20. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Zjednoczeni Piotrków Kujawski

Podsumowanie 13. kolejki V ligi, grupy II klasy okręgowej

• autor: Redakcja, 2017-11-05 22:06

Lider z Gniewkowa przegrał w Łabiszynie i ma już tylko jeden punkt przewagi nad drugą Włocłavią, która pewnie ograła na własnym boisku beniaminka z Osięcin.

Cieniem na tej serii spotkań położył się jednak dramat Piasta Złotniki Kujawskie. W minionym tygodniu, tragicznie zginął piłkarz zespołu, Kamil Klimek i planowany na niedzielę mecz drużyny ze Złotnik Kujawskich z Łokietkiem Brześć Kujawski został przełożony na inny termin.

Piłkarze Szubinianki na własnym boisku podejmowali w tej serii gier Lubieniankę Lubień Kujawski.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - RUNDA JESIENNA - SEZON 2017/2018 - 13. KOLEJKA - 4.11.2017 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - LUBIENIANKA LUBIEŃ KUJAWSKI 4:1 (2:0)
Bramki: K. Zajdlewicz 12', 26', R. Jurek 51', D. Chojnacki 78' - A. Pawlak 80'

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): P. Pawlak - Kłosowski (33' Staszak), D. Chojnacki, Jaworski, Krawczyk - Machowski (62' Jakubowski), Nicoara (75' Grabowski), M. Gwit, R. Jurek, Polawski - K. Zajdlewicz (66' Obremski).
Żółte kartki: R. Jurek, D. Chojnacki.

LUBIENIANKA (trener Piotr Olszewski): Walczak - Świerczyński, Dopieralski, Witczak, M. Szymczak - Kruger (46. Zuzo), Ambrożewicz, Jaśkiewicz, Olczak (60. A. Pawlak), Osiński (84. M. Pietrusiak) - Wichliński.
Żółte kartki: Dopieralski, Witczak.

SĘDZIOWAŁ: Patryk Walczak (Kruszwica), asystenci: J. Jędrzejczak, Błaszczyk.

Szubinianie trzy wcześniejsze spotkania w tym sezonie, wygrali na boiskach rywali. Teraz, podopieczni trenera Stepczyńskiego odnieśli pierwszą wygraną u siebie. Dwa gole przed przerwą strzelił Zajdlewicz, zaś po przerwie bramkarza gości pokonali jeszcze Jurek i Chojnacki. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie trafieniem A. Pawlaka.

Lider z Gniewkowa przegrał w Łabiszynie. Oba gole dla Noteci strzelił w tym spotkaniu Mateusz Gryglewicz. Unia pozostała na czele tabeli, ale ma już tylko punkt przewagi nad drugą Włocłavią. Włocławianie pokonali u siebie beniaminka z Osięcin, a na listę strzelców wpisali się niezawodni w tym sezonie Gląba i Charzewski, który bramkarza gości pokonał dwukrotnie. Na trzecim miejscu w rozgrywkach jest Start, który pokonał LTP, a zwycięskiego gola w końcówce spotkania strzelił Bartłomiej Roszak.

Dwóch rzutów karnych nie wykorzystali zawodnicy w Strzelnie, gdzie Kujawianka grała z Wisłą Dobrzyń. Gospodarze wygrali 2:0, ale najpierw jedenastkę przestrzelił Kacper Lewandowski, a w drugiej połowie także gracz gości Patryk Laskowski. Gol Damiana Sikorskiego zapewnił Gopłu Kruszwica komplet punktów w meczu ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski. Ciechociński Zdrój dwukrotnie przegrywał z GKS-em Baruchowo, a mimo to zremisował, bo dwukrotnie bramkarza gości pokonał Daniel Matuszak.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - WYNIKI 13. KOLEJKI
Zjednoczeni Piotrków Kujawski - Gopło Kruszwica 0:1 (0:0)
Bramka: Sikorski 55'
Żółte kartki: M. Kozłowski, P. Kozłowski (Zjednoczeni) - Radkowski, Losik, Myśliwy, Załęcki (Gopło).
Sędziował: Maciej Lanckowski (Toruń)

Start Radziejów - LTP Lubanie 2:1 (0:0)
Bramki: Stasiak 70', Roszak 89' - M. Piekarski 73'
Żółte kartki: Roszak, Kardasz (Start) - Kulpa (LTP).
Sędziował: Patryk Piluś (Toruń)

Noteć Łabiszyn - Unia Gniewkowo 2:1 (1:0)
Bramki: Mat. Gryglewicz 44', 68' - Waligóra 46'
Żółte kartki: Woźniak, Nowacki, Kaźmierczak (Noteć) - Stępień (Unia).
Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski)

Kujawianka Strzelno - Wisła Dobrzyń nad Wisłą 2:0 (0:0)
Bramki: Niewiadomski 67', K. Lewandowski 75'
Żółte kartki: Jasiński, Piechocki, Szemrowicz (Kujawianka) - Kleczkowski, Opalczewski, Szklarczyk (Wisła).
Czerwona kartka: P. Laskowski (Wisła/90+1' - druga żółta kartka).
Sędziował: Maciej Gebler (Bydgoszcz)

Zdrój Ciechocinek - GKS Baruchowo 2:2 (1:1)
Bramki: Matuszak 41', 78' - Bógdał 13', Michalski 59'
Żółte kartki: Matuszak, Celmer (Zdrój) - K. Janik, Zieliński, Dorsz (GKS).
Sędziował: Łukasz Bania (Toruń)

Włocłavia Włocławek - Ziemowit Osięciny 3:0 (1:0)
Bramki: Gląba 6, Charzewski 64', 83'
Sędziował: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice)