25

04-2024

Cieszy wygrana, styl - nie

• autor: Redakcja, 2010-09-04 23:45

Piłkarze Szubinianki odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dzisiaj pokonali Spartę Janowiec 3:2. Piłkarze z Janowca nie wykorzystali w końcówce meczu okazji do doprowadzenia do remisu.

Szubinianka do spotkania ze Spartą przystąpiła m.in bez Jakuba Cegiełki (pauza za czerwoną kartkę) oraz Tomasza Kleina.

Początek spotkania mógł się ułożyć bardzo dobre dla Sparty, jednak strzał J. Wiśniewskiego z najbliższej odległości na rzut rożny sparował Kopaczewski. Następnie ten zawodnik z Janowca był na spalonym. W dziewiątej minucie spotkania, gospodarze przeprowadzili pierwszą, groźną akcję, ale Stodolny uderzył nad bramką. W piętnastej minucie znakomitą sytuację do strzelenia bramki miał Dawid Janicki, ale uderzy za lekko i Lauber spokojnie obronił ten strzał. Chwilę później strzał z rzutu wolnego pewnie obronił Kopaczewski, a w następnej akcji dośrodkowanie Kujawy zamknął Janicki, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 20. minucie Szubinianka miała kolejną sytuację do strzelenia bramki. Strzał Jurka z dystansu został zablokowany, a dobitka Żurawskiego okazałą się niecelna. Cztery minuty później ponownie strzelał Żurawski, ale jego strzał bramkarz Sparty obronił z największym trudem. I nie wiadomo, czemu sędzia zamiast wskazać na rzut rożny wskazał na rozpoczęcie gry od bramki Sparty. W 26. minucie uderzenie Chojnackiego z  ok. 25 metrów z największym trudem bronił Lauber. Osiem minut później strzał Wiśniewskiego z wolnego obronił bramkarz Sparty, ale w 41. minucie wyjmował piłkę z siatki. Jacek Żurawski dośrodkował piłkę w pole karne, a tam niepilnowany Dawid Janicki strzałem głową skierował piłkę do siatki. W 43. minucie było już 2:0. Robert Jurek dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę strzałem głową do siatki skierował Chojnacki. Niestety jeszcze przed przerwą goście strzelili bramkę kontaktową, a bramkę strzelił J. Wiśniewski po akcji indywidualnej. Po pierwszej połowie Szubinianka prowadziła 2:1.

Na początku drugiej połowy Sparta powinna doprowadzić do remisu, ale najpierw fantastyczną interwencją popisał się Kopaczewski, a następnie przy dobitce piłka odbiła się od słupka. Sześć minut później zawodnik Sparty w znakomitej sytuacji przestrzelił, a w 68. minucie, co nie udało się Sparcie udało się miejscowym. Robert Jurek wykorzystał świetne podanie Bartłomieja Szwedy i Jurek w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza Sparty. W 71. i 74. minucie dwie znakomite sytuacje miał Jacek Żurawski, ale najpierw strzelił w bramkarza, a potem w sytuacji sam na sam przestrzelił. W 88. minucie goście strzelili bramkę na 3:2. Zamieszanie w polu karnym na bramkę zamienił Marciniak. W 90. minucie Grzelak powinien strzelić bramkę, ale w sytuacji sam na sam trafił bramkarza. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Sparta powinna doprowadzić do remisu, ale napastnik Sparty, Kamil Roszkowiak przestrzelił w znakomitej sytuacji. Ostatecznie Szubinianka wygrała 3:2 i odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

Kolejne spotkanie ligowe Szubinianka rozegra w najbliższy weekend i w Markowicach zmierzy się z Kujawami. Mecz w niedzielę, o godzinie 16.00.

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Cieszy nas przede wszystkim zwycięstwo. Idzie nam to strasznie opornie, ale myślę, że teraz będziemy się rozkręcać z meczu na mecz. Dla nas przede wszystkim liczą się trzy punkty.

Włodzisław Krygier (trener LKS Sparty Janowiec Wielkopolski): Szubinianka grała na pewno ładniej, lepiej, bardziej bojowo zwłaszcza do przerwy, potem w jej grze coś się zacięło. My zagraliśmy, tak jak potrafiliśmy, szkoda niewykorzystanej sytuacji na 3:3. Gratuluję zwycięstwa drużynie z Szubina.

V liga, gr. II klasa okręgowa - 5. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - LKS Sparta Janowiec Wielkopolski 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 D. Janicki 41. - dośrodkowanie piłki w pole karne przez J. Żurawskiego, przejął ją D. Janicki i umieścił w siatce, 2:0 Dariusz Chojnacki 43. - z rzutu rożnego dośrodkował R. Jurek, najwyżej wyskoczył do piłki Dariusz Chojnacki i pokonał Laubera, 2:1 J. Wiśniewski 44. - dogranie piłki w pole karne, przejął ją J. Wiśniewski i umieścił w siatce strzałem z ostrego kąta, 3:1 R. Jurek 68. - długie zagranie piłki przez Szwedę trafiło do R. Jurka, który strzałem obok Laubera umieścił piłkę w siatce, 3:2 Marciniak 88. - zamieszanie w polu karnym Szubinianki, piłka trafiła do Marciniaka, który umieszcza ją w bramce.
Widzów: 130.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - M. Bakaj, Chudzyński, Dariusz Chojnacki, P. Kujawa - Szweda (72. Czerwiński), R. Jurek (77. Kaczor), M. Wiśniewski, Stodolny - D. Janicki (84. Grzelak), J. Żurawski.
Żółta kartka: M. Wiśniewski, 65. - faul.

LKS Sparta (trener W. Krygier): Lauber - Piotr Kadłubowicz, Głowski, Juncewski, Nitka - Różnowski (76. Cichy), Paweł Kadłubowicz, Zaworski, Romel (46. Słupski) - Rabinek (76. Marciniak). J. Wiśniewski (90+1. Roszkowiak).

Sędziował: Janusz Grzegorski (Inowrocław), asystenci: Niemeczek, M. Jędrzejczyk.

LKS Szubinianka: D. Kowalski, K. Siatka, M. Janicki.

Zdjęcia w galerii
W naszej galerii można będzie oglądać zdjęcia ze spotkania Szubinianki ze Spartą Janowiec. Autorem zdjęć jest Waldemar Romański, a pochodzą one z oficjalnej strony internetowej Sparty Janowiec Wielkopolski.

Podsumowanie sond
Przez ostatni czas mogliście głosować w sondach z okazji 50-lecia LKS Szubinianki Szubin. Oto ich szczegółowe podsumowanie.