04

04-2024

W Łabiszynie porażka...

• autor: Redakcja, 2010-05-01 17:16

Do trzech razy sztuka. Piłkarze Noteci Łabiszyn dopiero w trzecim meczu w tym sezonie pokonali Szubiniankę Szubin. Dzięki wygranej na własnym boisku 3:1 znacznie zbliżyli się do awansu do IV ligi. Dla Szubinianki ten awans się oddalił...

Piłkarzom Szubinianki zazwyczaj dobrze grało się w Łabiszynie. Niestety, dzisiaj nie udało im się tej dobrej passy podtrzymać.

Początek spotkania to zdecydowana dominacja drużyny Wiesława Stepczyńskiego, goście atakowali cały czas, gospodarze nastawiali się tylko na grę z kontry. I to opłaciło się w 17. minucie spotkania. Kostkowskiego pokonał Marcin Bizoń. Ale prawda jest taka, że to szubinianie powinni już prowadzić, bo swoich doskonałych okazji nie wykorzystali Dawid Janicki, Bartłomiej Szweda, Mirosław Obremski i Marcin Wiśniewski, który trafił z 16 metrów w poprzeczkę bramki Noteci. Ale w 28. minucie, gościom udało się wyrównać. Do siatki Trapuka, futbolówkę skierował Dariusz Chojnacki.

Po przerwie, szubinianie dalej atakowali. Obremski uderzył w sytuacji sam na sam piłkę obok słupka bramki drużyny łabiszyńskiej, a po chwili kolejną okazję Obremskiego z pięciu metrów instynktownie obronił Trapuk, który obronił jeszcze okazję Mariusza Bakaja, Roberta Jurka, zaś Marcin Wiśniewski przerzucił piłkę ponad poprzeczką bramki Noteci. Gospodarze skontrowali szubinian w 82. minucie. Kostkowskiego pokonał własny obrońca, Paweł Kujawa, a w 90. minucie spotkania, komplet punktów liderowi tabeli zapewnił Tomasz Kośmider. Po końcowym gwizdku sędziego Szymona Lewandowskiego, to Noteć mogła cieszyć się z kolejnego w tym sezonie kompletu punktów, który znacznie przybliża drużynę z Łabiszyna do awansu do IV ligi. Szubinianka w tabeli spadła na szóste miejsce i do lidera tabeli traci siedem punktów.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego

Pierwszy raz w tej rundzie graliśmy dobrze, zdominowaliśmy lidera rozgrywek, lecz w tym dniu zabrakło nam skuteczności. Obraz gry nie ma znaczenia, posiadanie piłki również, bo w piłce nożnej liczy się strzelanie goli więcej od przeciwnika. Gospodarzom się udało, nam nie. Chłopacy bardzo chcieli wygrać, cały czas atakowali. Mimo porażki - i zabrzmi to dziwnie - jestem zadowolony z ich postawy i zaangażowania. Gramy dalej, zostało dziesięć spotkań i musimy wygrać z Nieszawą.

W najbliższą środę, 5 maja, o godzinie 17.30., Szubinianka na własnym boisku rozegra zaległy mecz 19. kolejki V ligi, gr. II klasy okręgowej z Jagiellonką Nieszawa, która w sobotę zremisowała na własnym boisku z Kujawami Markowice 1:1.

V liga, gr. II klasa okręgowa - 22. kolejka

MLKS Noteć Łabiszyn - LKS Szubinianka Szubin 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Bizoń 17., 1:1 Chojnacki 28., 2:1 P. Kujawa 82. - samobójcza, 3:1 Kośmider 90+2.

MLKS Noteć (trener Kowalik): Trapuk - Szczawiński, Naszko (65. Kowalski), Janukiewicz (70. Suszek), Szalkowski - Bizoń, Brzykcy, Kanclerz, Dachtera (81. Witwicki) - Bilecki (20. Gryglewicz), Kośmider.

Żółta kartka: Kośmider.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - M. Bakaj, Chojnacki, Chudzyński, P. Kujawa - Cegiełka, Wiśniewski, Szweda (56. J. Żurawski), R. Jurek - D. Janicki (70. R. Bojas), Obremski.

Ławka rezerwowych: Szparag, Hałas, M. Janicki.

SĘDZIOWAŁ: Szymon Lewandowski (Pakość, 4 - dobrze poprowadził spotkanie), asystenci: Niemeczek, Grzegorski.