Junior Starszy - III liga, klasa okręgowa, podokręg Bydgoszcz, grupa II - 3. kolejka: Szubinianka Szubin-Pałuczanka Żnin

O ligowe punkty zagrają z liderem

• autor: Redakcja, 2014-05-23 16:28

Bardzo ciężki mecz w sobotnie popołudnie czeka zespół szubiński, który na własnym boisku zmierzą się z liderem rozgrywek Spartą Brodnica.

Przed tygodniem Szubinianka grająca w okrojonym składzie zremisowała bezbramkowo w Złotnikach Kujawskich z miejscowym Piastem. W tym meczu z różnych przyczyn zabrakło Kazimierza Kostkowskiego, Dariusza Chojnackiego czy kapitana drużyny Jakuba Cegiełki.

Szubinianie po 25.rozegranych spotkaniach zajmują trzynaste miejsce w lidze, a na swoim koncie mają uzbierane 24.punkty, z czego 20 zostało zdobytych w tym roku. Jeśli chodzi o zdobycze punktową w tej rundzie zespół Wiesława Stepczyńskiego ustępuję tylko Sparcie Brodnica.

Gra szubińskiego zespołu w ostatnich tygodniach wygląda bardzo dobrze, warto odnotować, że Szubinianka w tym roku przed własną publicznością nie straciła nawet punktu, a od siedmiu spotkań nie zaznała goryczy porażki, w sobotę z powodu nadmiaru żółtych kartek zabraknie Kamila Zajdlewicza. W tej chwili drużyna z Szubina znajduję się w strefie spadkowej, ale ile drużyn spadnie z czwartej ligi zależy od rozstrzygnięć w wyższych klasach rozgrywkowych.

Zespół z Brodnicy po zwycięstwie na własnym boisku ze Zdrojem Ciechocinek przypieczętował awans do III ligi kujawsko – pomorsko – wielkopolskiej. Brodniczanie w tym sezonie mogą pochwalić się kapitalnym bilansem punktowym, na które złożyły się 22. Zwycięstwa, remis z Lechem Rypin oraz dwie porażki – z Piastem Złotniki Kujawskie oraz Pomorzaninem Toruń.

Jeżeli podopieczni Dariusza Koprowskiego w sobotę zdobędą komplet punktów to sezon zakończą na pewno na pierwszym miejscu.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 17.00. Przypominamy kibicom, że mecz rozegrany zostanie na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Szubinie. Cena biletu wynosi trzy złote.