Puchar Polski K-PZPN - II runda: Szubinianka Szubin - Chemik Moderator Bydgoszcz

• autor: Redakcja, 2016-03-19 16:26

Spotkanie z liderem tabeli w Janikowie ułożyło się dla szubinian źle. Nie dość, że przegrali, to jeszcze dwóch zawodników musiało zejść z boiska z powodu urazów.

Piłkarze z Janikowa byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Po zwycięstwie, "biało-niebiescy" umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

W szubińskim zespole zabrakło Marcina Wiśniewskiego, którego miejsce w środku pola zajął Szymon Staszak. Na środku obrony zagrali Adrian Bogusz i Michał Jaworski, który zastąpił podstawowego stopera Dariusza Chojnackiego, pauzującego za czwartą żółtą kartkę.

Szubinianie w pierwszej połowie, trzykrotnie próbowali zagrozić bramce Stodólskiego. Najbliżej byli w 39. minucie, gdy po strzale Wesołka, piłka minimalnie minęła bramkę. Znacznie częściej atakowali za to miejscowi i to oni pod koniec pierwszej części gry, w sposób niemalże perfekcyjny wykorzystali oba stałe fragmenty gry. Najpierw, z rzutu wolnego zza pola karnego precyzyjnie uderzył Mikołaj Plewa, a następnie dośrodkował on piłkę z rzutu rożnego idealnie na głowę Krzysztofa Wiśniewskiego.

Po przerwie, janikowian po strzałach Zajdlewicza od straty gola uratował słupek. W 53. minucie, na 3:0 podwyższyli gospodarze. Po uderzeniu Nowickiego, piłka odbiła się od Jaworskiego i wpadła do siatki. W 70. minucie, Zajdlewicz po dobrze wykonanym wznowieniu gry, wykorzystał dośrodkowanie Roberta Jurka i wpisał się na listę strzelców. Już w doliczonym czasie spotkania, janikowianie wzorowo przeprowadzili kontratak, który na gola zamienił Łabuszyński.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - 17. KOLEJKA - 19.03.2016 R.
UNIA JANIKOWO - SZUBINIANKA SZUBIN 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Mikołaj Plewa 44. - z rzutu wolnego, 2:0 Krzysztof Wiśniewski 45+1., 3:0 Michał Jaworski 53. - samobójcza, 3:1 Kamil Zajdlewicz 70., 4:1 Piotr Łabuszyński 90+1.

UNIA (trener Jacek Łukomski): Stodólski - Brończyk, Losik, K. Wiśniewski, Sirko - Damian Lewandowski (46. D. Deresiewicz), Zaleski, M. Plewa, Nowicki (60. Łabuszyński) - Jelonek (86. Radaszewski), Dariusz Lewandowski (60. Kruszka).
Żółte kartki: Losik, Jelonek, Kruszka.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Kobylarz - D. Bogusz, Jaworski, A. Bogusz (66. Klimowicz), K. Zajdlewicz - Staszak, M. Gwit, Woźniak, Cegiełka - R. Jurek (75. Kłosowski), Wesołek.

SĘDZIOWAŁ: Marcin Skowroński (Plebanka), asystenci: Wienconek, Winnicki. OBSERWATOR K-PZPN: M. Kosiak (Bydgoszcz).

Zdjęcie do newsa, dzięki uprzejmości Przemysław Powała Photography.