V liga, grupa II klasa okręgowa - 24. kolejka: Szubinianka Szubin - Kujawianka Strzelno

Zapowiedź XIX kolejki V ligi gr. II

• autor: Redakcja, 2010-04-08 15:15

Już w ten weekend zostanie rozegrana XIX kolejka spotkań V ligi gr. II okręgu bydgoskiego. Tym razem najciekawiej powinno być w Strzelnie.

Pałuczanka Żnin - Mień Dawtona Lipno, sobota, godzina 16:00; jesienią: 4:0. Sędziuje: Dorn (Bydgoszcz).

Pałuczanka Żnin sensacyjnie w dwóch pierwszych spotkaniach rundy wiosennej zdobyła komplet punktów. O ile zwycięstwo w spotkaniu z Jagiellonką nie było wielką niespodzianką, ponieważ zespół Jagiellonki w przerwie zimowej stracił kluczowych zawodników, ale już zwycięstwo z Szubinianką można określić jako sensację. Drużyna z Lipna w rundzie wiosennej nie prezentuje sie najlepiej. Przegrała w Wójcinie z Kujawskim Pograniczem 1:4, a przed tygodniem przed własną publicznością pokonała Spartę Janowiec 1:0. Pojedynek między tymi drużynami zapowiada się bardzo interesująco.

Sparta Janowiec Wlkp - Pogoń Mogilno, sobota, godzina 16:00; jesienią: 0:2.Sędziuje: Giczela (Bydgoszcz)

Podopieczni Arkadiusza Glazy w rundzie wiosennej prezentują się bardzo dobrze. W trzech spotkaniach zdobyli komplet punktów i nie starcili żadnej bramki. Drużyna Pogoni do ostatniej kolejki będzie walczyć o awans do IV ligi. Drużyna Sparty jest w odrotnej sytuacji musi bronić się przed spadkiem, a wiosną, jeszcze punktów nie zdobyli, ale trzeba dodać, że grali z drużynami z czołówki.

Brzysko-rol Brzyskorzystewko - Kujawiak Lumac Kowal, sobota, godzina 16:00; jesienią: 3:1. Sędziuje: P. Pasela (Bydgoszcz)

Obie drużyny w tym sezonie mogą grać tylko o utrzymanie. Sytuacja Kujawiaka nie dziwi, który przed sezonem miał problemy z kadrą i oczywiste było, że będą grać o utrzymanie. Natomiast Brzysko-rol sensacyjnie znalazł się w dolnej części tabeli. Patrząc na ostatnie wyniki obydwu druzyn ciężko wskazać wyraźnego faworyta meczu.

Kujawy Markowice - MGKS Lubraniec, sobota, godzina 16:00; jesienią: 1:2. Sędziuje: Chrzanowski (Inowrocław)

Sytuacja zawodników z Lubrańca jest z kolejki na kolejkę coraz gorsza. Zespół spada w dół tabeli i ich przewaga nad strefą spadkową jest mała. Kujawy Markowice, po dobrej rundzie jesiennej, grają w kratkę i nie powinni mieć problemów z pokonaniem MGKS- u.

Kujawianka Izbica Kujawska - Zgoda Chodecz, sobota, godzina 16:00; jesienią: 3:3. Sędziuje: Jaranowski (Włocławek)

Drużyna Zgody w rundzie wiosennej gra dobrze. Po zwycięstwie nad MGKS - em Luraniec 3:1 zawodnicy oraz kibice byli pozytywnie nastawieni na mecz w Nieszawie. Jednak spotkanie się nie odbyło, ponieważ goście nie dowieźli kart zawodniczych. Kujawianka zajmuje w tabeli 9. miejsce, ale do czołówki traci dużo punktów i mają bezpieczną przewagę nad drużynami z dolnej części tabeli.

Szubinianka Szubin - Jagiellonka Nieszawa, sobota, godzina 17:00; jesienią: 2:0. Sędziuje: Rózga (Bydgoszcz)

Drużyna Szubinianki po XVII kolejkach zajmuje 7. miejsce w lidze. Ich strata do drużyn z czołówki jest minimalna i na stratę punktów z Jagiellonką nie może sobie pozwolić. Drużyna Jagiellonki w rundzie wiosennej spisuje się słabo. Mimo, że walkowerem wygrali ze Zgodą to na wyjeździe przegrali z Pałuczanką. Od Jagiellonki odeszło, kilku czołowych zawodników, a w ich miejsce muszą grać juniorzy.

Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie - Noteć Łabiszyn, niedziela, godzina 15:00; jesienią: 0:2. Sędziuje: K. Dojaś (Żnin). Boisko w Wójcinie.

Jesienią lepsza okazała się Noteć, pokonując Kujawskie Pogranicze 2:0. Zawodnicy Kujawskiego Pogranicza wiosną prezntują się dobrze wygrali z Mienią Lipno 4:1 i ulegli Pogoni 0:5. Zawodnicy Noteci w tym sezonie są w dobrej dyspozycji i tracą tylko 3 punkty do lidera ze Strzelna i nie mogą sobie pozwolić na staratę punktów z teoretycznie słabszą druzyną.

Kujawianka Strzelno - Gopło Kruszwica, niedziela, godzina 15:00; jesienią: 0:1. Sędziuje: Rolbiecki (Toruń)

Kujawianka Strzelno jest liderem rozgrywek V ligi. Na swoim koncie ma już 37 punktów, ale w meczu z Gopłem będzie im cieżko o komplet punktów. Gopło po wzmocnieniach zimą ma realne szanse na awans do IV ligi. Niewątpliwie w Strzelnie emocji nie zabraknie.

autor: ~korlan 2010-04-08 19:53:22

avatar www.szubiniankatrampkarze.futbolowo.pl ZAPRASZAM .. ;)