25

04-2024

Wracamy z kompletem punktów!

• autor: Redakcja, 2016-10-29 16:43

Po raz trzeci w tym sezonie, piłkarze Szubinianki Szubin przywożą z delegacji komplet punktów. Tym razem, szubinianie wygrali na wyjeździe z Wisłą Dobrzyń.

Do wyjściowego składu Szubinianki powrócił Marek Gwit, a w Dobrzyniu nad Wisłą zabrakło m.in. Michała Machowskiego oraz kontuzjowanego Marcina Wiśniewskiego.

Już w 9. minucie, goście objęli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Jakub Wiśniewski, a jedenastkę na bramkę zamienił Przemysław Wesołek. W pierwszej części, potem nie było już groźnych sytuacji po obu stronach. Wszystko to, co najważniejsze działo się w drugiej połowie.

Najpierw, Wisła doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Jasińskiego, bramkarza Szubinianki strzałem głową pokonał Piotr Dzierżanowski. Następnie, po podaniu Roberta Jurka, sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy wykorzystał Wesołek, a dosłownie chwilę potem to Jurek wykończył kontrę gości, tym razem wykorzystując podanie Marka Gwita. Szubinianie mieli jeszcze dobrą szansę po strzale Woźniaka, ale przegrał on pojedynek z bramkarzem Wisły.

W ostatnim kwadransie, arbiter musiał na chwilę przerwać spotkanie ze względu na opady gradu, a ta przerwa mobilizująco podziałała na zespół gospodarzy. Składną akcję miejscowych, precyzyjnym strzałem z linii pola karnego wykończył Bartosz Kleczkowski. Szubinianie następnie jeszcze dwukrotnie zagrozili bramce Gitnera, ale bramkarz Wisły nie dał się pokonać po strzałach Kłosowskiego i Jaworskiego.

Dla szubinian było to trzecie zwycięstwo w meczach wyjazdowych w tym sezonie. I jednocześnie był to ostatni mecz wyjazdowy szubinian w tym roku.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - 12. KOLEJKA - 29.10.2016 R.
WISŁA DOBRZYŃ NAD WISŁĄ - SZUBINIANKA SZUBIN 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Wesołek 9. - karny, 1:1 Dzierżanowski 51., 1:2 Wesołek 65., 1:3 R. Jurek 68., 2:3 Kleczkowski 80.

W 78. minucie, mecz został przerwany na kilka minut, ze względu na opady gradu.

WISŁA (trener Andrzej Rojewski): Gitner - Kwiatkowski (70. Ł. Olewiński), Opalczewski, Laskowski, Białoskórski (46. Habasiński) - P. Olewiński, Gajda, Krasucki (70. Gapiński), Jasiński (70. Kleczkowski), Dzierżanowski - Rzęsiewicz.
Żółte kartki: P. Olewiński, Jasiński.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak - M. Janicki, D. Chojnacki, K. Zajdlewicz, Krawczyk (85. Kłosowski) - Grabowski (74. Jaworski), M. Gwit, R. Jurek, Wesołek, Woźniak - J. Wiśniewski (59. Obremski).
Żółta kartka: Jaworski.

SĘDZIOWAŁ: Dariusz Wienconek (Włocławek), asystenci: Kaczorowski, R. Przybysz.