III liga Juniora Młodszego - 1. kolejka: Szubinianka Szubin - Błękitni Inowrocław

dzisiaj: 385, wczoraj: 1981

Wyjazdowy falstart szubinian

• autor: Redakcja, 2015-04-05 09:46

Wydawało się, że po porażce w Piotrkowie Kujawskim, szubinianie w kolejnym wyjazdowym meczu już zapunktują. Byli blisko zrealizowania tego celu, jednak decydującego gola stracili w doliczonym czasie gry i z Gębic powrócili bez punktów.

Musimy się w końcu obudzić, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe - przyznaje trener Szubinianki. Wiesław Stepczyński sam musiał zagrać w meczu w Gębicach. Podyktowane to było zmianami kadrowymi, a te na to spotkanie były spore. Kontuzje wykluczyły Mirosława Obremskiego i Szymona Staszaka, za żółte kartki musiał pauzować Marcin Wiśniewski, trzy mecze pauzy za czerwoną kartkę sprzed dwóch tygodni odbywa bramkarz Przemysław Pawlak. Dodatkowo obie drużyny były podbudowane zwycięstwami sprzed tygodnia z poprzedniej kolejki ligowej.

Jednak po kwadransie gry, to podopieczni Tomasza Wonorskiego objęli prowadzenie. Po zagraniu piłki ręką Adriana Bogusza, arbiter wskazał na jedenasty metr, a pewnym wykonawcą rzutu karnego był Piotr Pacia. Chwilę później mieliśmy już remis. Po akcji Kamila Zajdlewicza, do siatki gospodarzy trafił Przemysław Wesołek. To był jego trzeci kolejny gol w tym roku (wcześniej trafiał także w meczach w Piotrkowie Kujawskim oraz w starciu z Sadownikiem).

W drugiej połowie, więcej z gry mieli szubinianie. Po uderzeniu Dariusza Chojnackiego, piłka odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy, a pojedynek sam na sam z bramkarzem Noteci przegrali Robert Jurek i Michał Machowski. Jednak w doliczonym czasie gry, po raz kolejny we własnym polu karnym niefrasobliwie zachowali się szubińscy defensorzy. Po faulu na Paci, po raz drugi został podyktowany rzut karny i to sam poszkodowany ponownie pokonał Kobylatza.

V liga, klasa okręgowa, grupa II - sezon 2014/2015 - 19. kolejka - 4.04.2015 r.
Noteć Gębice - Szubinianka Szubin 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Pacia 15. - karny, 1:1 Wesołek 23., 2:1 Pacia 90+2. - karny.

KS Noteć (trener Wonorski): Suski - Trzosek, Borys, Moszkowicz, Konkolewski - Koziej (90+1. Durski), Łuczak, Nawrot (90+1. Szyszkowski), Łaganowski (90+1. Aleksandrowicz) - Jankowiak, Pacia.
Żółte kartki: Trzosek, Moszkowicz.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kobylarz - Woźniak, Dariusz Chojnacki, A. Bogusz, Krawczyk - Machowski, Stepczyński, K. Zajdlewicz, Cegiełka - R. Jurek, Wesołek.
Żółte kartki: Stepczyński.

Sędziował: Rafał Podlewski (Izdebno), asystenci: M. Liana, Sławski.

KS Noteć: Cyranowicz, Uczciwek, Wojtowicz, Lewicki.
LKS Szubinianka: Kłosowski.