LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

Podsumowanie 27. kolejki

• autor: Redakcja, 2017-06-04 19:05

I wszystko jasne na górze tabeli. Obok Lidera Włocławek, z awansu do IV ligi może cieszyć się Kujawiak Kowal, który w hicie 27. kolejki wygrał na wyjeździe ze Zdrojem Ciechocinek 3:1. Coraz bliżej degradacji do A klasy jest natomiast Sparta Janowiec Wielkopolski.

Wydarzeniem 27. kolejki było dzisiejsze spotkanie w Ciechocinku, gdzie czwarty przed tą serią spotkań Zdrój podejmował wicelidera tabeli, Kujawiaka Kowal. Podopiecznym Dawida Kwiatkowskiego awans do IV ligi dawała każda zdobycz punktowa. Co prawda, do przerwy gospodarze prowadzili po golu Patryka Wojciechowskiego, ale po przerwie trafiali już tylko przyjezdni. Najpierw z rzutu karnego wyrównał Arkadiusz Suchomski, a w ostatnim kwadransie, bramkarz Zdroju wyjmował piłkę z siatki po uderzeniach Kacpra Ciesielskiego i Adriana Wojciechowskiego.

Już w zeszły weekend, z awansu do IV ligi mógł cieszyć się Lider Włocławek. Podopieczni Dariusza Kopczyńskiego nie zwalniają jednak tempa. W tej serii gier wygrali na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Notecią Gębice aż 6:2 i brakuje im trzech goli, by osiągnąć imponującą liczbę stu goli strzelonych w tym sezonie ligowym! Zarówno Liderowi Włocławek, jak i Kujawiakowi Kowal serdecznie gratulujemy awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Ciekawie było także na innych stadionach. Aż sześć goli padło w Baruchowie, gdzie miejscowy GKS podzielił się punktami z LTP Lubanie (3:3). Dwa gole dla gospodarzy strzelił Patryk Dudkiewicz, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców i ma na swoim koncie już 31 goli i o dwa trafienia wyprzedza drugiego w tym zestawieniu Michała Łazarskiego (Lider Włocławek).

Tymczasem na dole ligowej tabeli, coraz bliżej degradacji jest Sparta Janowiec Wielkopolski, która aż 2:6 przegrała w Strzelnie. W trudnej sytuacji jest także wspomniana wcześniej Noteć Gębice. Zdegradowany do A klasy barciński Dąb uległ u siebie Startowi Radziejów, choć goście dopiero w 81. minucie strzelili zwycięską bramkę. Na własnym stadionie wygrała Szubinianka, która pokonała Wisłę Dobrzyń, a swoje pierwsze gole w seniorskim zespole szubinian strzelił Michał Jaworski. Patent na Włocłavię ma za to Noteć Łabiszyn, która wygrała z tą drużyną po raz drugi - tym razem w delegacji 3:2, a dwukrotnie bramkarza włocławian pokonał Kamil Kala.

W 27. kolejce, piłkarze strzelili aż 35 bramek. W tej serii gier pauzowali Zjednoczeni Piotrków Kujawski.