V liga, grupa II klasa okręgowa - 2. kolejka: Szubinianka Szubin - Piast Złotniki Kujawskie

Piast wyrwał punkty w końcówce

• autor: Redakcja, 2018-08-18 22:21

Długo zanosiło się na podział punktów w starciu Szubinianki z Piastem. Ekipa ze Złotnik Kujawskich w końcówce przeprowadziła akcję, która dała im komplet punktów.

nowa-galeria-6746334.jpg nowa-galeria-6746335.jpg nowa-galeria-6746336.jpg

Po wysokiej porażce 2:5 przed tygodniem w Inowrocławiu, szubińscy piłkarze chcieli sezon ligowy na własnym boisku rozpocząć od wygranej. Ale Piast przyjechał do grodu Pelikana równie podrażniony, bowiem na dzień dobry uległ kruszwickiemu Gopłu 1:3, tracąc dwa decydujące gole w ostatnich dziesięciu minutach.

W porównaniu do meczu z Goplanią, w składzie Szubinianki doszło do kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Między słupkami, miejsce nieobecnego w kadrze Karola Kobylarza zajął Przemysław Pawlak, a na ławce rezerwowych zasiadł Piotr Olejniczak. Na rozgrzewce, z urazem mięśnia dwugłowego uda zszedł Paweł Jakubowski, którego zastąpił Sebastian Świder, a do składu powrócił także Michał Machowski, którego nie było przed tygodniem w Inowrocławiu.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - RUNDA JESIENNA - SEZON 2018/2019 - 2. KOLEJKA - 18.08.2018 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - PIAST ZŁOTNIKI KUJAWSKIE 2:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Łukomski 18. - asysta Krawczyk, 1:1 D. Kempski 23. - wolny, 1:2 Dąbrowski 36. - asysta Wruck, 2:2 R. Jurek 57. - wolny, 2:3 Sz. Baranowski 82. - asysta Piechocki.

Szubinianka (trener Stepczyński): Pawlak - Stypczyński, Jaworski, R. Jurek, Krawczyk (79. Andziak) - Machowski (65. Kłosowski), Świder, M. Gwit, F. Wiśniewski (46. Obremski), Polawski - Łukomski.
Żółta kartka: Polawski.

Piast (trener Osiński): Wojtowicz - Kierstan, Moskal (68. Kurpyt), M. Kubacki, Pietrzak - Wruck (87. Osiński), Sz. Baranowski, D. Kempski, Dąbrowski, Piechocki - Florek (55. M. Baranowski).
Żółte kartki: Kierstan, Florek, D. Kempski.

SĘDZIOWAŁ: Gerard Gólcz (Pakość), asystenci: Błaszczyk, Kruczykowski. OBSERWATOR K-PZPN: Walerian Głowacki (Bydgoszcz).

Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie, kiedy to lewym skrzydłem urwał się Krawczyk, zagrał piłkę w pole karne, gdzie precyzyjnym uderzeniem popisał się Paweł Łukomski i pokonał bramkarza gości. Szubinianie z prowadzenia cieszyli się niecałe pięć minut. W 23. minucie był już remis, a precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Damian Kempski, zaś po pół godzinie gry dogranie Wrucka na bramkę zamienił Dariusz Dąbrowski.

Po przerwie, Szubiniance znów udało się doprowadzić do remisu. Z rzutu wolnego trafił Robert Jurek, który chwilę potem mógł ponownie trafić ze stałego fragmentu gry, lecz jego strzał obronił Wojtowicz, parując piłkę na rzut rożny. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, goście przeprowadzili akcję, która dała im komplet punktów. Zwycięskiego gola dla Piasta strzelił Szymon Baranowski, który uderzył po długim rogu bramki Pawlaka.

autor: ~Kibic 2018-08-19 13:10:07

avatar Dla wszystkich tych, którzy podrażnieni są stylem gry lub wynikami naszego klubu warto jedynie zaznaczyć, że pewna epoka w kadrze Szubinianki dobiegła końca i następuje pewna zmiana pokoleniowa. Fakt, iż w tym spotkaniu w kadrze było aż 10 młodzieżowców (z czego aż 5. w pierwszej 11) mówi sam za siebie. Ci chłopacy muszą zdobywać kolejne minuty i ogrywać się w seniorskiej piłce, dajmy im czas i nie oczekujmy walki o awans, kiedy dla niektórych to pierwszy sezon w dorosłej piłce.

autor: ~Znawca 2018-08-19 20:12:17

avatar Rozwiązać ten klub. Dosyć kompromitacji. Państwo Maciejewscy i wiceburmistrz odpowiedzialni za upadek piłki w Szubinie.

autor: ~Kibol Piasta 2018-08-20 13:14:45

avatar A ja uważam,że mecz był dobry.Szubinianka ma młody skład,i ten skład zaskoczy.Spokojnie,a wyniki przyjdą.My też mamy kłopoty z kadrą,nie mamy tylu młodzieżowców,ale bedziemy walczyć w kazdym meczu!!Pozdrawiamy.