Żak - II turniej ligi okręgowej w Szubinie

19 urodziny obchodzi Konrad Polawski

Jest awans do II rundy Pucharu Polski

• autor: Redakcja, 2018-08-23 10:45

W ostatnim kwadransie spotkania piłkarze Szubinianki strzelili gola, który dał im awans do II rundy zmagań w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Bydgoszcz.

Przeciwnikiem szubinian w I rundzie było Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie - trzynasty zespół poprzedniego sezonu A klasy podokręgu bydgoskiego. W przeszłości obie drużyny grały ze sobą w lidze okręgowej, a Szubinianka na boisku rywala potrafiła wygrać już 14:0. Tym razem tak nie było.

PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU PODOKRĘGU BYDGOSZCZ - I RUNDA - 22.08.2018 R.
KUJAWSKIE POGRANICZE JEZIORA WIELKIE - SZUBINIANKA SZUBIN 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Machowski 76. - wolny.

KUJAWSKIE POGRANICZE (trener Kaźmierczak): Piwowarczyk - B. Mańkowski, Jąkalski, Andrzejczak, Borys - M. Ciesielczyk, Szczepaniak (76. Ornatek), M. Kowalski (46. Giszter), Wawrzyniak (59. Kubaszewski) - Trawiński, H. Ciesielczyk (46. Lenartowski).

SZUBINIANKA (trener Stepczyński): Kobylarz - Stypczyński, R. Jurek, Jaworski, Kłosowski (71. Lange) - Polawski (59. Ośka), Chróściński, F. Wiśniewski, Świder, Machowski - Łukomski.

SĘDZIOWAŁ: Szymon Lewandowski (Pakość), asystenci: Gólcz, Chrzanowski.

Starcie nie zachwyciło. Oba zespoły prowadziły szarpaną grę, przez co składnych akcji w pierwszej połowie praktycznie w ogóle nie było. Gospodarze bezskutecznie próbowali zaskoczyć Kobylarza, za to szubinianie dopiero w drugiej połowie odważniej ruszyli do ataków, ale długo też nie byli w stanie pokonać bramkarza gospodarzy.

Dopiero w ostatnim kwadransie, po faulu na jednym z zawodników gości, arbiter podyktował rzut wolny, a znakomitym uderzeniem popisał się Michał Machowski. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w całym spotkaniu, choć raptem parę minut później na 2:0 powinien podwyższyć Paweł Łukomski, ale w sytuacji sam na sam źle uderzył piłkę i bramkarz gospodarzy nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

Szubinianka SzubinLTP Lubanie
Szubinianka Szubin 1:3 LTP Lubanie
2018-11-17, 12:00:00
V liga, grupa II klasy okręgowej - 15. kolejka - sezon 2018/2019 - Stadion Miejski w Szubinie, ulica Jana Pawła II 14