V liga, grupa II klasa okręgowa - 2. kolejka: Szubinianka Szubin - Piast Złotniki Kujawskie

Komplet punktów w Lubieniu Kujawskim!

• autor: Redakcja, 2018-09-02 14:37

W ostatnich dziesięciu minutach, piłkarze Szubinianki zadali dwa decydujące ciosy i z wyjazdowego meczu z Lubienianką Lubień Kujawski powrócili do domu z bezcennym kompletem punktów.

Seria trzech wyjazdowych spotkań była dla podopiecznych Wiesława Stepczyńskiego bardzo udana. Zaczęło się co prawda od skromnej wygranej 1:0 w meczu I rundy Pucharu Polski K-PZPN na szczeblu podokręgu Bydgoszcz z Kujawskim Pograniczem Jeziora Wielkie, ale już przed tygodniem w Kruszwicy, szubińscy piłkarze pokazali się z dobrej strony i z trudnego terenu wywieźli cenny punkt.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - RUNDA JESIENNA - SEZON 2018/2019 - 4. KOLEJKA - 1.09.2018 R.
POLCALC LUBIENIANKA LUBIEŃ KUJAWSKI - SZUBINIANKA SZUBIN 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Osiński 39. - asysta Olczak, 1:1 Jaworski 82. - bez asysty, 1:2 R. Jurek 90+3. - karny.

POLCALC LUBIENIANKA (trener Olszewski): Walczak - Kalinowski, Witczak, Górecki (81. Kujawski), Ł. Witczak - R. Szymczak (69. Czarniak), Szulc (69. Zagórski), Kalinowski, Ambrożewicz, Olczak - Kruger.
Żółte kartki: Osiński, Szulc, Olczak, Walczak.

SZUBINIANKA (trener Stepczyński): Pawlak - Stypczyński, Jaworski, Klein, Krawczyk - Polawski (81. Lange), Świder (59. Chróściński), R. Jurek, Jakubowski (59. Kłosowski), Machowski - Łukomski.
Żółte kartki: Stypczyński, Krawczyk, Łukomski.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Zasada (Włocławek), asystenci: Szubski, Nakonowski.

W Lubieniu Kujawskim, szubinianie zagrali osłabieni brakiem m.in. Marka Gwita, Fabiana Wiśniewskiego, Mirosława Obremskiego, Vasile Nicoary, czy cały czas leczącego uraz Kamila Zajdlewicza. Mimo to, szubiński zespół zagrał bez kompleksów i śmiało można powiedzieć, że to było najlepsze spotkanie Szubinianki jak dotychczas w lidze.

Przyjezdni od samego początku ruszyli do ataków i mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili tego przełożyć na strzelenie gola. Najbliżej był Sebastian Świder, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Tuż przed przerwą to miejscowi przeprowadzili kontratak, po którym objęli prowadzenie. Lewym skrzydłem urwał się Patryk Olczak, następnie precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne, a niezdecydowanie obrońców wykorzystał Krystian Osiński, który precyzyjnym uderzeniem w dolny róg bramki nie dał szans Pawlakowi.

Po przerwie, podopieczni Piotra Olszewskiego mogli podwyższyć na 2:0, ale po próbie przelobowania bramkarza przez Olczaka, piłka odbiła się od słupka szubińskiej bramki. To tylko podrażniło gości, którzy ruszyli do kolejnych ataków. Łukomski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a po strzale Krawczyka piłka trafiła w poprzeczkę. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach, gościom udało się strzelić dwa gole. Najpierw, w 82. minucie błąd bramkarza, który niepewnie interweniował po strzale z wolnego Jurka wykorzystał Michał Jaworski, a w doliczonym czasie gry Jurek wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul bramkarza gospodarzy na Łukomskim.