V liga, grupa II klasa okręgowa - 27. kolejka: Szubinianka Szubin - KS Brzoza

dzisiaj: 174, wczoraj: 1981

Gratulacje dla Chełminianki

• autor: Redakcja, 2014-06-08 10:31

Redakcja szubinianka.futbolowo.pl składa piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu, zarządowi oraz kibicom KS Chełminianka Chełmno serdeczne gratulacje z okazji awansu do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Wczoraj, zapadły kluczowe rozstrzygnięcia na boiskach III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tam rozegrano ostatnią kolejkę spotkań.

III LIGA KUJAWSKO-POMORSKO-WIELKOPOLSKA - 34. KOLEJKA
Już od dłuższego czasu, z pierwszego miejsca w lidze cieszył się Sokół Kleczew, który na zakończenie sezonu, przed własną publicznością pokonał 3:0 wągrowiecką Nielbę. W barażu o II ligę, rywalem Sokoła będzie Nadwiślan Góra, który wygrał 2:0 w wyjazdowym meczu III ligi grupy opolsko-śląskiej ze Skrą Częstochowa. Pierwszy mecz 14 czerwca odbędzie się na boisku Nadwiślana, rewanż cztery dni później w Kleczewie.

Jedenaste miejsce na koniec sezonu zajęła Pogoń Mogilno, która przegrała na wyjeździe ze Startem Warlubie 2:3. Wiele wskazuje na to, że mogileński zespół utrzyma się w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Pogoń do końca musi czekać na decyzję o przyznaniu licencji Warcie Poznań, która decyzją Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej nie otrzymała jej na grę w II lidze.

Z ligi spada TKP Elana Toruń, która przegrała w wyjazdowym meczu z Polonią Środa Wielkopolska 0:1, grając całą drugą połowę w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Tomasza Rogóża. Poza Elaną, III ligę kujawsko-pomorsko-wielkopolską opuszczają także Cuiavia Inowrocław (w ostatniej kolejce porażka 1:8 w Poznaniu, z rezerwami Lecha) oraz Notecianka Pakość, która uległa na wyjeździe świeckiej Wdzie 0:1.

IV LIGA - 28. KOLEJKA
W sobotę, poznaliśmy drugą drużynę, która zapewniła sobie awans do III ligi. To Chełminianka Chełmno, która przed własną publicznością pewnie pokonała Flisak Złotoria 5:1. Najgroźniejszy rywal drużyny trenera Waldemara Brachuckiego, Lech Rypin zaledwie zremisował 2:2 w wyjazdowym meczu z Promieniem Kowalewo Pomorskie.
Z IV ligi spada pięć zespołów, z miejsc 12-16. Zdegradowane już są zespoły z Sępólna Krajeńskiego (Krajna wycofała się z rundy wiosennej) oraz Mień Lipno. Drużyna trenera Bartczaka przegrała wczoraj 2:6 ze Zdrojem Ciechocinek, który zrobił tym samym kolejny krok w stronę utrzymania się w lidze. W piątek, Pomorzanin Toruń uległ Piastowi Złotniki Kujawskie 2:3, zaś Gopło Kruszwica zostało rozgromione na własnym boisku aż 0:8 przez lidera tabeli, brodnicką Spartę, która już od kilku tygodni cieszy się z awansu.

Rozkład gier 29. kolejki - drużyny walczące o utrzymanie
Piast Złotniki Kujawskie - Promień Kowalewo Pomorskie
Sparta Brodnica - Pomorzanin Toruń
Grom Osie - Gopło Kruszwica
Mień Lipno - Szubinianka Szubin
Flisak Złotoria - Zdrój Ciechocinek

30. kolejka
Szubinianka - Flisak
Promień - Sparta
Pomorzanin - Grom
Zdrój - Chełminianka

V LIGA - 28. KOLEJKA
W grupie pierwszej, coraz bliżej awansu są rezerwy grudziądzkiej Olimpii, po rozgromieniu w meczu kolejki Chemika Bydgoszcz 6:0. Liderem tabeli zostało ROL.KO Konojady, które wysoko, bo 5:0 ograło Gryfa Sicienko. Przed dwiema ostatnimi kolejkami, ROL.KO ma sześć, a Olimpia II pięć punktów przewagi nad Chemikiem.
Olimpia II w dwóch ostatnich kolejkach zmierzy się u siebie z Unią Wąbrzeźno oraz na wyjeździe ze Startem Pruszcz Pomorski, zaś w następny weekend, Chemik podejmie na własnym boisku ROL.KO Konojady, które na zakończenie ligi zmierzą się z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. Bydgoszczanie ligę zakończą wyjazdowym starciem w Wąbrzeźnie.

W grupie drugiej, na dwie kolejki przed końcem sezonu, awans wywalczyły Orlęta Aleksandrów Kujawski oraz LTP Lubanie. Piłkarze z Aleksandrowa Kujawskiego wygrali na wyjeździe z GKS-em Baruchowo 3:0, zaś LTP walkowerem pokonało Pałuczankę. Piłkarze ze Żnina nie stawili się na mecz, a to jest ich już trzeci walkower w tym sezonie, co oznacza, że automatycznie zostają zdegradowani o dwie klasy rozgrywkowe.