2. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Unia Gniewkowo

29 urodziny obchodzi Kamil Zajdlewicz

04-2018

Faworyt do awansu pokonany!

• autor: Redakcja, 2017-11-11 18:12

Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego nie przestają zaskakiwać. Szubinianie wygrali trzeci mecz z rzędu, ale tym razem na wyjeździe pokonali jednego z faworytów do awansu do IV ligi - Łokietka Brześć Kujawski.

Szubinianie zdecydowanie lepiej w tej rundzie spisują się w meczach na wyjazdach. W delegacji, przywieźli już komplet punktów ze starć ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski (4:2), Piastem Złotniki Kujawskie (9:0) i Wisłą Dobrzyń (4:2) oraz punkt z pojedynku ze Zdrojem Ciechocinek (3:3). Sobotni mecz zapowiadał się jednak bardzo ciężko. Łokietek zajmował w tabeli czwartą pozycję i cały czas liczy się w walce o awans do IV ligi.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - RUNDA JESIENNA - SEZON 2017/2018 - 14. KOLEJKA - 11.11.2017 R.
ŁOKIETEK PETROKAN BRZEŚĆ KUJAWSKI - SZUBINIANKA SZUBIN 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 K. Zajdlewicz 40. - asysta Nicoara, 0:2 K. Zajdlewicz 47. - asysta R. Jurek, 1:2 B. Abbott 75. - z rzutu wolnego, 1:3 Kłosowski 90+1. - asysta Krawczyk.

ŁOKIETEK PETROKAN (trener Billy Abbott):
Żółte kartki:

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Kobylarz - Machowski (90+1. Marosz), R. Jurek, Jaworski, Krawczyk - Polawski, Nicoara (78. Kłosowski), M. Gwit, Obremski (69. Jakubowski), Staszak (46. D. Bogusz) - K. Zajdlewicz.
Żółte kartki: Jaworski, Machowski, Nicoara, Obremski.

SĘDZIOWAŁ: Grzegorz Sosnowski (Chełmża), asystenci: J. Rogowski, Wróblewski.

Do Brześcia Kujawskiego, szubinianie pojechali osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników. Za kartki pauzował Dariusz Chojnacki, a w meczu z Lubienianką urazu (złamany palec) doznał Przemysław Pawlak. Między słupkami, stanął dzisiaj Karol Kobylarz, a w miejsce Chojnackiego na środku obrony zagrał Robert Jurek, z kolei do wyjściowej jedenastki wskoczył Mirosław Obremski.

Szubinianie mecz mogli rozpocząć od mocnego uderzenia, ale w 6. minucie obok słupka uderzył Konrad Polawski. Przyjezdni mieli optyczną przewagę, ale długo nic z tego nie wynikało. Dopiero przed przerwą, znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Vasile Nicoara, do piłki dobiegł Kamil Zajdlewicz, który minął bramkarza gospodarzy i precyzyjnym strzałem z ok. 18-20 m wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie, Zajdlewicz po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem zachował się najprzytomniej po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego przez Jurka i z bliskiej odległości strzelił bramkę. Później okazję do strzelenia gola mieli także Michał Machowski, Polawski oraz Zajdlewicz, ale tym razem nie zdołali pokonać bramkarza. Miejscowi w ostatnim kwadransie wbili bramkę kontaktową. A uczynił to grający trener Billy Abbott, który precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego. O ile Kobylarz tutaj nie miał szans na skuteczną interwencję, o tyle potem dwukrotnie skutecznie interweniował po strzałach Huberta Szymczaka. Już w doliczonym czasie gry, zwycięstwo gości przypieczętował Kacper Kłosowski, który precyzyjnym strzałem zamknął dośrodkowanie z wolnego Dominika Krawczyka.

autor: ~Kibol 2017-11-12 09:58:41

avatar Brawo Zajdi co to znaczy ogarnięty zawodnik na ataku.

autor: ~obserwator ligi 2017-11-12 11:33:39

avatar wynik zaskakujący gratlacje

autor: ~kibic włocłavi 2017-11-13 09:01:41

avatar bardzo dobry wynik dla nas graty pozdr