LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

Pierwsza wygrana u siebie

• autor: Redakcja, 2017-11-04 17:08

Aż do 13. kolejki, kibice i piłkarze Szubinianki czekali na pierwszą wygraną na własnym stadionie. I stało się - w sobotnim meczu, szubinianie bardzo pewnie pokonali na własnym boisku beniaminka rozgrywek, Lubieniankę Lubień Kujawski 4:1 (2:0).

[ZAPIS RELACJI LIVE: SZUBINIANKA SZUBIN - LUBIENIANKA LUBIEŃ KUJAWSKI 4:1]

W porównaniu do wygranego spotkania w Dobrzyniu nad Wisłą w ekipie Szubinianki nastąpiły dwie zmiany, do pierwszej jedenastki wrócił Robert Jurek, który pauzował za kartki, a po kontuzji mecz rozpoczął w ataku Kamil Zajdlewicz.

Szubinianka w pierwszej połowie miała przewagę na boisku, Już w 7. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, jednak Kamil Zajdlewicz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie futbolówka opuściła boisko. W 12. minucie było już jednak 1:0. Zajdlewicz tym razem wykorzystał podanie Marka Gwita i płaskim z uderzeniem z okolic szesnastego metra pokonał Walczaka. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy szubinianie nie odpuszczali i konstruowali kolejne sytuację. Strzały Polawskiego, Nicoary i Jurka z dystansu nie znalazły jednak do drogi do bramki gości. W 21. minucie sporo szczęścia mieli miejscowi, po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym Szubinianki i piłkę w ostatniej chwili wybił Jaworski. Pięć minut później miejscowi wyprowadzili zabójczą kontrę i podwyższyli wynik spotkania, na listę strzelców wpisał się ponownie Zajdlewicz, który z najbliższej odległości wykorzystał dogranie od Polawskiego. Przed przerwą Lubienianka mogła zdobyć bramkę do szatni, na szczęście dla miejscowych czujnie zachował się Pawlak i wybronił strzał z bliskiej odległości zawodnika gości.

Po zmianie stron nadal przeważała Szubinianka. Już trzy minuty po wznowieniu gry Kamil Zajdlewicz mógł zdobyć trzecią bramkę, ale uderzył wprost w bramkarza. W 51. minucie było już jednak 3:0. Robert Jurek próbował dośrodkować w pole karne, a futbolówka odbiła się od nóg defensora drużyny przyjezdnych i wpadła do bramki Lubienianki. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego konstruowali kolejne okazję. W 57. minucie Polawski zmarnował znakomitą sytuacje, uderzając obok lewego słupka Lubienianki. Szubinianie mimo, że zdobyli już trzy bramki to mieli nadal problemy ze skutecznością, w 73. minucie Staszak po dośrodkowaniu Jurka uderzył tylko w słupek. Jednak pięć minut później było już 4:0. Jurek dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a niepilnowany Chojnacki strzałem głową pokonał Walczaka. Po wznowieniu gry goście zdobyli honorową bramkę, złe ustawienie szubińskiej drużyny wykorzystał Albert Pawlak.

Szubinianka pokonała drużynę Lubienianki 4:1 i awansowała o dwie lokaty w lidze. Teraz przed drużyną z Szubina ciężka przeprawa w Brześciu Kujawskim. Ten mecz 11 listopada o godzinie 11.00.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - RUNDA JESIENNA - 13. KOLEJKA - 4.11.2017 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - LUBIENIANKA LUBIEŃ KUJAWSKI 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 K. Zajdlewicz 12. - asysta M. Gwit, 2:0 K. Zajdlewicz 26. - asysta Polawski, 3:0 R. Jurek 51. - bez asysty, 4:0 D. Chojnacki 78. - asysta R. Jurek, 4:1 A. Pawlak 80. - asysta Osiński.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): P. Pawlak - Kłosowski (33. Staszak), D. Chojnacki, Jaworski, Krawczyk - Machowski (62. Jakubowski), Nicoara (75. Grabowski), M. Gwit, R. Jurek, Polawski - K. Zajdlewicz (66. Obremski).
Żółte kartki: R. Jurek, D. Chojnacki.

LUBIENIANKA (trener Piotr Olszewski): Walczak - Świerczyński, Dopieralski, Witczak, M. Szymczak - Kruger (46. Zuzo), Ambrożewicz, Jaśkiewicz, Olczak (60. A. Pawlak), Osiński (84. M. Pietrusiak) - Wichliński.
Żółte kartki: Dopieralski, Witczak.

SĘDZIOWAŁ: Patryk Walczak (Kruszwica), asystenci: J. Jędrzejczak, Błaszczyk. OBSERWATOR K-PZPN: Zbigniew Sobotka (Bydgoszcz).