22. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Piast Złotniki Kujawskie

Przemysław Wesołek show

• autor: Redakcja, 2018-05-19 19:01

Piłkarze Szubinianki odprawili z kwitkiem czołową drużynę ligowej tabeli. Ekipie Zdroju Ciechocinek strzelili pięć goli, z czego cztery były autorstwem Przemysława Wesołka.

nowa-galeria-6722812.jpg nowa-galeria-6722814.jpg nowa-galeria-6722816.jpg

[ZAPIS RELACJI LIVE: SZUBINIANKA SZUBIN - ZDRÓJ CIECHOCINEK 5:2]

Po wygranych w dwóch wcześniejszych spotkaniach (2:1 z Piastem Złotniki Kujawskie i 3:1 przed tygodniem na wyjeździe przeciwko Kujawiance Strzelno), kibice Szubinianki liczyli na to, że zespół podtrzyma dobrą passę.

W starciu przeciwko Zdrojowi, trener Stepczyński nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Kamila Zajdlewicza oraz Przemysława Pawlaka. Bramkarz Szubinianki miał jeszcze jeden mecz zawieszenia za czerwoną kartkę, jaką otrzymał w meczu z Piastem Złotniki Kujawskie (1:1). Z kolei ciechocinianie stawili się w Szubinie zaledwie w jedenastoosobowym składzie.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - 25. KOLEJKA - RUNDA WIOSENNA - 19.03.2018 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - ZDRÓJ CIECHOCINEK 5:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Wesołek 34. - bez asysty, 2:0 Wesołek 38. - asysta Polawski, 3:0 Wesołek 41. - asysta Jaworski, 4:0 Machowski 53. - asysta Jakubowski, 5:0 Wesołek 72. - bez asysty, 5:1 Ł. Witucki 87. - bez asysty, 5:2 Ł. Witucki 88. - bez asysty.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Kobylarz - Jaworski, D. Chojnacki, Klein, Krawczyk - Polawski (55. Stypczyński), Jakubowski (61. Donarski), M. Gwit (55. F. Wiśniewski), R. Jurek (67. Kłosowski), Machowski - Wesołek.
Żółta kartka: Klein.

ZDRÓJ (trener Sławomir Lubowicz): R. Langner - Celmer, Krzyżanowski, M. Langner, Jankowicz - Fras, Meler, Cyran, Dryps - Żurawski, Ł. Witucki.
Żółte kartki: Cyran, Żurawski.

SĘDZIOWAŁ: Dariusz Burkiewicz (Sępólno Krajeńskie), asystenci: Boinski, Miniszewski.

Pierwsze pół godziny spotkania nie stało na wysokim poziomie. Oba zespoły grały czujnie i zachowawczo, a dobrych okazji brakowało. Bliscy otwarcia wyniku byli gospodarze, ale po strzale z dystansu Jurka, piłka minęła spojenie słupka i poprzeczki. Goście starali się zagrozić za to akcjami po zagraniach z głębi pola, ale dwukrotnie gospodarze złapali napastnika Zdroju na pozycji spalonej.

Worek z bramki rozwiązał się po pół godzinie gry. Bohaterem pierwszej części meczu, a w zasadzie jej końcówki był Przemysław Wesołek, który ustrzelił klasycznego hattricka. Najpierw zachował się najprzytomniej i dobił piłkę do siatki po strzale Roberta Jurka, a potem dwukrotnie trafił głową. Taki stan rzeczy zszokował przyjezdnych, którzy na początku drugiej połowy dostali czwarty cios. Po precyzyjnej centrze Jakubowskiego, strzałem w długi róg R. Langnera pokonał Michał Machowski.

Przyjezdni długo nie byli w stanie zaskoczyć szubinian, a co dopiero wyjść z piłką na połowę przeciwnika. Obrońcy Szubinianki bardzo długo skutecznie rozbijali ataki rywali na własnej połowie, a w 73. minucie na 5:0 podwyższył Wesołek, który zachował się przytomnie i skierował do siatki piłkę, którą odbił bramkarz Zdroju po strzale Michała Jaworskiego. Chwilę później na 6:0 mógł podwyższyć wprowadzony po przerwie Szymon Stypczyński, ale z bliskiej odległości uderzył obok bramki. W samej końcówce spotkania, przyjezdni dwukrotnie zdołali pokonać Kobylarza. Uczynił to Łukasz Witucki, który w odstępie 60 sekund strzelił dwa gole, wykorzystując przy tym błędy szubińskich defensorów.

autor: ~obserwator ligi 2018-05-20 09:54:31

avatar to jst kolejna niespodzianka w tej kolejce

autor: ~kibic 2018-05-20 10:27:52

avatar Brawo młodzież, bardzo dobrze weszli w mecz