Junior Starszy - III liga, klasa okręgowa, podokręg Bydgoszcz, grupa II - 3. kolejka: Szubinianka Szubin-Pałuczanka Żnin

W sobotę ze Zgodą

• autor: Redakcja, 2010-05-21 09:53

W sobotnie popołudnie, piłkarze LKS Szubinianki Szubin zagrają na wyjeździe z M-G LKS Zgodą Chodecz w meczu 26. kolejki V ligi gr. II klasy okręgowej.

Przed tym spotkaniem trener Wiesław Stepczyński znów ma problem z zestawieniem wyjściowego składu. Na pewno nie zagra Mirosław Obremski, który ma kontuzję śródstopia. - Mirek będzie miał nogę w gipsie na około cztery tygodnie - poinformował nas tuż po meczu trener Szubinianki. W Chodczu nie zagra też najprawdopodobniej Paweł Kujawa, który ma problem z kolanem. Nie może go zginać po starciu z rywalem w środowym meczu z MGKS-em Lubraniec. Nie będą mogli również zagrać Radosław Bojas i Jacek Żurawski. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Wiesława Stepczyńskiego.
W minioną środę, Szubinianka bardzo pewnie wygrała 4:0 z MGKS-em Lubraniec, po bramkach Dariusza Chojnackiego (dwie), Roberta Jurka i Marcina Janickiego. Po 24. kolejkach, Szubinianka zajmuje w tabeli piąte miejsce, z dorobkiem 43 punktów i legitymuje się bilansem 13 zwycięstw, 1 remisu, 9 porażek oraz bilansem bramkowym 57:40. Na wyjeździe, drużyna szubińska wygrała sześć spotkań, nie zremisowała i pięciokrotnie schodziła z boiska pokonana. Bilans bramkowy drużyny na wyjeździe wynosi 19:20. Najskuteczniejszymi zawodnikami są Dawid Janicki (16 bramek) i Dariusz Chojnacki (7 bramek).
Prawdopodobny skład Szubinianki: Kostkowski - M. Bakaj, Chudzyński, Dariusz Chojnacki, M. Janicki - Wiśniewski, Szweda, Cegiełka, R. Jurek - D. Janicki, Stodolny.
Rezerwowi: Hałas, Plaskaty, Kirschhiebel.

Ostatnia w tabeli M-G LKS Zgoda Chodecz ma w tym sezonie olbrzymie problemy. Dość powiedzieć, że w środowym meczu z Pałuczanką Żnin, który Zgoda przegrała 0:3, zagrało tylko czterech zawodników z pierwszego zespołu! Na dodatek, w drodze okazało się, że drużynie brakuje dwóch kompletów strojów. Zespół Pałuczanki użyczył jednak swoje stroje i przez to Zgoda mogła mecz rozegrać. W tym sezonie, drużyna z Chodcza przegrała aż 0:10 z Kujawiakiem Lumac Kowal, a z funkcji trenera zrezygnował trener Marek Mielczarek, którego zastąpił Aleksandar Majić. W 24. meczach tego sezonu, Zgoda zdobyła tylko 13 punktów, 4 mecze wygrała, 1 zremisowała i aż 13 razy schodziła z boiska pokonana. Bilans bramkowy drużyny 31:100. Na własnym boisku, Zgoda na jedenaście spotkań, wygrała cztery razy, raz zremisowała i sześciokrotnie schodziła  z boiska jako pokonana, natomiast bilans bramkowy zespołu 19:37. Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny są Łukasz Ziółkowski (13 bramek), Michał Rosiak (9 bramek) i Mariusz Bartczak (7 bramek).
Szubinianka pozostaje w grze o awans do IV ligi. Najgroźniejsi rywale także grają w sobotę. Noteć Łabiszyn na wyjeździe z Gopłem Kruszwica (sobota), Mień Lipno zagra na wyjeździe z MGKS-em Lubraniec (sobota), Kujawianka Strzelno również na wyjeździe zagra z Jagiellonką Nieszawą (sobota), natomiast Pogoń Mogilno zagra w niedzielę po południu z Kujawiakiem Lumac Kowal.
W rundzie jesiennej, Szubinianka wygrała na własnym boisku aż 8:0. Początek sobotniego spotkania na Stadionie Miejskim w Chodczu o godzinie 17.00.

V liga, gr. II klasa okręgowa - 26. kolejka
M-G LKS Zgoda Chodecz - LKS Szubinianka Szubin, sobota, 22 maja 2010 r., godzina 17.00.
Stadion Miejski im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Chodczu, ulica Warszawska 17.
Sędzia główny: Andrzej Borkowski (Toruń)
Sędziowie liniowi: Bartosz Frankowski, Andrzej Doligalski.

TAK BYŁO W RUNDZIE JESIENNEJ
LKS Szubinianka Szubin - M-G LKS Zgoda Chodecz 8:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dawid Janicki 14. - asysta Szweda, 2:0 Szweda 52. - asysta Cegiełka, 3:0 Dawid Janicki 62. - asysta R. Bojas, 4:0 Dawid Janicki 65. - asysta R. Jurek, 5:0 R. Bojas 66. - asysta Dawid Janicki, 6:0 Marcin Janicki 89. - asysta Dawid Janicki, 7:0 Dawid Janicki 90. - asysta Marcin Janicki, 8:0 Masłowski 90+1. - asysta M. Bakaj.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - P. Kujawa, Czerwiński, Chudzyński, M. Bakaj - Szweda (63. Kirschhiebel), Cegiełka (72. Marcin Janicki), R. Jurek (69. Plaskaty), Obremski - Dawid Janicki, R. Bojas (67. Masłowski).
Żółta kartka: Szweda.
M-G LKS Zgoda (trener Mielczarek): Hościło - Kubiak. Polichnowski, T. Dekrewicz, R. Dekrewicz - Giętkowski (88. Kuczmaja), Rosiak, Zgliński, Mikorski, Kruger (66. Jędrusiak) - Gralak.
Sędziował: Grzegorz Sosnowski (Toruń), asystenci: Trawiński, Gudzio.
LKS Szubinianka: Hałas.
M-G LKS Zgoda: Wojciechowski, Woźniak.

NASI RYWALE
M-G LKS Zgoda Chodecz
Kadra zawodnicza
Bramkarze: Maciej Buczkowski, Łukasz Hościło, Łukasz Wojciechowski, Krzysztof Szychowski
Obrońcy: Arkadiusz Chodorek, Adam Kubiak, Piotr Polichnowski, Robert Dekrewicz, Leszek Pietrusiak, Bartłomiej Jędrusiak, Jakub Świątkowski, Rafał Mokrzyński, Mateusz Miłkowski, Mateusz Jędrzejczak
Obrońcy/pomocnicy: Jarosław Woźniak, Tomasz Dekrewicz, Przemysław Adryjańczyk, Paweł Rydzyński, Daniel Cybulski
Pomocnicy: Dominik Kruger, Ireneusz Kruger, Kamil Bartczak, Mariusz Giętkowski, Damian Zgliński, Paweł Mikorski, Michał Dąbrowski, Dawid Woźniak, Ireneusz Barański, Kamil Ambrożewicz, Patryk Olczak
Pomocnicy/napastnicy: Michał Rosiak, Mariusz Bartczak, Aleksandar Majić
Napastnicy: Łukasz Ziółkowski, Mariusz Gralak, Marcin Kuczmaja, Sylwester Woźniak.
Trener: Aleksandar Majić. Kierownik drużyny: Henryk Kwiatkowski. Prezes: Jerzy Stemczpyński.

Junior Młodszy - klasa okręgowa gr. III
Chemik II Bydgoszcz - LKS Szubinianka Szubin, sobota, godzina 10.00
L. Jaworski

Trampkarz - klasa okręgowa gr. III