LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

Klęska w starciu z beniaminkiem

• autor: Redakcja, 2017-08-19 18:32

Drugiej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Szubinianki. W meczu 2. kolejki V ligi, grupy II klasy okręgowej, szubinianie na własnym boisku przegrali z beniaminkiem rozgrywek, Unią Gniewkowo 1:5 (0:1).

[ZAPIS RELACJI NA ŻYWO: SZUBINIANKA SZUBIN - UNIA GNIEWKOWO 1:5]

Po porażce 0:3 w Kruszwicy piłkarze Szubinianki mieli w planach zdobyć pierwsze ligowe punkty. Do Szubina zawitał beniaminek z Gniewkowa, który na inaugurację pokonał 9:0 spadkowicza ze Złotnik Kujawskich. Szubinianie zagrali bez kontuzjowanego J. Wiśniewskiego i Wesołka, zaś na przedmeczowej rozgrzewce kontuzja odnowiła się Tomaszowi Kleinowi. W porównaniu do meczu z Gopłem, trener szubinian dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Ta najistotniejsza była w bramce - Karola Kobylarza zastąpił Przemysław Pawlak, z kolei za Kleina w wyjściowej jedenastce wyszedł Mirosław Obremski.

Początek spotkania pokazał, że przypadkiem nie była znakomita forma strzelecka Unii w pierwszym meczu. Już w 10. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Balik wyłożył piłkę Kmicie, który nie miał problemów z pokonaniem Pawlaka. W 19. minucie dali o sobie znać miejscowi. Jaworski obsłużył w polu karnym Jurka, niestety pomocnik Szubinianki uderzył obok słupka. W kolejnych dwóch sytuacjach z dobrej strony pokazał się Machowski, jednak najpierw uderzył z dystansu zbyt lekko, a później uprzedził go bramkarz. W 31. minucie podopieczni Wiesława Stepczyńskiego powinni wyrównać. Na skrzydle piłkę Piotrowiczowi odebrał Robert Jurek i znalazł się w dogodnej sytuacji do pokonania bramkarza Unii, niestety zawodnik szubińskiej drużyny uderzył w golkipera przyjezdnych. Trzy minuty później Szubiniankę uratował Pawlak, broniąc strzał napastnika gości z ostrego kąta.

Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się źle dla miejscowych. W 54. minucie Waligóra był faulowany w polu karnym przez Chojnackiego, jedenastkę na bramkę zamienił Kaźmierski. W 62. minucie z groźną kontrą wyszedł Szymon Staszak, jednak skrzydłowy Szubinianki zwlekał zbyt długo z oddaniem strzału i ostatecznie stracił futbolówkę. W 70. minucie miejscowi stracili trzecią bramkę. Nowacki wyłożył piłkę do Ciejka, który z obrębu pola karnego, płaskim uderzeniem pokonał Pawlaka. Fakt, że 120 sekund później gospodarze odpowiedzieli trafieniem. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie Polawski wyłożył piłkę Krawczykowi, defensor Szubinianki nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Jednak to było wszystko na co było stać szubiński zespół. W ostatnich minutach jeszcze dwie bramki strzeliła Unia. Na listę strzelców wpisali się Waligóra i Ciejek.

Szubinianka przegrywa drugi mecz z rzędu i jest w kryzysowej sytuacji na początku sezonu. Za tydzień ciężki wyjazd do Radziejowa, Start po dwóch kolejkach ma cztery punkty.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - 2. KOLEJKA - 19.08.2017 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - UNIA GNIEWKOWO 1:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Kmita 10. - asysta Balik, 0:2 Kaźmierski 54. - karny, 0:3 Ciejek 70. - asysta Nowacki, 1:3 Krawczyk 72. - asysta Polawski, 1:4 Waligóra 86. - asysta Cięgotura, 1:5 Ciejek 90+4. - bez asysty.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak - Jaworski (72. Kłosowski), D. Chojnacki, K. Zajdlewicz, Krawczyk - Staszak, Jakubowski (60. Donarski), M. Gwit (46. Polawski), R. Jurek, Machowski - Obremski (46. Grabowski).
Żółta kartka: Jakubowski.

UNIA (trener Grzegorz Jeromin): Stępień - Piotrowiak (86. Grzegorek), Gęgotek, Piotrowicz, Kaźmierski - Kmita (80. Krzysztofiak), Cięgotura, Jaroszewski, Frelich (46. Nowacki) - Waligóra, Balik (65. Ciejek).
Żółte kartki: Piotrowiak, Gęgotek.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Boinski (Sadki), asystenci: Szpunar, Miniszewski. OBSERWATOR K-PZPN: Maciej Kosiak (Bydgoszcz).