- autor: Redakcja, 2014-07-12 08:09
-
Grające w bydgoskiej B klasie Zagłębie Piechcin będzie pucharowym rywalem Szubinianki Szubin. Losowanie par odbyło się w siedzibie Wydziału Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Zagłębie to trzecia drużyna poprzedniego sezonu B klasy Bydgoszcz, grupy V. Zespół z Piechcina zdobył 39 punktów w dwudziestu kolejkach (12 wygranych, 3 remisy, 5 porażek). Lepsze od Zagłębia były tylko niepokonana w lidze Unia Janikowo (komplet punktów - 60) oraz Cukrownik Pena Tuczno.
Szubinianie natomiast spadli po trzech sezonach z IV ligi, choć do końca ambitnie walczyli o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek.
Oba zespoły rywalizowały już ze sobą na pucharowym szczeblu. 6 sierpnia 2011 r., w Piechcinie, szubiński zespół wygrał 3:0.
[CZYTAJ WIĘCEJ: ZAGŁĘBIE PIECHCIN - SZUBINIANKA SZUBIN 0:3 - RELACJA]
Losowanie par odbyło się w czwartek. Mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz odbędą się w pierwszy weekend sierpnia (2/3.08). Poniżej prezentujemy wyniki losowania.
Puchar Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz - I runda
Iskra Samoklęski Duże - Dąb Barcin
Gwiazda Bukowiec - Wda II Świecie/Strażak Przechowo
Tęcza Wiąg - Wisła Nowe
Łokietek Wierzchucin Królewski/Wskitno - Pomorzanin Serock
Wisła Gruczno - Chemik Bydgoszcz
Fuks Wielowicz - Czarni Nakło nad Notecią
Tucholanka/Hydrotor Tuchola - Zawisza II Bydgoszcz
Rawys KAN-BOR Raciąż - Tor Laskowice Pomorskie
Victoria Koronowo - Polonia Bydgoszcz
KS Łochowo - Start Pruszcz Pomorski
Budowlany KS Bydgoszcz - Gryf Sicienko
Fala Świekatowo - Spółdzielca/Tartak Wudzyn
Krajna Sępólno Krajeńskie - Grom Osie
Victoria Kołaczkowo - Brzysko-rol Brzyskorzystewko
Zagłębie Piechcin - Szubinianka Szubin
Noteć Łabiszyn - Sparta Janowiec Wielkopolski
Unia Janikowo - Piast Złotniki Kujawskie
Burza Tribo Nowa Wieś Wielka - Victoria Gnojno
Kujawianka Strzelno - Goplania Inowrocław
Orłowianka Orłowo - Unia Gniewkowo
Zjednoczeni Szarlej - Kujawy Markowice
Zieloni Zalesie - Notecianka Pakość
Cukrownik Pena Tuczno - Dąb Bąkowo
Promień Szczepanowo - Noteć Gębice
Kolorowi Krusza Zamkowa - Gopło Kruszwica
LZS Grochowiska Księże - Cuiavia Inowrocław
Dokładne terminy rozegrania po szczególnych pojedynków będą znane później.