24

04-2024

Podsumowanie 12. kolejki

• autor: Redakcja, 2016-11-01 09:41

Klęska Włocłavii w Łabiszynie i kolejna wygrana lidera tabeli z Kowala - to najważniejsze wydarzenia rozegranej w miniony weekend 12. kolejki V ligi, grupy II klasy okręgowej.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza wynik spotkania z Łabiszyna, gdzie Noteć rozbiła Włocłavię aż 7:0! Cztery gole dla zwycięzców strzelił Mateusz Gryglewicz, w tym w drugiej połowie ustrzelił klasycznego hattricka. Warto nadmienić, że goście od 31. minuty grali w dziesiątkę.

Wysoko wygrała inna drużyna z Włocławka. Lider pokonał na własnym boisku Noteć Gębice 8:2. Na prowadzeniu w ligowej tabeli umocnił się natomiast Kujawiak Kowal, który wygrał ze Zdrojem Ciechocinek 2:0, a oba gole dla zwycięzców padły w ostatnim kwadransie spotkania. Na listę strzelców wpisali się Dawid Kwiatkowski i Vitaliy Shvets.

Po raz trzeci w tym sezonie, po komplet punktów w delegacji sięgnęli piłkarze Szubinianki, którzy tym razem pokonali beniaminka, Wisłę Dobrzyń. Mecz był nawet przerwany na kilka minut z powodu opadów gradu, ale mimo to podopieczni Wiesława Stepczyńskiego dowieźli wygraną do końcowego gwizdka sędziego. Pięć goli padło w Lubaniu, gdzie miejscowe LTP przegrało z GKS-em Baruchowo 2:3, choć goście prowadzili już 3:0. Również pięć bramek strzelono w Janowcu Wielkopolskim. Miejscowa Sparta uległa przed własną publicznością Kujawiance Strzelno. Na własnym stadionie zwyciężył Start Radziejów, pokonując zamykający ligową tabelę Dąb Barcin.

Łącznie, w meczach 12. kolejki (pauzował w tej serii gier Zjednoczeni Piotrków Kujawski), padło aż 38 bramek.