Orlik - III turniej ligi okręgowej w Szubinie

Pokonać outsidera

• autor: Redakcja, 2017-04-14 18:31

W meczu 20. kolejki V ligi gr. II Szubinianka na własnym boisku zmierzy się z ostatnią drużyną ligowej tabeli - Dębem Barcin.

W rundzie jesiennej w Barcinie lepsze okazała się Szubinianka, która wygrała pewnie 4:1.

Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego również w Wielką Sobotę będą faworytami. Szubinianie w tym roku grają bardzo dobrze. 4 mecze, trzy zwycięstwa, remis to bilans Szubinianki, która jest drugą siłą rundy wiosennej oraz czwartą siłą ligi. Zespół z Szubina do rundy wiosennej przystępował z jasnym celem jak najszybciej zagwarantować sobie utrzymanie i jak na razie ten cel jest realizowany w ponad 100%. W Szubinie kibice nawet po cichu myślą o walce o awans, lecz dla drużyny najważniejszy jest sobotni mecz. Szubinianka jest jak już było powiedziane  zdecydowanym faworytem. Szubinianie zdobyli w 18 spotkaniach 32 punkty. a od ośmiu spotkań nie przegrali. Jeśli chodzi o sytuację kadrową to zabraknie Michała Jaworskiego, a pod znakiem zapytania stoi występ Roberta Jurka. Na żółte kartki w szubińskim obozie muszą uważać Dariusz Chojnacki, Kamil Zajdlewicz oraz Michał Machowski. Cała ta trójka ma trzy napomnienia na koncie.

W Barcinie wszyscy są już pogodzeni ze spadkiem. Zespół z Barcina zdobył zaledwie sześć punktów i jest ostatni w lidze. Tylko w dwóch spotkaniach Dąb schodził z boiska jako zwycięzca. Miało to miejsce w Lubaniu oraz na inaugurację rundy wiosennej z Kujawianką Strzelno. Oba te spotkania padły łupem Dębu wynikiem 4:3. Jeśli chodzi o bilans bramkowy drużyny wynosi on 17-71. Do sąsiada w ligowej tabeli, czyli Sparty Janowiec, Dąb traci aż dziesięć punktów i ciężko sobie wyobrazić, żeby na koniec sezonu sytuacja ta się zmieniła.

Jeśli chodzi o terminarz drużyn z czołówki to Lider Włocławek podejmie u siebie Start Radziejów, piłkarze Kujawiaka gościć będą Spartę Janowiec, a w najciekawszym meczu tej kolejki Zdrój Ciechocinek zagra z Włocłavią Włocławek.

Sobotni mecz w Szubinie rozpocznie się o godzinie 16:00. Wszystkich kibiców zapraszany na to spotkanie.

autor: ~obserwator ligi 2017-04-14 20:22:54

avatar na pewno szubin to wygra a co do awansu to kto wie moze i sie uda

autor: ~realista 2017-04-15 14:21:53

avatar moze i wygra ale...awansu nie bedzie bo i kasy nie ma