04

04-2024

Pierwszy remis w tym sezonie

• autor: Redakcja, 2010-05-08 19:20

Zespół Szubinianki po raz pierwszy w tym sezonie podzielił się punktami z drużyną rywala. W meczu z Gopłem padł wynik 3:3.

Drużyna Szubinianki do dzisiejszego spotkania przystąpiła bez Jacka Żurawskiego, Dawida Stodolnego oraz Jakuba Szparaga.

Początek spotkania należał do przyjezdnych. W 5. minucie Tomasz Krysiński z około 25 metrów uderzał na bramkę Kostkowskiego. Piłka leciała w same okienko a nasz bramkarz popisał się wspaniałą robinsonadą parując strzał na rzut rożny. W 15. minucie było, jednak 1:0 dla Gopła. Zawodnik gości uderzył po ziemi piłkę z ponad 20 metrów, a ta wpadła przy samym słupku. Przy tej bramce lepiej mógł się zachować nasz bramkarz. W 30 minucie przyjezdni mogli prowadzić już 2:0, ale na szczęście drużynę Szubinianka uratowała poprzeczka. W 33. minucie Szubinianka doprowadziła do remisu. Jakub Cegiełka dośrodkował piłkę w pole karne Gopła, a Mirosław Obremski strzałem z głowy uprzedził bramkarza gości i piłka wpadła do siatki. Po tej sytuacji miejscowi uwierzyli, jeszcze bardziej w siebie. Swoją sytuację miał Bartosz Szweda, ale golkiper Gopła z obronieniem jego strzału nie miał żadnych kłopotów. Co nie udało się Szwedzie udało się Cegiełce w 45 minucie. Wiśniewski dośrodkowywał piłkę w pole karne, a niepilnowany Cegiełka strzałem z głowy pokonał bezradnego bramkarza. I Szubinianka schodziła do szatni prowadząc 2:1.

W drugiej połowie bardziej odkryli się goście chcąc zdobyć jak najszybciej bramkę. W 50. minucie byli blisko doprowadzenia do remisu, ale na szczęście piłka minęła bramkę Kostkowskiego. Kolejne minuty to chaotyczna gra w środkowej części boiska. Kilka razy drużyna Gopła zagroziła bramce szubińskiej przez stałe fragmenty gry. W 74. minucie do remisu doprowadził Krysiński. Skrzydłowy Gopła zagrał piłkę do Krysińskiego, a ten z 3 metrów posłał piłkę do bramki Kostkowskiego. po tej sytuacji na boisko wszedł Radosław Bojas, który zastąpił Dawida Janickiego. W 84. minucie Gopło po raz drugi wyszło na prowadzenie. Zawodnik Gopła dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Wieczorek najwyżej do niej wyskoczył i strzałem z głowy w długi róg pokonał Kostkowskiego. Ostatnie minuty spotkania to przewaga Szubinianki, która chciała doprowadzić do remisu. W 88. minucie Robert Jurek strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale strzał był zbyt lekki. W doliczonym czasie gry Szubiniance udało się doprowadzić do remisu. Po rzucie rożnym Dariusz Chojnacki skierował piłkę głową do bramki. Po tej sytuacji sędzia główny zakończył spotkanie i mecz kończy się wynikiem 3:3.

Następne spotkanie zespół Szubinianki rozegra w przyszłą niedzielę i na wyjeździe podejmie Kujawiak Lumac Kowal, który dziś przegrał z Pałuczanką 1:4.

Szubinianka Szubin - Gopło Kruszwica 3:3 (2:1)
Bramki: 0:1 K. Bentkowski 15. - zawodnik Gopła uderzył z 25 metrów tak, że piłka wtoczyła się przy słupku bramki Kostkowskiego do siatki, 1:1 Obremski 33. - dośrodkowanie Cegiełki w pole karne, a tam bramkarza Gopła pokonał Obremski, 2:1 Cegiełka 45. - dośrodkowanie Wiśniewskiego, piłka trafiła wprost na głowę Cegiełki, ten umieścił ją w siatce, 2:2 Krysiński 74. - napastnik drużyny Gopła pewnym strzałem pokonał Kostkowskiego, 2:3 Wieczorek 84. - dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Wieczorek i umieścił ją w siatce, 3:3 Dariusz Chojnacki 90+1. - dośrodkowanie z rzutu rożnego, najprzytomniej zachował się Chojnacki i pokonał bramkarza drużyny gości.

Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - M. Bakaj, Chudzyński, Dariusz Chojnacki, P. Kujawa -  Cegiełka, R. Jurek, Wiśniewski, Szweda - D. Janicki (76. R. Bojas), Obremski.
Żółte kartki: Chudzyński, Szweda, Cegiełka, Kujawa.

MLKS Gopło (trener A. Polehojko): Gałgański - Suliński, K. Kozłowski, Talaska, K. Bentkowski - D. Żurawski, Hanczewski, Redmann, Kropski - Dawid Ryż, Krysiński.
Rezerwowi: Adamski, Górczyński, Wieczorek, Dominik Ryż.

Sędziował: Łukasz Bania (Toruń), asystenci: Gryckiewicz, Kostyra.