04

04-2024

Zwycięstwa Polski i Słowacji [podsumowanie 1 dnia...

• autor: Redakcja, 2016-10-06 18:31
Zwycięstwa Polski i Słowacji [podsumowanie 1 dnia kwalifikacji Mistrzostw Europy

Pięć bramek padło w dwóch czwartkowych pojedynkach grupy 11., kwalifikacji Mistrzostw Europy U-19. W Szubinie, Polska wygrała z Macedonią, strzelając wszystkie gole w drugiej połowie.

[ZAPIS RELACJI NA ŻYWO: KWALIFIKACJE MISTRZOSTW EUROPY U-19, DZIEŃ PIERWSZY]

Rywalizacja w grupie jedenastej, której mecze rozgrywane są na boiskach w naszym regionie rozpoczęła się w Toruniu, gdzie Słowacy pokonali Irlandię Północną 1:0.

KWALIFIKACJE MISTRZOSTW EUROPY U-19 - GRUPA 11, TORUŃ - 6.10.2016 R.
IRLANDIA PÓŁNOCNA - SŁOWACJA 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 King 37. - samobójcza.
Czerwone kartki: Lavery (Irlandia Północna/90+1. - faul taktyczny); Herc (Słowacja/84. - niesportowe zachowanie).

IRLANDIA PÓŁNOCNA (trener Stephen Frail, Darren Murphy): Hazard - King, Smyth, N. Kerr, Crowe - White (68. Glackin) - Gallagher, Bassett (54. McKee), Gordon - Lavery, McClean.
Żółte kartki: Gordon, Gallagher, Crowe, McClean.

SŁOWACJA (trener Milan Malatinsky, Tibor Goljan): Vantruba - Susolik, Sulek, Oravec - Herc, Blazek, Nemecek, Vallo (90+2. Dubec), Jedinak (90+4. Kvocera) - Tupta (90+6. Baumgartner), Lenart.
Żółte kartki: Susolik, Lenart, Blazek.

SĘDZIOWAŁ: Mads Kristoffersen (Dania), asystenci: Rasmussen (Dania), Golis (Polska), techniczny: Kwiatkowski (Polska).

O zwycięstwie Słowaków zaważyła akcja z 37. minuty, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym, własnego bramkarza pokonał King. Obie drużyny miały potem sporo okazji do strzelenia kolejnych bramek. Dla Słowaków najlepszych w drugiej połowie nie wykorzystali Herc i Vallo. Ten pierwszy w 84. minucie musiał opuścić murawę za niesportowe zachowanie i został ukarany czerwoną kartką. Już w doliczonym czasie, czerwoną kartkę ujrzał także Lavery, który taktycznie sfaulował jednego z napastników Słowacji.

KWALIFIKACJE MISTRZOSTW EUROPY U-19 - GRUPA 11, SZUBIN - 6.10.2016 R.
MACEDONIA - POLSKA 0:4 (0:0)
Bramki: 0:1 Jóźwiak 48. - asysta Listkowski, 0:2 Wojtkowski 65. - bez asysty, 0:3 Wojtkowski 68. - bez asysty, 0:4 Tomczyk 82. - asysta Szymański.

MACEDONIA (trener Jeton Nesimi): Jankov - Jovanov, Lichina, Sadiki, Manevski - Abaz, Zdravkovski, Atanasov, Shefiti (66. Dodev) - Elmas (83. Ristovski) - Sulejmani.
Żółta kartka: Jovanov.

POLSKA (trener Rafał Janas): Gostomski - Spychała, Żyro, Chrzanowski, Hołownia - Handzlik (71. Szymański), Wojtkowski, Dziczek, Jóźwiak - Schikowski (81. Felsch) - Listkowski (76. Tomczyk).
Żółta kartka: Spychała.

SĘDZIOWAŁ: Alain Bieri (Szwajcaria), asystenci: Kobeli (Szwajcaria), De Rocker (Belgia), techniczny: Lambrechts (Belgia).

Wszystkie gole padły w drugiej części spotkania. Wynik spotkania otworzył Jóźwiak, który wykorzystał zagranie ze skrzydła Listkowskiego. Następnie dwukrotnie trafił Wojtkowski, a w końcówce zwycięstwo biało-czerwonych przypieczętował Tomczyk. Macedończycy starali się zagrozić w pierwszej połowie, głównie po akcjach skrzydłowego Abaza. To właśnie on miał najlepszą okazję w pierwszej części spotkania do strzelenia gola. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego, piłkę złapał Gostomski.

W sobotę odbędą się dwa kolejne spotkania kwalifikacji. W Inowrocławiu, zagrają: Macedonia - Irlandia Północna (11.00, sędziuje Erik Lambrechts z Belgii) i Słowacja - Polska (15.30., sędziuje Alain Bieri ze Szwajcarii).