LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

Pewna wygrana w Chodczu

• autor: Redakcja, 2010-05-23 09:22

Piłkarze LKS Szubinianki Szubin pewnie wygrali 5:2 ze Zgodą Chodecz i nadal pozostają w grze o awans do IV ligi.

Bez Jacka Żurawskiego, Pawła Kujawy, Mirosława Obremskiego przystąpiła Szubinianka do meczu w Chodczu. Na pozycji obrońcy po raz drugi w tym sezonie i po raz drugi w meczu wyjazdowym zagrał Marcin Janicki.
Od początku spotkania goście atakowali i już w 4. minucie objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Wiśniewski, a piłkę do siatki Wojciechowskiego skierował Bartłomiej Szweda. Nie minęły trzy minuty, a zespół szubiński prowadził już 2:0. Tym razem z rzutu rożnego dośrodkował Robert Jurek, a bramkarza Zgody pokonał Wiśniewski. W dalszym ciągu utrzymywała się więc przewaga Szubinianki. Ale w 29. minucie, zespół z Chodcza wykonywał rzut wolny z około 30 metrów. Po uderzeniu Mariusza Bartczaka, Kostkowski złapał piłkę, ale ta wyślizgła mu się z rąk i wpadła do bramki.

Drugie 45 minut miało taki sam obraz, jak pierwsza połowa, czyli wyraźna przewaga gości, natomiast gospodarze nastawiali się tylko na grę z kontry. W 50. minucie kapitalną indywidualną akcją popisał się Robert Jurek, który ograł kilku obrońców Zgody i w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później, goście wygrywali już 4:1. Kapitalnym przerzutem piłki popisał się Szweda, który znakomicie zagrał do Jakuba Cegiełki, a ten w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce. Po kolejnych pięciu minutach zrobiło się 5:1. Tym razem asystą popisał się Dawid Janicki, a Marcin Wiśniewski strzelił swoją drugą bramkę w spotkaniu. Ale gospodarze strzelili jeszcze honorową bramkę. W 87. minucie strzałem z ostrego kąta piłkę w siatce umieścił Łukasz Ziółkowski.

Po wygranej 5:2 w Chodczu, Szubinianka pozostaje w grze o awans do IV ligi. Tym bardziej, że Noteć Łabiszyn przegrała w Kruszwicy 0:1, Kujawianka Strzelno zremisowała 1:1 w Nieszawie, natomiast Pogoń Mogilno w niedzielne popołudnie zagra w Kowalu z Kujawiakiem.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Najważniejsze jest zwycięstwo, szkoda, że nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji, bo wygrana byłaby i powinna być zdecydowanie wyższa. Przy pierwszej bramce dla Zgody winę ponosi nasz bramkarz, przy drugiej Mariusz Bakaj. Te bramki nie powinny paść! W niedzielę gramy z Izbicą i musimy zdobyć trzy punkty.

W niedzielę, 30 maja, o godzinie 14.30., na Stadionie Miejskim w Szubinie, drużyna Szubinianki zagra z Kujawianką Izbica Kujawska.

V liga, gr. II klasa okręgowa - 26. kolejka
M-G LKS Zgoda Chodecz - LKS Szubinianka Szubin 2:5 (1:2)
Bramki: 0:1 Szweda 4. - dośrodkowanie Wiśniewskiego  z rzutu rożnego, do piłki wyskoczył Szweda i pokonał bramkarza, 0:2 Wiśniewski 7. - dośrodkowanie R. Jurka z rzutu rożnego i tym razem Wiśniewski trafia do siatki, 1:2 Mariusz Bartczak 29. - napastnik Zgody precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego z 30 metrów, 1:3 R. Jurek 50. - indywidualna akcja R. Jurka, który okiwał kilku obrońców Zgody i umieścił piłkę w siatce, 1:4 Cegiełka 55. - zagranie Szwedy do Cegiełki, a ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił, 1:5 Wiśniewski 60. - Dawid Janicki zagrał piłkę do Wiśniewskiego, a ten strzelił drugą bramkę w meczu, 2:5 Ziółkowski 87. - błąd M. Bakaja w polu karnym, piłkę przejął Ziółkowski i strzałem z ostrego kąta umieszcza piłkę w siatce.
Widzów: 100.

M-G LKS Zgoda (trener Majić): Wojciechowski (70. Szychowski) - Zgliński, I. Kruger, Jędrzejczak - Rydzyński (55. Kamil Bartczak), Ambrożewicz, Olczak (84. Jędrusiak), D. Kruger, Giętkowski - S. Woźniak (46. Ziółkowski), Mariusz Bartczak.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - M. Janicki, Chudzyński, Dariusz Chojnacki, M. Bakaj - Cegiełka, Wiśniewski, R. Jurek, Szweda - D. Janicki, Stodolny (55. Plaskaty).

Sędziował: Andrzej Borkowski (Toruń), asystenci: B. Frankowski, A. Doligalski.

Z AUTU
Wywiad z człowiekiem-legendą
Jutro w godzinach porannych ukaże się drugi wywiad z człowiekiem-legendą LKS Szubinianki Szubin. Zapraszamy do czytania i komentowania.

Kujawianka wygrywa
Nasz najbliższy rywal - Kujawianka Izbica Kujawska bardzo pewnie wygrała na własnym boisku z Pałuczanką Żnin 4:0 w sobotnim meczu 26. kolejki. Bramki dla drużyny Arkadiusza Dubczaka strzelili: Damian Kotkowski (dwie), Paweł Parecki i Radosław Kaczorowski.

Zdjęcia w galerii
Dzięki uprzejmości kolegów ze strony Zgody Chodecz, udostępniamy wam zdjęcia z meczu.