04

04-2024

Pewne zwycięstwo Szubinianki

• autor: Redakcja, 2014-08-16 20:25

Po dobrym meczu LKS Szubinianka Szubin pokonała przed własną publicznością zespół z Piotrkowa Kujawskiego 3:0 (1:0). Wynik spotkania otworzył Marcin Wiśniewski, do siatki rywala w drugiej połowie trafiali także Przemysław Wesołek i Radosław Bojas.

W sobotnim meczu Wiesław Stepczyński nie mógł skorzystać z usług Jakuba Cegiełki oraz Dariusza Chojnackiego, zabrało także Kazimierza Kostkowskiego.  W miejsce kapitana drużyny od pierwszej minuty zagrał Dawid Woźniak, a parę stoperów stanowili Marcin Janicki oraz Kamil Zajdlewicz. Ponadto do podstawowej jedenastki wrócił Adrian Bogusz oraz Dawid Woźniak.

Od pierwszej minuty do ataku ruszyli miejscowi, którzy zepchnęli przyjezdnych do głębokiej defensywy. Blisko pokonania bramkarza Zjednoczonych był Szymon Staszak oraz Radosław Bojas, ale zabrakło szczęścia. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego swego dopięli w szesnastej minucie. Marcin Wiśniewski strzałem z rzutu wolnego z 18.metrów pokonał golkipera drużyny gości. W kolejnych minutach pomocnik LKS Szubinianki Szubin mógł strzelić kolejne bramki, ale najpierw jego uderzenie bramkarz sparował na poprzeczkę, a następnie jego strzał z kilku metrów obronił Maciejewski . Pod koniec pierwszej połowy obudzili się Zjednoczeni, którzy przeprowadzili dwie groźne kontry na szczęście Przemysław Pawlak nie dał się zaskoczyć i do przerwy szubinianie prowadzili 1:0.

Druga połowa zaczęła się wybornie dla gospodarzy. W 49.minucie arbiter z Bydgoszczy podyktował rzut karny dla Szubinianki, który na bramkę zamienił Przemysław Wesołek. Po tej sytuacji miejscowi skupili się na bronieniu wyniku oraz wyprowadzaniu groźnych kontr. Trzykrotnie po stałych fragmentach gry czujność zachował Przemysław Pawlak pewnie interweniując. W 85.minucie powinno być 2:1, ale napastnik Zjednoczonych w idealnej sytuacji fatalnie spudłował. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Radosław Bojas minął zawodnika gości i sprytnym strzałem ustalił wynik meczu.

LKS Szubinianka Szubin po dwóch spotkaniach ma na swoim koncie cztery punkty i jeszcze w tym sezonie ligowym nie straciła bramki. Za tydzień zespół Wiesława Stepczyńskiego czeka ciężka, wyjazdowa przeprawa z Sadownikiem Waganiec.

V liga, klasa okręgowa, grupa II - 2. kolejka - 16.08.2014 r.
LKS Szubinianka Szubin - MLKS Zjednoczeni Piotrków Kujawski 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 M. Wiśniewski 16. - z rzutu wolnego, 2:0 Wesołek 49. - z rzutu karnego, 3:0 R. Bojas 90+1. - bez asysty.
Widzów: 150.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Pawlak - Bogusz, K. Zajdlewicz, Krawczyk, M. Janicki - Woźniak (80. Stróżyński), M. Wiśniewski, Wesołek, Obremski (89. J. Kosiorowski) - Staszak (70. S. Żurawski), R. Bojas.
Żółte kartki: Woźniak, M. Wiśniewski.

MLKS Zjednoczeni (trener Jaroński): Maciejewski - Kocent, Domański, Kiciński, Betliński (60. M. Kozłowski) - Żak (72. Małachowski), Stawicki, Dadzibóg (46. Lebioda), Kowalski - Hełminiak (60. Kuligowski), Dzierżawski.

Sędziował: Mariusz Burda (Bydgoszcz), asystenci: Dankowiakowski, Kowal.