Turniej o Puchar Burmistrza Szubina (orlik, żak)

Podsumowanie 11. kolejki V ligi, grupy II klasy okręgowej

• autor: Redakcja, 2017-10-24 12:03

Po weekendowej kolejce, czołowa czwórka odjechała punktowo w tabeli od reszty drużyn. Między tymi zespołami jest jednak niewielka różnica, co zwiastuje wielkie emocje w kolejnych seriach gier.

Jako najciekawszy mecz kolejki, wybraliśmy pojedynek w Strzelnie, gdzie miejscowa Kujawianka podejmowała ciechociński Zdrój.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - RUNDA JESIENNA - SEZON 2017/2018 - 11. KOLEJKA - 21.10.2017 R.
KUJAWIANKA STRZELNO - ZDRÓJ CIECHOCINEK 1:1 (0:0)
Bramki: T. Warzecha 74' - Lityński 51'
Czerwona kartka: M. Parzybut (Zdrój/70' - druga żółta kartka).

KUJAWIANKA (trener Jacek Sobczak): Paweł Mroziński - Niewiadomski, Jasiński, Szemrowicz, Szwarckopf - Pawliński, Lewandowski, Łęga (81' Sobczak) - Warzecha, Piotr Mroziński - Piechocki.
Żółta kartka: Piechocki.

ZDRÓJ (trener Sławomir Lubowicz): Woźniak - Celmer (51' M. Langner), Krzyżanowski, Jankowicz, Lewandowski (88' M. Langner) - M. Parzybut, Matuszak, Ł. Witucki, Lityński, Modrzejewski - Majchrzak.
Żółte kartki: Ł. Witucki, Lityński.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Zasada (Włocławek), asystenci: Szubski, Jankowski.

Oba gole padły w drugiej części spotkania. Goście objęli prowadzenie po golu Mikołaja Lityńskiego, jednak w ostatnich dwudziestu minutach doszli dwa ciosy. Najpierw, za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Mateusz Parzybut, a w 74' minucie, gola wyrównującego strzelił Tomasz Warzecha. Kujawianka zremisowała piąty mecz w tym sezonie, a Zdrój podzielił się punktami z rywalem po raz trzeci.

Sporo emocji oczekiwaliśmy także w Radziejowie, gdzie Start zmierzył się z Gopłem Kruszwica. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem. Coraz trudniejsza robi się sytuacja Szubinianki, która w drugim meczu z rzędu na własnym boisku, straciła punkty w końcówce spotkania. Tak było w spotkaniu z Kujawianką Strzelno, a teraz w starciu z GKS-em Baruchowo, gdzie rywale strzelili zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Lider tabeli, Unia Gniewkowo pokonała u siebie LTP Lubanie, a oba gole dla gospodarzy strzelił Mikołaj Ciejek.
Wicelider z Włocławka, nie bez problemów zwyciężył z beniaminkiem, Lubienianką. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Gląba, który z dwudziestoma golami na koncie, jest liderem klasyfikacji strzelców. Wysokie zwycięstwo na własnym boisku odniosła Noteć Łabiszyn, która rozbiła beniaminka z Osięcin. Po fatalnym starcie sezonu, teraz zaczynają punktować gracze Piasta Złotniki Kujawskie, którzy tym razem zremisowali z Wisłą Dobrzyń i to mimo tego, że w grali w dziewiątkę! Pomimo prowadzenia w Piotrkowie Kujawskim 2:0, piłkarze Łokietka zaledwie zremisowali w Piotrkowie Kujawskim.

W meczach 11. kolejki, piłkarze strzelili trzydzieści bramek.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - RUNDA JESIENNA - WYNIKI 11. KOLEJKI
Szubinianka Szubin - GKS Baruchowo 1:2 (0:1)
Bramki: R. Jurek 77' - Michalski 32', 90+1'
Żółte kartki: Grabowski, R. Jurek (Szubinianka).
Sędziował: Bartosz Hebda (Wierzbiczany)

Unia Gniewkowo - LTP Lubanie 2:1 (1:0)
Bramki: Ciejek 6', 55' - M. Zapiec 90+1'
Żółte kartki: Kmita (Unia) - Zaranek, Świątkowski, Ł. Różański, M. Piekarski (LTP).
Sędziował: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice)

Noteć Łabiszyn - Ziemowit Osięciny 6:0 (3:0)
Bramki: Bizoń 19', 36', 57', Mateusz Gryglewicz 39', Nowacki 61', W. Lewandowski 88'
Żółte kartki: Wisz (Noteć) - Pakulski (Ziemowit).
Sędziował: Krzysztof Kanclerz (Bydgoszcz)

Piast Złotniki Kujawskie - Wisła Dobrzyń nad Wisłą 2:2 (1:0)
Bramki: Duch 1', Głon 69' - Laskowski 32' karny, Jasiński 90+1'
Żółte kartki: Głon, Duch, Kurpyt, Miłowicki (Piast) - Laskowski, Jasiński (Wisła).
Czerwone kartki: Pietrzak (Piast/38' - druga żółta kartka), Kosher (Piast/40' - faul).
Sędziował: Piotr Nowicki (Janikowo)

Start Radziejów - Gopło Kruszwica 0:0
Żółte kartki:
Kardasz, Świerski, Markowski (Start) - Radkowski, Ruta, Kostrzak (Gopło).
Sędziował: Marcin Nowakowski (Bydgoszcz)

Włocłavia Włocławek - Lubienianka Lubień Kujawski 5:3 (3:2)
Bramki: M. Kłosowski 21', Gląba 33', 44', Falkowski 75', Trzeciak 82' - Zuzo 9', Jaśkiewicz 28', Wichliński 62'
Żółte kartki: P. Lewandowski, Behlke, Trzeciak (Włocłavia).
Sędziował: Maciej Gebler (Bydgoszcz)

Zjednoczeni Piotrków Kujawski - Łokietek Petrokan Brześć Kujawski 2:2 (0:0)
Bramki: Kawczyński 88', Małachowski 90+2' - Czarnecki 66', R. Popieliński 87'
Żółte kartki:
Sędziował: Patryk Walczak (Kruszwica)

autor: ~obserwator ligi 2017-10-24 19:29:20

autor: ~taka prawda 2017-10-25 19:24:46

avatar w tamtym sezonie tesz tak gadałeś spokojnie włocłavia awansuje i nici z awansu teraz tak samo będzie

autor: ~ekspert 2017-10-26 08:39:41

avatar we włocławku tylko lider!!!

autor: ~aninom 2017-10-26 14:55:39

avatar lider ???? z tego co wiem to na lider nikt nie chodzi graja bo graja i jak jada na mecz gdzies gdzie pprowadzony jest doping przez kibiców to lider pociskany ,,PO CO WY gracie jak wy kibiców nie macie ,,

autor: ~obserwator ligi 2017-10-26 14:56:42

avatar no pisze o wloclavii bo dobrze graja , za to szubin idzie na awans ale do A Klasy