03

04-2024

Porażka w ostatnim sparingu

• autor: Redakcja, 2017-07-29 21:17

Trzy sparingi mają za sobą piłkarze Szubinianki Szubin. Ich bilans to dwa remisy i porażka. W ostatniej grze kontrolnej, szubinianie ulegli na własnym boisku IV-ligowej Cuiavii Inowrocław 0:2 (0:2).

Oba gole dla inowrocławian padły w pierwszej połowie spotkania. Po kwadransie gry, przyjezdni wyprowadzili wzorowy kontratak, a na listę strzelców wpisał się Patryk Wiśniewski. Tuż przed końcem pierwszej części, Marcin Janicki sfaulował w polu karnym Sebastiana Hulisza, a jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Rybczyński.

Cuiavia była lepszym zespołem, stwarzała sobie zdecydowanie więcej okazji do strzelenia bramki, ale szubinianie także mieli swoje szanse. W pierwszej połowie najlepszej nie wykorzystał Machowski, którego strzał obronił bramkarz gości. W drugiej części gry, gospodarze odpowiedzieli dwoma strzałami z dystansu Roberta Jurka, lecz również nie udało się jemu wpisać na listę strzelców.

To był trzeci sparing Szubinianki w letnim okresie przygotowawczym. Wcześniej, szubiński zespół zremisował z Pogonią Łobżenica (3:3) i Zawiszą Bydgoszcz (1:1). W przyszły weekend rozpocznie się już poważne granie. Szubinianka zagra na wyjeździe ze Spartą Janowiec Wielkopolski pojedynek I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bydgoszcz.

Mecz sparingowy - 29.07.2017 r.
SZUBINIANKA SZUBIN - CUIAVIA INOWROCŁAW 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 P. Wiśniewski 15. - bez asysty, 0:2 Rybczyński 43. - karny.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Kobylarz - M. Janicki, D. Chojnacki, Klein, Krawczyk - Staszak, Jaworski, R. Jurek, Grabowski, Machowski - K. Zajdlewicz; na zmiany weszli: Kłosowski, Jakubowski, Polawski, D. Bogusz, Obremski.

CUIAVIA (trener Michał Nadolski) - I połowa: Piesik - Timm, Błaszczyk, Rybczyński, Kruszewski - Hulisz, Jastrzębski, zawodnik testowany I, P. Wiśniewski - Słupski, Kruszczyński; II połowa: Ciesielski (73. Balwiarz) - Timm (69. Kruszewski, 75. Najdek), K. Maciejewski, Marczyński, Jurkiewicz - Hulisz (55. zawodnik testowany II), Rybczyński (80. Wegner), Jastrzębski (67. Mielcarek), M. Wiśniewski - Słupski (62. Kruszczyński), Brzóstowski.

SĘDZIOWAŁ: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: Marek Semrau (Białe Błota), Maksymilian Semrau (Białe Błota).