LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

Remis wydarty w doliczonym czasie

• autor: Redakcja, 2014-10-25 18:55

Była druga minuta doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu Cegiełki i zamieszaniu w polu karnym, niefortunna interwencja obrońcy gości sprawiła, że szubinianie zanotowali cenny remis. Każdy punkt w tej lidze może się okazać bezcenny.

Po remisie w Brześciu Kujawskim, piłkarze Szubinianki chcieli zapunktować w starciu z Kujawiakiem Kowal. Trener Stepczyński mógł skorzystać z usług Dominika Krawczyka, którego uraz, jakiego nabawił się w meczu z Łokietkiem, nie okazał się zbyt poważny i zawodnik mógł zacząć mecz w wyjściowym składzie. Na ławce rezerwowych zasiedli Radosław Bojas oraz powracający do gry po kontuzji Marcin Wiśniewski.
Szkoleniowiec Kujawiaka Kowal, Wojciech Rojewski postawił natomiast na tę samą jedenastkę, która przed tygodniem wygrała mecz z Goplanią Inowrocław.

Widowisko w Szubinie stało na średnim poziomie. Po kwadransie gry, strzałem z rzutu wolnego bramkarza Szubinianki zaskoczył Daniel Kowalski. Pawlak popełnił także błąd, bowiem złapał piłkę, ale ta wyślizgnęła mu się z rąk i całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Ciosów na Szubiniankę było jeszcze więcej. W 30. minucie, bardzo ostrym faulem popisał się Dawid Woźniak i prowadzący zawody arbiter nie miał wątpliwości, pokazując młodzieżowcowi Szubinianki czerwoną kartkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym, na 2:0 podwyższył Dawid Kwiatkowski. Goście do tego momentu nie grali nic specjalnego, ale byli skuteczniejsi od szubinian. Ci w pierwszej połowie mieli jedną bardzo dobrą okazję do strzelenia gola, ale po uderzeniu Obremskiego, piłka odbiła się od poprzeczki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Dopiero po godzinie gry, dośrodkowanie Cegiełki na bramkę zamienił Wesołek. Odpowiedź przyjezdnych była błyskawiczna. Po centrze z prawej strony boiska, po raz drugi do siatki trafił Kwiatkowski. Końcówka meczu była niezwykle dramatyczna. Najpierw, po uderzeniu z rzutu wolnego, Wiśniewski trafił w poprzeczkę bramki Rudzińskiego. Potem, po jego dośrodkowaniu z rożnego, strzelał Chojnacki, ale piłkę z linii bramkowej wybili defensorzy gości, którzy umiejętnie bronili wyniku. W 82. minucie, piłkę wrzucał Janicki, a Marcin Wiśniewski najpierw trafił w słupek, ale następnie dobił piłkę do siatki. Najwięcej emocji było w ostatnich minutach. Najpierw, zdaniem arbitra, Adrian Bogusz faulował zawodnika z Kowala i wskazał na jedenasty metr. Uderzenie Śmigla obronił jednak Pawlak. I wreszcie trzecia minuta doliczonego czasu gry. W jednej z ostatnich akcji rozpaczy, z lewego skrzydła wrzucał Cegiełka. Piłka odbiła się od głowy Kamila Zajdlewicza, a Szymon Gawłowski niefortunną interwencją skierował ją do własnej siatki. Szubinianie z tego punktu powinni się cieszyć, bowiem wydarli go dosłownie w ostatnich sekundach.

To był dla nas bardzo szczęśliwy remis - przyznał nam Wiesław Stepczyński. Udało nam się wywalczyć punkt po trudnym pojedynku, ale teraz już szykujemy się na niedzielny mecz w Inowrocławiu. W pojedynku z Goplanią (2 listopada, 13.00), na pewno nie zagrają dwaj młodzieżowcy. Dawid Woźniak, który ujrzał czerwoną kartkę oraz Przemysław Wesołek, ukarany wczoraj przez arbitra czwartą żółtą kartką w tym sezonie.

V liga, grupa II, klasa okręgowa - sezon 2014/2015 - 12. kolejka - 25.10.2014 r.
Szubinianka Szubin - Kujawiak Lumac Kowal 3:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Daniel Kowalski 17., 0:2 Dawid Kwiatkowski 32., 1:2 Przemysław Wesołek 61., 1:3 Dawid Kwiatkowski 66., 2:3 Marcin Wiśniewski 82., 3:3 Szymon Gawłowski 90+3. - samobójcza.
Czerwona kartka: Dawid Woźniak (Szubinianka/30. - faul).
Widzów: 100.

W 86. minucie, Przemysław Pawlak (Szubinianka) obronił rzut karny wykonywany przez Bartosza Śmigla (Kujawiak Lumac).

SZUBINIANKA (trener Stepczyński): Pawlak - Krawczyk (30. M. Wiśniewski), M. Janicki, Dariusz Chojnacki, Bogusz - Machowski (69. R. Bojas), Woźniak, Wesołek, K. Zajdlewicz, Cegiełka - Obremski.
Żółte kartki: Machowski, Wesołek, Bogusz.

KUJAWIAK LUMAC (trener Rojewski): Rudziński - K. Malinowski, Gawłowski, D. Kowalski, Mikołaj Jakubowski - Ogłodziński, Dziedzic-Kamiński, Behlke, D. Kwiatkowski - Mateusz Jakubowski, Śmigiel.
Żółte kartki: K. Malinowski, Ogłodziński, Dziedzic-Kamiński, Behlke, D. Kwiatkowski, Mateusz Jakubowski.

Sędziował: Bartosz Burkiewicz (Sępólno Krajeńskie), asystenci: D. Burkiewicz, W. Burkiewicz.