04

04-2024

Dąb pokonany

• autor: Redakcja, 2016-04-23 22:53

Szubinianka zrobiła kolejny krok w kierunku utrzymania. Po dobrze rozegranej drugiej połowie zespół Wiesława Stepczyńskiego pokonał Dąb Barcin 3:0.

Już przed meczem było wiadome, że nie wystąpi w Szubiniance Jakub Cegiełka, który tego dnia ślubował. Nieobecny był Michał Machowski, a kontuzjowany nadal jest Dariusz Chojnacki. W Dębie Barcin sporym osłabieniem był brak Jarosława Plewy, który jest kluczowym zawodnikiem dla tej drużyny.

Spotkanie dobrze mogło zacząć się dla Szubinianki, bo aktywny już od początku Przemysław Wesołek urwał się barcińskiej defensywie, niestety strzał pomocnika szubińskiej drużyny okazał się zbyt lekki. Chwilę później w dogodnej sytuacji ponownie znalazł się Wesołek, ale złe przyjęcie piłki przeszkodziło mu w wykończeniu akcji. W szóstej minucie po raz pierwszy gorąco zrobiło się pod bramką miejscowych. Radosław Mróz próbował przelobować Przemysława Pawlaka, jednak młody bramkarz Szubinianki końcówkami palców sparował piłkę nad poprzeczkę. Ta sytuacja napędziła Dąb, który z minuty na minute czuł się coraz pewniej na boisku. Po dwóch dośrodkowaniach z rzutu rożnego było gorąco pod szubińską bramką na szczęście przyjezdnym zabrakło zimnej krwi do wpakowania piłki do siatki. Najlepszą sytuację dla Szubinianki w 31.minucie zmarnował Krawczyk, który po akcji Woźniaka z Wesołkiem fatalnie spudłował z siedmiu metrów. Warto dodać, że Krawczyk zastąpił Staszaka, który na początku meczu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Więc pomocnik szubińskiej drużyny mógł mieć zabójcze wejście w mecz. Z ponad 30 metrów pod koniec pierwszej połowy uderzał Jurek, ale pomylił się bardzo minimalnie. Tuż przed przerwą z ulgą mogli odetchnąć miejscowi, bowiem po zamieszaniu w polu karnym, futbolówkę z linii bramkowej wybił Bogusz.

W drugą połowę świetnie weszli gospodarze. Robert Jurek otrzymał prostopadłe dogranie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał Cieniaka. Chwilę później mógł podwyższyć Obremski, ale fatalnie spudłował z kilku metrów. W kolejnych minutach wiele na boisku się nie działo. Szubinianka cofnęła się i czekała na kontry, w ataku pozycyjnym Dąb jednak dobrze się nie czuł i grał chaotycznie. W 84. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Obremski, który przelobował bramkarza Dębu, a już w doliczonym czasie gry, po centrze Marcina Wiśniewskiego z rzutu rożnego wynik spotkania ustalił Kamil Zajdlewicz.

Szubinianka wygrała trzecie spotkanie w tym roku i nadal znajduje się na ósmym miejscu w lidze. Jednak sytuacja w lidze jest bardzo ciekawa, trzy drużyny mają po 29 punktów, a trzy ekipy dwa oczka mniej. Zanosi się, że walka o utrzymanie będzie zacięta do ostatniej kolejki. Za tydzień Szubinianka gra w Radziejowie.