Junior Młodszy: Szubinianka Szubin - Victoria Niemcz

19 urodziny obchodzi Konrad Polawski

Jest pierwszy punkt

• autor: Redakcja, 2018-08-26 16:50

Niewiele zabrakło, a piłkarze Szubinianki z grodu Popiela wywieźliby pełną pulę. Zabrakło jednak odrobiny szczęścia.

nowa-galeria-6749759.jpg nowa-galeria-6749760.jpg nowa-galeria-6749761.jpg

Oba zespoły w środku tygodnia rozegrały mecze I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bydgoszcz. O ile szubinianie swoje zadanie wykonali w stu procentach i po golu Michała Machowskiego wyeliminowali A-klasowe Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie (1:0), o tyle sporą niespodzianką była porażka kruszwiczan 0:3 z niżej notowanym Piastem Kołodziejewo.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - RUNDA JESIENNA - SEZON 2018/2019 - 3. KOLEJKA - 25.08.2018 R.
GOPŁO KRUSZWICA - SZUBINIANKA SZUBIN 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Rzewucki 54. - asysta Sikorski, 1:1 Łukomski 65 - asysta Machowski.

GOPŁO (trener Nowaczyk): Michalak - Losik, Kotecki (72. Kujawa), Gołdyn - Załęcki, Wojtarski, Rzewucki, Burdziński (86. Dziwnik), Myśliwy - Kurtysiak, Sikorski.

SZUBINIANKA (trener Stepczyński): Pawlak - Stypczyński, Klein, Jaworski, Jakubowski (46. Kłosowski) - Machowski (85. Andziak), Świder, R. Jurek, Obremski, Polawski (90+2. Lange) - Łukomski.
Żółte kartki: R. Jurek, Kłosowski.

SĘDZIOWAŁ: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą), asystenci: B. Wiśniewski, Ciesielski.

Szubinianie przystąpili do meczu z Gopłem osłabieni, bowiem zagrać nie mogli Marek Gwit, Fabian Wiśniewski, Kamil Zajdlewicz, Vasile Nicoara oraz Karol Kobylarz. Między słupkami zagrał więc Przemysław Pawlak, do środka pola przesunięty został Robert Jurek, a po raz pierwszy w tym sezonie zagrał od początku Mirosław Obremski. Po kontuzji do gry powrócił za to nieobecny we wcześniejszych pojedynkach Tomasz Klein.

W pierwszej części spotkania, zdecydowanie przeważali gospodarze. Dość powiedzieć, że w pierwszych 20 minutach stworzyli sobie oni aż cztery bardzo dobre okazje do strzelenia gola. Pawlak wygrał pojedynek sam na sam z Kurtysiakiem, obronił strzały Burdzińskiego i Myśliwego. Goście jedyną dobrą okazję mieli tuż przed przerwą, gdy po centrze z rzutu rożnego i błędzie obrońcy gospodarzy, uderzył Polawski, ale piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Michalaka.

Po przerwie, groźnie uderzał Machowski, którego strzał na róg sparował Michalak, a potem w boczną siatkę uderzył Łukomski. W 54. minucie Gopło objęło prowadzenie. Bramkarz Gopła wyłapał piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, szybko wznowił grę dalekim wybiciem, piłka spadła pod nogi Sikorskiego, który ograł Stypczyńskiego, a następnie prostopadłym podaniem uruchomił Jakuba Rzewuckiego, a ten wyszedł sam na sam z Pawlakiem i strzałem w długi róg pokonał bramkarza szubinian. Niespełna dziesięć minut później był już remis. Po zamieszaniu w polu karnym kruszwiczan, piłka spadła pod nogi Machowskiego, który dośrodkował precyzyjnie na głowę Pawła Łukomskiego. Zawodnik szubinian uprzedził próbującego interweniować bramkarza kruszwiczan i strzałem głową skierował piłkę do siatki. W ostatnim kwadransie dogodną okazję miał jeszcze Obremski, ale uderzył tuż obok słupka.

autor: ~Gopło 2018-08-27 19:40:46

avatar Mała poprawka. Trenerem Gopła jest Grzegorz Nowaczyk.

Szubinianka SzubinLTP Lubanie
Szubinianka Szubin 1:3 LTP Lubanie
2018-11-17, 12:00:00
V liga, grupa II klasy okręgowej - 15. kolejka - sezon 2018/2019 - Stadion Miejski w Szubinie, ulica Jana Pawła II 14