22. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Piast Złotniki Kujawskie

19 urodziny obchodzi Konrad Polawski

III-ligowiec za mocny dla Szubinianki

• autor: Redakcja, 2018-09-05 21:24

W ostatnich 25 minutach piłkarze Chemika Moderator strzelili dwa zwycięskie gole i awansowali do III rundy Pucharu Polski K-PZPN na szczeblu podokręgu Bydgoszcz.

nowa-galeria-6756590.jpg nowa-galeria-6756591.jpg nowa-galeria-6756592.jpg

Szubinianka w I rundzie wyeliminowała A-klasowe Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie. Na boisku rywala wygrała po golu Michała Machowskiego z ostatniego kwadransa gry. Chemik Moderator od drugiej rundy przystąpił do zmagań w Pucharze, w którym w minionej edycji dotarł do finału (porażka w dwumeczu z Elaną Toruń - 2:5 i 0:4).

PUCHAR POLSKI K-PZPN NA SZCZEBLU PODOKRĘGU BYDGOSZCZ - II RUNDA - 5.09.2018 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Mik 66. - bez asysty, 0:2 Mik 75. - asysta Kawałek.

SZUBINIANKA (trener Stepczyński): Pawlak - Stypczyński (46. Krawczyk), Jaworski, Klein, Jakubowski (59. Jeliński) - Polawski, Świder, M. Gwit (65. Kłosowski), R. Jurek, Machowski (77. F. Wiśniewski) - Łukomski.

CHEMIK MODERATOR (trener Gruszka): Fabiszewski - Włosiński, R. Chojnacki, Czajka, Michalski - Affeld (54. Kawałek), Sz. Maziarz, Żeglarski (73. D. Janicki), Bagniewski (54. Mielcarek) - Prejs (54. Miłek), Mik.

SĘDZIOWAŁ: Rafał Podlewski (Izdebno), asystenci: Kośmider, Mrówczyński.

Szubinianie bez kompleksów przystąpili do starcia z trzecioligowcem. W pierwszej połowie, groźnie z dystansu uderzał Jurek, ale jego strzał minął bramkę Fabiszewskiego. Szczęścia strzałem zza pola karnego szukał też Paweł Jakubowski, lecz on uderzył niecelnie. Przyjezdni nie forsowali tempa gry i nie stworzyli sobie w tej części spotkania groźnej okazji pod bramką Pawlaka.

Na początku drugiej połowy, szubinianie mogli objąć prowadzenie. W 48. minucie groźnie uderzał Marek Gwit, którego strzał obronił bramkarz Chemika. Fabiszewski wykazał się w 57. minucie, kiedy obronił kąśliwy strzał Machowskiego, któremu piłkę wykładał Gwit, a chwilę potem z wolnego niewiele pomylił się Jurek. Po godzinie gry przebudził się Chemik i to skutecznie, bo w odstępie dziesięciu minut, trzecioligowiec strzelił dwa gole. Ich autorem był Radosław Mik, który najpierw wykorzystał złe wybicie piłki przez Tomasza Kleina, a potem przy jego golu asystował Robert Kawałek. Przyjezdni mieli jeszcze trzy okazje do strzelenia kolejnych goli. Najpierw nad poprzeczką uderzył Janicki, a potem dwukrotnie z dystansu pomylił się wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Miłek.

Szubinianka SzubinLTP Lubanie
Szubinianka Szubin 1:3 LTP Lubanie
2018-11-17, 12:00:00
V liga, grupa II klasy okręgowej - 15. kolejka - sezon 2018/2019 - Stadion Miejski w Szubinie, ulica Jana Pawła II 14