V liga, grupa II klasa okręgowa - 16. kolejka: Szubinianka Szubin - Goplania Inowrocław

Zapowiedź XXVII kolejki V ligi gr. II

• autor: Redakcja , 2010-05-27 15:32

W ten weekend zostanie rozegrana 27. seria spotkań ligi okręgowej. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Łabiszynie, gdzie tamtejsza Noteć podejmie rewelację ligi, Kujawiak Kowal.

Sobota, 29 maja 2010 r.
MLKS Noteć Łabiszyn - MGKS Kujawiak Lumac Kowal, godzina 16.00.; w rundzie jesiennej: 3:0
Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Niewątpliwie jedno z najciekawszych spotkań tej kolejki. Noteć Łabiszyn jest wiceliderem rozgrywek i dla nich najważniejsze w tym spotkaniu będą trzy punkty. Zespół Kujawiaka po wspaniałej rundzie wiosennej, jeszcze nie jest pewny utrzymania w lidze, bo z okręgówki może spaść nawet 5 drużyn. Urwanie przez zawodników z Kowala punktów wiceliderowi na pewno było już niespodzianką, czy tak się stanie?

MKS Mień Dawtona Lipno - M-G LKS Zgoda Chodecz, godzina 16.00.; w rundzie jesiennej: 2:0
Wiesław Sobiesiński (Brodnica)

Mień Lipno po ostatniej wygranej z MGKS - em Lubraniec został liderem rozgrywek. Zawodnicy Mieni jutro czeka, jeszcze łatwiejszy pojedynek, bowiem na własnym boisku podejmą outsidera rozgrywek - Zgodę Chodecz

MLKS Gopło Kruszwica - NKS Jagiellonka Nieszawa, godzina 16.00.; w rundzie jesiennej: 1:4
Maciej Lanckowski (Toruń)

Piłkarze Gopła po ostatniej wygranej z Notecią Łabiszyn cały czas mają szanse na awans do IV ligi. Ale te szanse są bardziej czysto matematyczne. I w sobotnie popołudnie, Kruszwiczanie podejmą Jagiellonkę Nieszawę. Jagiellonka wiosną gra fatalnie, ale w ostatniej kolejce urwała punkt  Kujawiance Strzelno.

KS Pogoń Mogilno - MGKS Lubraniec, godzina 17.00.; w rundzie jesiennej: 1:1
Aleksander Nowicki (Bydgoszcz)

Podopieczni Arka diusza Glazy po ostatniej porażce w Kowalu w ligowej tabeli spadli na trzecie miejsce. I na pewno mogilnianie w sobotę będą musieli pokonać MGKS. Zadanie to do łatwych wcale nie będzie należeć, ponieważ podopieczni Łukasza Mikołajczyka, jeszcze nie są pewni utrzymania w lidze i będą walczyć o każdy punkt.

LKS Sparta Janowiec Wielkopolski - KP Brzysko-rol Brzyskorzystewko, godzina 17.00.; w rundzie jesiennej: 2:5
Waldemar Andrzejewski (Inowrocław)

Zespół Sparty cały czas walczą o utrzymanie i wiedzą, że w najbliższych spotkaniach muszą zdobywać punkty, jak chcą za rok być w okręgówce. Zadanie to nie będzie ednak łatwe  ponieważ na własnym boisku podejmą Brzysko-rol, który ostatnio rozbił Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie, wygrywając 13:0.

MKS Pałuczanka Żnin  - LZS Kujawy Markowice, godzina 17.00.; w rundzie jesiennej: 1:1
Sylwester Rasmus (Toruń)

Pałuczanka w chwili obecnej może być spokojna , bo jest jedenasta i w chwili obecnej nie spada, ale jej przewaga nad czternastym Kujawskim Pograniczem jest niewielka i wynosi tylko cztery punkty. Zespół z Markowic wiosną gra słabo i Kujawy mogą, jeszcze spaść. I za pewne z Pałuczanką będą chciały wygrać. Czy im się to uda?

Niedziela, 30 maja 2010 r.
LKS Szubinianka Szubin - MGKS Kujawianka Izbica Kujawska, godzina 14.30.; w rundzie jesiennej: 0:2
Mateusz Gajewski (Lipno)

Szubinianka po wygranej w Chodczu cały czas liczy się w walce o IV ligę. Jednak, żeby tak się stało podopieczni Wiesława  Stepczyńskiego muszą najpierw pokonać Kujawiankę Izbicę Kujawską. Czy Szubinianka po raz kolejny pokaże, że na własnym boisku jest nie do pokonania?

Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie - MLKS Kujawianka Strzelno, godzina 16.00.; w rundzie jesiennej: 0:0, Mecz na boisku w Wójcinie
sędziuje: Ryszard Przybysz (Lubraniec).

Trudno sobie wyobrazić sobie, aby Kujawianka Strzelno z Wójcina nie wywiozła trzech punktów. Po ostatniej kompromitacji Kujawskiego Pogranicza w Brzyskorzystewku ten zespół już się chyba pogodził z faktem spadku do A - klasy.

Junior Młodszy - klasa okręgowa, gr. III
Szubinianka Szubin - Zjednoczeni Chwaliszewo, sobota, godzina 17.00.
Hubert Dojaś (Żnin)

Trampkarz - klasa okręgowa, gr. III
Szubinianka Szubin - AZS UKW III Bydgoszcz, sobota, godzina 13.30.
P. Orzechowski (Włocławek)

Młodzik - klasa okręgowa, gr. IV
Szubinianka Szubin - Wincenty Bydgoszcz, sobota, godzina 11.00.
P. Orzechowski (Włocławek)

• czytano: [2041]