IV liga Trampkarza - 10. kolejka: Szubinianka Szubin - Orzeł Kcynia

Remis na trudnym terenie

• autor: Redakcja, 2014-10-18 16:49

Cenny punkt wywieźli piłkarze Szubinianki z wyjazdowego pojedynku w Brześciu Kujawskim. Oba gole padły już w pierwszych minutach, a mimo okazji po obu stronach, wynik pojedynku potem już się nie zmienił.

Jakby nie patrzeć, ten punkt jest dla nas sukcesem, bo de facto zdobyliśmy go na terenie lidera tabeli - przyznał nam po końcowym gwizdku trener Wiesław Stepczyński. Szkoleniowca Szubinianki martwi tylko kontuzja Dominika Krawczyka, który już w dziesiątej minucie, musiał opuścić boisko, ze względu na uraz. Dostaliśmy za to informację, że prawdopodobnie na przyszłotygodniowy mecz z Kujawiakiem Lumac Kowal (sobota, 15.00., boczne boisko Stadionu Miejskiego w Szubinie), ma do gry już powrócić Marcin Wiśniewski.

W porównaniu, do pojedynku z Kujawami Markowice, trener Stepczyński dokonał tylko dwóch korekt w składzie. Chorego Przemysława Wesołka, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych, zastąpił wracający do składu po urazie stawu skokowego Kamil Zajdlewicz, zaś pod nieobecność w Brześciu Kujawskim podstawowego napastnika Radosława Bojasa, w ataku zagrał Michał Machowski.

Już w pierwszej akcji po meczu, po indywidualnej akcji, w polu karnym faulowany był Jakub Szymczak, a pewnym wykonawcą jedenastki był grający trener gospodarzy, Billy Abbott. Szubinianie odpowiedzieli bardzo szybko. Jeden z obrońców Łokietka faulował w obrębie własnego pola karnego Machowskiego, zaś rzut karny na bramkę zamienił Obremski. Paradoksalnie, więcej z gry mieli goście. Bliski pokonania Stawickiego był Zajdlewicz, ale po jego strzale, piłka odbiła się od poprzeczki. Następnie, po trójkowej akcji Cegiełki, Obremskiego oraz Machowskiego, ten ostatni trafił tylko w słupek, choć piłkę zdołał jeszcze musnąć bramkarz gospodarzy.

W drugiej połowie, miejscowi odważniej starali się zagrozić bramce Pawlaka, ale przyjezdni ambitnie bronili się we własnym polu karnym, choć w samej końcówce, praktycznie w ostatniej akcji meczu, po strzale Kubiaka, piłka trafiła w boczną siatkę bramki Pawlaka.

V liga, grupa II, klasa okręgowa - sezon 2014/2015 - 11. kolejka - 18.10.2014 r.
GKS Łokietek Petrokan Brześć Kujawski - LKS Szubinianka Szubin 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 B. Abbott 1. - karny, 1:1 Obremski 4. - karny.

ŁOKIETEK (trener B. Abbott): Stawicki - Łykowski, Bagiński, Kozłowski, B. Abbott - Zalewski, Brzeziński, Szymczak (69. Pałczyński), Kubiak - Popieliński, Laskowski.
Żółte kartki:

SZUBINIANKA (trener Stepczyński): Pawlak - Krawczyk (9. S. Żurawski, 90+1. Stróżyński), M. Janicki, Dariusz Chojnacki, Bogusz - Woźniak, K. Zajdlewicz, Staszak, Obremski, Cegiełka - Machowski.
Żółte kartki: Dariusz Chojnacki, Bogusz.

Sędziował: Karol Kobędza (Toruń), asystenci: Lanckowski, P. Gryckiewicz.

Łokietek: Kostuniak, Browarski, Czarnecki, Kowalski, Śmiałek, Przybysz.
Szubinianka: Wesołek.

autor: ~tom 2014-10-19 06:20:41

avatar lidera ?? trener nie wie z kim grał czy co?