03

04-2024

Szubinianka nie zwalnia tempa

• autor: Redakcja, 2010-09-25 20:14

Wygrana cieszy podwójnie. Po pierwsze, zostało odniesione na boisku rywala, po drugie, pokonany został jeden z fawroytów do awansu do IV ligi.

Do spotkania w Izbicy Kujawskiej, goście przystąpili bez dwóch swoich podstawowych zawodników: Jacka Żurawskiego i Pawła Kujawy. Zastąpili ich Radosław Bojas i Dawid Stodolny.
Już w pierwszej akcji meczu, Dawid Stodolny uratował Szubiniankę od straty bramki, bo wybił piłkę spod nóg atakującego bramkę Damiana Kotkowskiego. W dalszej części gry pierwszej połowy, blisko strzelenia bramek był Marcin Wiśniewski. W 27. minucie gry, piłka po uderzeniu pomocnika Szubinianki z rzutu wolnego, trafiła w spojenie słupka z poprzeczką bramki drużyny miejscowej, a w 35. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Roberta Jurka, M. Wiśniewski uderzył w poprzeczkę. Zaledwie sześćdziesiąt sekund później, w poprzeczkę z dystansu uderzył Jakub Cegiełka, a dobitka R. Jurka wylądowała na słupku bramki Kujawianki.
Druga połowa rozpoczęła się jednak od prowadzenia gości. W 49. minucie, Dawid Stodolny zagrał piłkę do Marcina Wiśniewskiego, który strzałem z dystansu, umieścił piłkę w siatce, strzałem tuż przy słupku. Kilka chwil później, R. Jurek uderzył z dystansu, bramkarz gospodarzy sparował uderzenie na rzut rożny, a po dośrodkowaniu strzelca pierwszej bramki, obok słupka uderzył Bartłomiej Szweda. W 62. minucie było jednak już 2:0 dla gości, a swoją ósmą bramkę w tym sezonie strzelił Dawid Janicki. Asystę przy tej bramce zaliczył Radosław Bojas, który podał piłkę Janickiemu, ten ograł jednego z obrońców i strzałem z ostrego kąta z pola karnego umieścił piłkę w siatce. Dla napastnika Szubinianki to już ósma bramka w tym sezonie. Kilka minut później, ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 3:0, ale w sytuacji sam na sam przegrał z bramkarzem gospodarzy. W 72. minucie, Dawid Janicki mógł zagrać piłkę do Bartłomieja Szwedy, ale po raz drugi przegrał pojedynek z bramkarzem. W 80. minucie padła jedyna bramka dla gospodarzy. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko bramki Kopaczewskiego popisał się Tomasz Wawrzyniak.
Szubinianka wygrała 2:1 i mogła cieszyć się z czwartego z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach ligowych i drugiego z rzędu wyjazdowego zwycięstwa. W sobotę, 2 października, na Stadionie Miejskim w Szubinie, podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego zagrają z beniaminkiem rozgrywek, Ziemowitem Osięciny. Początek meczu, o godzinie 16.00.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Cieszy zwycięstwo i sporo stworzonych sytuacji, szczególnie na tak nierównym boisku, oraz to, że zbliżamy się do czołówki. Po naszej konsekwentnej grze, rywal niewiele dzisiaj zdziałał. Szkoda, że idealnej sytuacji na 3:0 nie wykorzystał Dawid Janicki, bo przynajmniej końcówka nie byłaby taka nerwowa. Gratuluję moim piłkarzom za dzisiejszą postawę na boisku za włożone serce w grę i realizację założeń przedmeczowych. Jak wyzdrowieje i powróci Jacek Żurawski to będziemy jeszcze mocniejsi. Teraz przygotowujemy się na mecz z Ziemowitem Osięciny.

V liga, gr. II klasa okręgowa 2010/2011 - 8. kolejka
MGKS Kujawianka Izbica Kujawska - LKS Szubinianka Szubin 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 M. Wiśniewski 49. - podanie Stodolnego do Wiśniewskiego, który pokonał bramkarza strzałem z dystansu, 0:2 D. Janicki 62. - akcja duetu D. Janicki, R. Bojas. Ten drugi wyłożył piłkę D. Janickiemu, a ten strzałem z ostrego kąta umieszcza piłkę w siatce, 1:2 T. Wawrzyniak 80. - zawodnik Kujawianki popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko bramki Kopaczewskiego.
Widzów: 300.

MGKS Kujawianka (trener Błachewicz): Szylbert - Kłos, Błachewicz, Mularski, Iżmanowski (55. Mielczarek) - Parecki, T. Wawrzyniak, Zentkiewicz, B. Kotkowski - Piernik, T. Kotkowski.
Żółta kartka: Parecki.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - M. Bakaj, Chudzyński, Dariusz Chojnacki, D. Stodolny - Cegiełka, M. Wiśniewski, R. Jurek, Szweda - R. Bojas (75. M. Janicki), D. Janicki.
Żółta kartka: Cegiełka.

Sędziował: Mikołaj Chromiński (Toruń), asystenci: Gajewski, Sobieszczyk.

MGKS Kujawianka:
LKS Szubinianka: Kaczor, Grzelak.

Z AUTU
Poprawia się stan zdrowia Jacka Żurawskiego
Coraz lepsze informacje docierają do nas ze szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, gdzie przebywa Jacek Żurawski. Przypomnijmy, że napastnik Szubinianki doznał kontuzji podczas ubiegłotygodniowego spotkania z Gopłem Kruszwica (4:1). Wczoraj rano, z zawodnikiem rozmawiał trener Szubinianki, Wiesław Stepczyński. Nerka już się goi, Jacek może już wstać z łóżka i chodzić - przekazał nam trener Szubinianki. Jackowi jeszcze raz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Ziemowit Osięciny zremisował
Nasz najbliższy rywal, KS Ziemowit Osięciny, zremisował w sobotnim spotkaniu V ligi, gr. II klasy okręgowej z KP Brzysko-rolem Brzyskorzystewko 2:2. Goście prowadzili 2:0 po pierwszej połowie, ale w drugiej części gry, bramki dla gospodarzy strzelili Radosław Gawrysiak i Tobiasz Rosiak.