz.

Sędziował: Piotr Nowicki (Inowrocław), asystenci: R. Jędrzejczak, Porębski.