26

04-2024

Lider za silny dla Szubinianki

• autor: Redakcja, 2014-05-24 22:43

Pewna od tygodnia awansu na trzecioligowe boiska Sparta Brodnica kontynuuje zwycięski marsz. Tym razem, brodniczanie pewnie wygrali w Szubinie. Sytuacja Szubinianki w walce o utrzymanie się w IV lidze, znacznie się skomplikowała.

Do końca sezonu, Szubinianka rozegra jeszcze trzy mecze, w tym dwa na wyjeździe - za tydzień w Osiu (17.00) oraz 14 czerwca z Mieniem Lipno (17.00) oraz na koniec sezonu przed własną publicznością z Flisakiem Złotoria (21.06., 17.00). Sytuację Szubiniance dodatkowo skomplikowało zwycięstwo Pomorzanina Toruń w meczu z Polonią Bydgoszcz 1:0. Mień zremisowała w Złotorii 2:2, choć po pierwszej połowie, to zespół z Lipna prowadził 2:0, zaś Promień Kowalewo Pomorskie przegrał 2:4 w Bydgoszczy z rezerwami Zawiszy.

Do meczu ze Spartą, gospodarze przystąpili z Krystynem Hilscherem między słupkami, ale bez pauzującego za czwartą żółtą kartkę Kamila Zajdlewicza. Nadal do gry nie jest zdolny kapitan Jakub Cegiełka, którego podobnie jak w Złotnikach Kujawskich, zastąpił od pierwszych minut Dawid Woźniak.

Goście byli zdecydowanym faworytem spotkania w Szubinie i nie zawiedli oczekiwań kibiców, choć pierwszego gola strzelili w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Do siatki Hilschera trafił Krzysztof Kretkowski. Przyjezdni trzy kolejne bramki dołożyli w drugich trzech kwadransach. Najpierw, niefortunnie interweniował Dominik Krawczyk, który skierował piłkę do własnej siatki, a następnie do szubińskiej siatki trafili jeszcze Łukasz Ciechowski oraz po raz drugi w tym spotkaniu Kretkowski.

IV liga - sezon 2013/2014 - 25. kolejka - 24.05.2014 r.
Szubinianka Szubin - Sparta Brodnica 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Kretkowski 45+1., 0:2 Krawczyk 74. - samobójcza, 0:3 Ł. Ciechowski 78., 0:4 Kretkowski 89.
Widzów: 100.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Hilscher - Machowski (87. Hałas), Dariusz Chojnacki, R. Jurek, M. Janicki - Wesołek, Marcin Wiśniewski, Staszak (46. Krawczyk), Woźniak - Obremski, R. Bojas.

BKS Sparta (trener Koprowski): Kępka - Śnieć, Lamka, Bieńkowski, Modracki - Prylewski (75. Mateusz Wiśniewski), Żurowski (82. Rupiński), A. Wiśniewski (46. Klonowski), Katerla - P. Paczkowski (75. Ł. Ciechowski), Kretkowski.

Sędziował: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice), asystenci: Dunaj, Talaska.

LKS Szubinianka: Kostkowski, B. Wiśniewski
BKS Sparta: Kaźmierczyk, Golovatenko, B. Zalewski.