04

04-2024

Lider pokonany

• autor: Redakcja, 2015-03-28 21:42

Zespół Szubinianki Szubin pewnie pokonał na własnym boisku lidera rozgrywek, Sadownik Waganiec 3:0. Już w pierwszej połowie wynik spotkania otworzył Przemysław Wesołek, w drugiej połowie do siatki rywala trafiali Dariusz Chojnacki i Robert Jurek.

Początek spotkania należał do miejscowych. Już w pierwszej minucie dał o sobie znać Robert Jurek, który lewą flanką boiska urwał się obrońcom Sadownika, ale jego strzał z ostrego kąta minął o centymetry bramkę gości, a Przemysław Wesołek trafił w słupek. Chwilę później strzał Szymona Staszaka został zablokowany, ale to właśnie ten zawodnik przyczynił się do pierwszej bramki. W 15.minucie młodzieżowiec gospodarzy był faulowany w polu karnym i sędzie bez wahania wskazał na jedenasty metr, pewnym egzekutorem okazał się Przemysław Wesołek. Po tej bramce groźniej zaatakował lider z Wagańca. W 22.minucie bardzo dobrze zachował się Adrian Bogusz, który w ostatniej chwili uprzedził napastnika drużyny gości. W ostatnim kwadransie Sadownik miał jeszcze kilka rzutów rożnych, ale skoncentrowany między słupkami bramkarz Szubinianki nie dał się pokonać. Przed przerwą blisko pokonania bramkarza gości bezpośrednio z rzutu wolnego był Marcin Wiśniewskiego, ale jego strzał z wielkim trudem obronił Junatowski.

Po zmianie stron częściej przy piłce utrzymywali się przyjezdni, ale nie potrafili poważnie zagrozić szubińskiej defensywie. W 55.minucie uderzenie Marcina Wiśniewskiego zza pola karnego poszybowało minimalnie nad poprzeczką, a próbę Szymona Staszaka z największym trudem obronił golkiper przyjezdnych. W 64.minucie gospodarze miejscowi w końcu dopięli swego i po dośrodkowaniu Marcina Wiśniewskiego z rzutu wolnego do siatki trafił Dariusz Chojnacki, a trzy minuty przed końcem meczu po indywidualnej akcji wynik spotkania ustalił Robert Jurek.

Za tydzień LKS Szubinianka Szubin zagra na wyjeździe w Gębicach z Notecią.

18. kolejka V ligi - 28.03.2015 r.
LKS Szubinianka Szubin - GKS Sadownik Waganiec 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Przemysław Wesołek 15. - karny, 2:0 Dariusz Chojnacki 64. - asysta Marcin Wiśniewski, 3:0 Robert Jurek 87. - bez asysty.
Widzów: 200.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kobylarz - Woźniak, Dariusz Chojnacki, A. Bogusz, Krawczyk - Staszak (86. Klimowicz), K. Zajdlewicz (89. Kłosowski), M. Wiśniewski, Cegiełka, R. Jurek - Wesołek.
Żółte kartki: M. Wiśniewski, K. Zajdlewicz.

GKS Sadownik (trener J. Zawidzki): T. Junatowski - Purcelewski (81. Skonieczny), K. Junatowski (86. Pawlos), Ł. Lewandowski, Kijewski - Olkowski (84. Brzeczkowski), R. Langowski, Kujawa, Voitenko (75. Hajer) - K. Kaźmierczak, Dróbkowski.
Żółte kartki: Dróbkowski, Ł. Lewandowski.

Sędziował: Krzysztof Giczela (Jadwiżyn), asystenci: P. Giczela, Boiński. Obserwator K-PZPN: Janczak (Żnin).

LKS Szubinianka: S. Żurawski.
GKS Sadownik: Komorowski, Lamparski.