III liga Juniora Młodszego - 4. kolejka: Szubinianka Szubin - Gopło Kruszwica

Rundę wiosenną czas zacząć

• autor: Redakcja, 2017-03-17 15:48

Po czterech miesiącach przerwy znowu o punktu zagrają piłkarze Szubinianki. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej podejmą u siebie Spartę Janowiec Wielkopolski.

Mimo, że podopieczni Wiesława Stepczyńskiego są po rundzie jesiennej na wysokim piątym miejscu to ich sytuacja nie jest tak klarowna jak mogłoby się wydawać. Szubinianka jesienią zdobyła 22 punkty składa się na to 7 zwycięstw, 1 remis oraz 6 porażek. Bilans bramkowy jest dodatni i wynosi 25:21. Wracając do sytuacji ligowej Szubinianki. W tym sezonie dziesiąte miejsce może być na granicy utrzymania i szubinianie nad tą pozycją mają tylko trzy punkty przewagi. Warto zaznaczyć, że Szubinianka ma tylko sześć oczek przewagi nad dwunastą Spartą Janowiec.

W okresie przygotowawczym niebiesko-biali rozegrali sześć gier kontrolnych. Na początek zremisowali 3:3 z Cuiavią Inowrocław. Następnie przyszły porażki z Polonią Bydgoszcz 1:4, Pogonia Mogilno 0:6 oraz Pogonią Łobżenica 1:2. Na sam koniec Szubinianka dwukrotnie wygrała. Najpierw z Pomorzaninem Serock 1:0, a przed kilkoma dniami z Pałuczanką Żnin 12:0. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe w naszej drużynie nie doszło do wielkich zmian. Nikt nie odszedł, a do drużyny dołączył Rumun Vasile Nicoara.

Faworytami do awansu wydaje się Lider Włocławek i Kujawiak Kowal. Obie te drużyny mają sześć punktów przewagi nad Notecią Łabiszyn i dziesięć nad Szubinianką Szubin. Jak podkreśla Wiesław Stepczyński głównym celem drużyny z powiatu nakielskiego jest zapewnienie sobie utrzymania.

Sparta Janowiec po niezbyt udanej jesieni, w której zdobyła szesnaście punktów w czternastu grach będzie chciała powalczyć o utrzymanie. Różnice między drużynami zajmującymi miejsca 8-12 są minimalne i po każdej kolejce będą roszady w tabeli. Terminarz dla piłkarzy z Janowca Wielkopolskiego na początku wiosny jest bardzo wymagający, bo na samym początku sezonu zmierzą się z Szubinianką, Zdrojem Ciechocinek i GKS-em Baruchowo, czyli drużynami z górnej połowy tabeli. Jednak to nie znaczy, że stoją na przegranej pozycji, ponieważ w rundzie jesiennej w konfrontacjach z tymi ekipami zdobyli sześć punktów.

W rundzie jesiennej Sparta triumfowała 2:0. Jak będzie tym razem. Czy Szubinianka dobrze przygotowała się do rundy rewanżowej? Odpowiedź na te pytanie poznamy w sobotę. Pierwszy gwizdek o 14:00.

autor: ~obserwator ligi 2017-03-17 17:36:58

avatar szubinianka powinna to wygrać obstawiał bym 3-1