22. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Piast Złotniki Kujawskie

Rewelacja wiosny przyjedzie do Szubina

• autor: Redakcja, 2018-04-27 23:33

W sobotnie popołudnie Szubinianka na własnym boisku zmierzy się z Piastem Złotniki Kujawskie.

Zespół Szubinianki po porażce we Włocławku nie zmienił swojego miejsca w ligowej tabeli i nadal zajmuje dwunastą pozycję w lidze z dorobkiem 25 punktów. Tyle samo punktów ma Gopło Kruszwica, ale lepszy bilans meczów bezpośrednich  powoduje, że zespół z Kruszwicy jest wyżej w tabeli. W ostatniej kolejce punktowały drużyny z dolnych rejonów tabeli. Swoje mecze wygrała Lubienianaka,Zjednoczeni Piotrków Kujawski a punkt w meczu z LTP Lubanie wywalczył Piast. I to właśnie z drużyną ze Złotnik Kujawskich szubinianie w sobotę zagrają o ligowe punkty. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego mają nad Piastem siedem punktów przewagi i  przy ewentualnej porażce różnica miedzy tymi drużynami zmaleje do czterech punktów. W sobotnim spotkaniu jedynie pod znakiem zapytania stoi występ Kamila Zajdlewicza, która zmaga się z problemem mięśniowym.

Piast Złotniki to zupełnie inna drużyna niż w rundzie jesiennej. Piłkarze ze Złotnik Kujawskich w tym roku kalendarzowym wywalczyli jedenaście punktów i razem już mają na koncie osiemnaście punktów. Piast przed dwoma tygodniami zdołał pokonać Włocłavię na własnym boisku 1:0. Dobra gra na wiosnę poskutkowała już awansem w ligowej tabeli, w tej chwili spadkowicz z IV ligi jest na czternastym miejscu w lidze, a terminarz ma naprawdę obiecujący, ponieważ ma już za sobą grę z dwiema najsilniejszymi ekipami (Unią Gniewkowo i Włocłavią Włocławek).

Sobotni mecz dla obu drużyn będzie zatem bardzo ważny. Obie drużyny potrzebują punktów. A kto będzie górą w tym pojedynku. Początek meczu w Szubinie, w sobotę o 15:00.

autor: ~obserwator ligi 2018-04-28 08:52:03

avatar bardzo ciekawy mecz szubinianka musi wygrac jezeli chce usiec od strefy spadkowej na kilka pkt a piast bedzie gonil bo dla nich kazdy mecz to mecz o zycie