04

04-2024

Podsumowanie 9. kolejki V ligi, grupy II klasy okręgowej

• autor: Redakcja, 2017-10-09 20:11

Trzecia z rzędu porażka Łokietka Brześć Kujawski i pierwsza wygrana w tym sezonie Piasta Złotniki Kujawskie - to najważniejsze wydarzenia 9. kolejki V ligi, grupy II klasy okręgowej.

Najciekawiej w tej serii gier zapowiadało się starcie w Radziejowie, gdzie miejscowy Start podejmował Łokietka Brześć Kujawski, który udał się na ten pojedynek podrażniony dwoma porażkami z rzędu.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - 9. KOLEJKA - 7.10.2017 R.
START RADZIEJÓW - ŁOKIETEK PETROKAN BRZEŚĆ KUJAWSKI 2:1 (2:1)
Bramki: Czarnota 16', Kowalski 41' - H. Szymczak 25'

START (trener Piotr Markowski): Dobrzycki - R. Lewandowski, Kardasz (76. Igła), Markowski, Gołdyn (81. Konwent) - Piątkowski, Roszak, Kowalski - Stasiak (46. Fijałkowski), Czarnota, K. Lewandowski (85. Adamkiewicz).

ŁOKIETEK (trener Billy Abbott):

SĘDZIOWAŁ: Piotr Kośmider (Jadowniki Rycerskie), asystenci: Sławski, Mrówczyński.

Wszystkie gole w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie. Najpierw, prowadzenie objęli gospodarze, gdy piłkę do siatki wpakował Czarnota, choć mocno pomogła mu w tym niefortunna interwencja bramkarza gości. Ci nie odpuścili i doprowadzili do remisu, za sprawą niezawodnego ostatnio Huberta Szymczaka. Jeszcze przed przerwą, gola na wagę trzech punktów dla radziejowian strzelił Kowalski. Dla Łokietka to trzecia z rzędu przegrana, która sprawia, że podopieczni Billy'ego Abbotta zaczynają notować coraz większą stratę do uciekającej Unii Gniewkowo.

Gniewkowianie w tej kolejce nie zawiedli i bardzo pewnie pokonali u siebie beniaminka z Osięcin. Kujawianka Strzelno wywiozła komplet punktów z Szubina, a zwycięskiego gola w końcówce spotkania strzelił Tomasz Warzecha. Do największej niespodzianki doszło w Złotnikach Kujawskich. Piast wygrał ze Zdrojem i to oznacza, że wszystkie zespoły w lidze mają już punkty na swoim koncie. Aż jedenaście goli padło w Łabiszynie, gdzie Noteć dość nieoczekiwanie przegrała z Lubienianką 4:7. Po dobrej postawie w drugiej połowie, GKS Baruchowo wywiózł trzy punkty z Włocławka. Punktami podzieliły się Gopło Kruszwica i LTP Lubanie, zaś w pojedynku ekip z dołu tabeli, Zjednoczeni Piotrków Kujawski pokonali u siebie Wisłę Dobrzyń. Warto nadmienić, że w Piotrkowie Kujawskim, sędzia pokazał zawodnikom obu drużyn aż czternaście żółtych kartek, a w ciągu trzech minut boisko musiał opuścić zawodnik gospodarzy Marcin Kiciński (za dwie żółte kartki)!

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - WYNIKI 9. KOLEJKI
Włocłavia Włocławek - GKS Baruchowo 1:2 (1:0)
Bramki: Charzewski 45+1' - Jóźwiak 47', Michalski 89'
Żółte kartki: Gląba, Frąckowiak, D. Różański (Włocłavia) - Zieliński, Górecki (GKS).
Sędziował: Rafał Wółkiewicz (Toruń)

Szubinianka Szubin - Kujawianka Strzelno 0:1 (0:0)
Bramka: T. Warzecha 87'
Żółta kartka: Kapeliński (Kujawianka).
Sędziował: Piotr Pankowski (Kruszwica)

Gopło Kruszwica - LTP Lubanie 1:1 (0:0)
Bramki: Ruta 73' - Ł. Różański 84'
Żółte kartki: Kostrzak, Rzewucki (Gopło)
Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski)

Noteć Łabiszyn - Lubienianka Lubień Kujawski 4:7 (3:3)
Bramki: Mat. Gryglewicz 15', 28', 90+1', Nowacki 24' - Osiński 18', 76', Wichliński 34', 65', 87', 90+2', Ambrożewicz 39'
Żółte kartki: Mat. Gryglewicz (Noteć) - Jaśkiewicz, R. Szymczak (Lubienianka).
Sędziował: Adrian Popławski (Bydgoszcz)

Piast Złotniki Kujawskie - Zdrój Ciechocinek 3:2 (1:0)
Bramki: Głon 2', Kosher 71' karny, Duch 90+3' - Matuszak 87', Lityński 90+1'
Żółte kartki:
Sędziował: Maciej Gebler (Bydgoszcz)

Unia Gniewkowo - Ziemowit Osięciny 4:1 (2:0)
Bramki: Banasiak 24' samobójcza, Jaroszewski 25', Balik 76', Pakulski 87' - Kamil Pyczka 32'
Żółte kartki: Stępień, Kaźmierski (Unia) - Lorenc, Chibane, Gołębiowski (Ziemowit).
Czerwona kartka: Kania (Ziemowit/69' - druga żółta kartka).
Sędziował: Paweł Sarnowski (Brodnica)

Zjednoczeni Piotrków Kujawski - Wisła Dobrzyń nad Wisłą 2:1 (1:0)
Bramki: Kawczyński 10', 90+1' - Rzęsiewicz 83'
Żółte kartki: Lichmański, Kawczyński, P. Kozłowski, Mańkowski, Deręgowski, Małachowski, Depta (Zjednoczeni) - Gitner, Kleczkowski, Kwiatkowski, Opalczewski, Szklarczyk (Wisła).
Czerwona kartka: Kiciński (Zjednoczeni/22' - druga żółta kartka).
Sędziował: Szymon Lewandowski (Pakość)