25

04-2024

Hokejowe zwycięstwo

• autor: Redakcja, 2016-04-09 20:09

Kibice, którzy w sobotnie przedpołudnie zgromadzili się na Stadionie Miejskim w Szubinie na brak emocji nie mogli narzekać. Szubinianka pokonała Victorię Smólnik 7:3 i poprawiła swoją sytuacje w ligowej tabeli.

Wiesław Stepczyński miał spore problemy z ustawieniem z linii obronnej swojej drużyny. Nie mógł skorzystać z kontuzjowanych, dwóch stoperów: Dariusza Chojnackiego oraz Kamila Zajdlewicza. Ponadto za kartki pauzował Adrian Bogusz z Marcinem Wiśniewskim. Wobec tego na środku obrony zagrał Damian Bogusz wraz z Dawidem Woźniakiem.

Szubinianka bardzo źle weszła w dzisiejsze spotkanie. W 4.minucie Kacprzyk nie dał szans Pawlakowi, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał młodego bramkarza Szubinianki. Miejscowi w pierwszych minutach mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę przyjezdnych. W 13.minucie z pola karnego obok bramki uderzał Obremski. W następnych minutach sporo szczęścia miała Szubinianka, gdyż goście stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji w przeciągu pięciu minut. Najgroźniej było po "podcince" Lisoty. Futbolówka wtedy o centymetry minęła bramkę gospodarzy. Co nie udało się Victorii zrobili miejscowi. Robert Jurek ograł dwóch zawodników gości i zacentrował piłkę w pole karne. Na trzecim metrze stał Szymon Staszak i wpakował piłkę do siatki. Miejscowi jednak nie poszli za ciosem i w 27.minucie zostali za to skarceni. Aktywny od początku Lisota uderzeniem zza pola karnego ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę po straconej bramce wyrównać mógł Jurek, jego strzał z około 25 metrów odbił się jednak od poprzeczki. Robert Jurek był najaktywniejszym zawodnikiem Szubinianki w tym meczu, w 30.minucie wypracował sytuację bramkową Obremskiemu. Ten jednak z najbliższej odległości nie trafił w piłkę. Przed przerwą Szubinianka doprowadziła do wyrównania. Robert Jurek został sfaulowany w polu karnym, a arbiter wskazał na "wapno". Do jedenastki poszedł niezawodny w tym sezonie z jedenastego metra Przemysław Wesołek i pewnie pokonał Kasińskiego.

Pierwsze minuty drugiej połowy były dosyć ostrożne przez obie ekipy. W 60.minucie prostopadłym dograniem Roberta Jurka obsłużył Przemysław Wesołek, Jurek faulowany był w polu karnym przez bramkarza. Sędzia jednak zachował przywilej korzyści, a do siatki piłkę wpakował Marek Gwit. Chwilę później środkowy pomocnik Szubinianki mógł dołożyć kolejne trafienie jednak tak się nie stało, bo za lekko uderzył. Między 69, a 77 minutą podopieczni Wiesława Stepczyńskiego zdobyli trzy bramki, czym przesądzili losy spotkania. Najpierw po dograniu Jurka z prawego skrzydła do bramki trafił Obremski. Pięć minut później ten sam zawodnik wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Staszaka. W 77 minucie rezultat po podaniu Krawczyka podwyższył Jurek. Goście odpowiedzieli w 78.minucie. Fatalnie ustawienie szubińskiej defensywy wykorzystał Janowski, który przelobował Pawlaka. W 88.minucie wynik spotkania ustalił Jurek, wykorzystując błąd Kasińskiego.

Szubinianka wygrywa 7:3 z Victorią Smólnik odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego aktualnie są na ósmym miejscu w tabeli. Za tydzień szubinianie jadą do Lubania gdzie poprzeczka będzie zawieszona o wiele wyżej.

Szubinianka Szubin - Victoria Smólnik 7:3 (2:2)
Bramki: 0:1 Kacprzyk 4. - bez asysty, 1:1 Staszak 19. - asysta R. Jurek, 1:2 Lisota 27. - asysta Kacprzyk, 2:2 Wesołek 44. - karny, 3:2 M. Gwit 60. - dobitka strzału R. Jurka, 4:2 Obremski 68. - asysta R. Jurek, 5:2 Obremski 74. - asysta Staszak., 6:2 R. Jurek 77. - asysta Krawczyk, 6:3 Janowski 78. - bez asysty, 7:3 R. Jurek 87. - bez asysty.
Widzów: 100.

Szubinianka (trener Stepczyński): Pawlak - Machowski, D. Bogusz, D. Woźniak, Krawczyk - Cegiełka, M. Gwit, Wesołek, Staszak - Obremski (77. Kowalkowski), R. Jurek.
Żółte kartki: Machowski, Wesołek.

Victoria (trener K. Ratajczyk): Maciej Kasiński - Mularski, Ryziński, Mirosław Kasiński, M. Piotrowski  (67. A. Piotrowski) - Frąckowiak (59. Zieliński), A. Woźniak, J. Feter, Kacprzyk - Lisota, Janowski.
Żółte kartki: Mularski, Lisota.

Sędziował: Szymon Lewandowski (Pakość), asystenci: Gerard Gólcz (Pakość), Michał Chrzanowski (Piechcin).Obserwator K-PZPN: Kazimierz Jańczak (Żnin).

Szubinianka: Kobylarz, Kłosowski, Jaworski, Grabowski.
Victoria: Kucharzyk, Markiewicz, B. Ratajczyk.